شکر و کفر

به نام خدا
به انجمن آداب و سنن خوش آمدید.
این میزگرد برای تبادل نظر علمی در باره‌ی شکر و کفر است.
(لطفاً از نوشتن نظرات احساسی و بدون سند معتبر، پرهیز کنید)

طرح بحث:
یکی از آداب بسیار مهم و تأثیرگذار بر سبک زندگی، شکر و کفر است. شکر و کفر، نقطه‌ای است که عقل و دین، در باره‌ی آن به هم می‌رسند. این میزگرد را به بحث در رابطه با شکر و کفر اختصاص داده‌ایم، ما را با نظرات خوبتان یاری کنید.

سؤالات این میزگرد:
۱. چگونه شکر و کفر، هم عقلی است و هم دینی؟
۲. معنی دقیق شکر چیست؟
۳. معنی دقیق کفر چیست؟
۴. چه خاطره‌ای از شکر و کفر دارید؟
شما می‌توانید با استفاده از جعبه‌ی زیر، به تمام یا بخشی از سؤالات بالا، پاسخ دهید و اگر سؤالی به نظرتان می‌رسد که دوست دارید در این میزگرد مطرح شود، آن را بیان نمایید.
هشدار: چون پاسخ‌های شما پس از ارسال، قابل ویرایش نیست، لطفاً قبل از ارسال، آنها را به دقت، مطالعه و ویرایش کنید.

3
دیدگاه

2 نویسندگان
1 پاسخ‌ها
1 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
2 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
امیرحسین حاجی پور

چگونه به شکرگزاری عمیق برسیم ؟

امیرحسین حاجی پور

سلام علیکم . آنچه مسلم است این است که در بحث شکر و کفر باید توجه خود را از کمبودها به بیش بودها معطوف کنیم و به نوعی کمبودها را اصلا نبینیم و بر زبان نیاوریم . اما سوالی که پیش می آید این است که اگر قرار بر ندیدن کمبودها باشد ٬ چگونه برای برطرف شدن کمبودها دعا کنیم ؟ در جایی شما گفته اید که اگر انسان مقیم در قله شکر باشد ٬ کمبودها به سرعت بر طرف می شوند ٬ اگر چنین باشد آیا می شود گفت که با وجود شکر ٬ دیگر نیازی به دعا برای رفع کمبودها نداریم ؟ یا اینکه برای انسان شاکر ٬ آن کمبود نعمتی از طرف خدا باشد و عجله وی در رفع آن کمبود ٬ بر طبق آیه ۱۱ سوره اسرا ٬ نوعی طلب شر باشد ؟ لطفا رابطه شکر و دعا را توضیح دهید .اگر امکان دارد صوتی یا تصویری پاسخ دهید تا هم بهتر متوجه شویم و هم تاثیر بیشتری داشته باشد . در خواستی هم دارم و آن اینکه دوباره پاسخ گویی صوتی که قبلا در تلگرام بود را راه اندازی نمایید چرا که بسیار بسیار برای ما تاثیر گذارتر از نوشتار بود مخصوصا اینکه هر از… ادامه »