حرز جامع حاج فردوسی

به نام خدا
به انجمن منهاج فردوسیان خوش آمدید.
این میزگرد برای تبادل نظر علمی در باره‌ی حرز جامع حاج فردوسی است.
(لطفاً از نوشتن نظرات احساسی و بدون سند معتبر، پرهیز کنید)

طرح بحث:
«حرز» در لغت به معنی «حفظ کردن»، «نگهبانی کردن» و «نگه‌داشتن» است. انسان‌ها از دیر زمان، با نوشتن دعاها و تصاویری بر بدن، آویزان کردن دعاها و اشیائی از خود، نگه‌داری و آویختن اشیاء و نوشته‌هایی در لباس و محل زندگی و حتی آویختن اشیاء یا دعاهایی بر گردن حیوانات،‌ خود و خانواده و دارایی‌شان را از رسیدن آفات و انرژی‌های منفی،‌ محافظت می‌کرده‌اند.
یکی از این حرزها، مجموعه‌ای از آیات و سوره‌ها و دعاهای رسیده از ائمه‌ی طاهرین (علیهم‌السلام) است که توسط حاج فردوسی، تدوین و ارائه شده است. این حرز، به «حرز جامع حاج فردوسی» معروف گردیده است.
این میزگرد برای پرداختن به بحث «حرز» و به طور مشخص، «حرز جامع حاج فردوسی» تشکیل شده است. با پاسخ به سؤالات زیر، رونق‌بخش این میزگرد باشید.

سؤالات این میزگرد:

۱. چرا لازم است حرز داشته باشیم؟
۲. آیا داشتن حرز، منافاتی با «توکل بر خدا» ندارد؟
۳. از کدام حرز، استفاده کرده و نتیجه گرفته‌اید؟
۴. آیا از «حرز جامع حاج فردوسی» استفاده می‌‌کنید؟
۵. چه فوایدی از «حرز جامع حاج فردوسی» دیده‌اید؟

شما می‌توانید با استفاده از جعبه‌ی زیر، به تمام یا بخشی از سؤالات بالا، پاسخ دهید و اگر سؤالی به نظرتان می‌رسد که دوست دارید در این میزگرد مطرح شود، آن را بیان نمایید.

هشدار: چون پاسخ‌های شما پس از ارسال، قابل ویرایش نیست، لطفاً قبل از ارسال، آنها را به دقت، مطالعه و ویرایش کنید.

21
دیدگاهتان در باره‌ی مطلب بالا را بنویسید

 
 
 
10 نویسندگان
11 پاسخ‌ها
1 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
13 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
امیرحسین

سلام علیکم . نیاز به فایل word این حرز دارم
اگر امکان دارد در سایت قرار دهید

آسمان هفت رنگ

شماها چرا اینقدر شلخته پلخته جواب میدین.
خب سوالات که شماره بندی شده، چرا بر اساس شماره سوالات جواب نمیدین؟؟؟؟

نرگس

شما ببخش عامو!!

احمد

راست میگه در میزگردهای دیگه هم همینطوره
یک جایی باید تذکر داده بشه که تموم بشه

نیره

من از همینجا از تمام دوستای گلم تقاضا دارم فقط به سؤالات متن جواب بدن.
با تشکر فراوان

زهره سادات

مدتی بود دلم الکی میگرفت و دوست داشتم گریه کنم. بعضی شبها از یک فشار روحی نامعلوم از خواب بیدار می‌شدم و گریه می‌کردم. نمی دونستم این گریه‌ها از طرف خداست که دوست داره باهاش راز و نیاز کنم یا از طرف شیطانه. اولاش خیال می‌کردم خدا از بس دوستم داره منو از خواب بیدار می‌کنه تا باهاش درد دل کنم و گریه کنم. بعد از مدتی فهمیدم گریه‌هام از ترس خدا یا برای طلب مغفرت نیست و از دلگیری زیاده. مدتی پناه بردم به قرص خواب‌آور ولی اون هم جواب نداد. تا این که یکی از دوستای نازنینم این حرز رو بهم معرفی کرد. از وقتی این حرز رو از گردنم آویزون کردم و همه جای خونه‌مون زدم، به نظرم یک هفته تا ده روز نگذشت که مشکلم حل شد و به حال طبیعی برگشتم. اصلن از اون فشارهای روحی و دلگیری‌های شدیدم خبری نیست. حاج فردوسی دوستت دارم برای اینهمه کارهای عالی و تأثیرگذار. یا علی مدد

سید مجید

سلام بر میزگردی‌های محترم
دیدم بعضی افراد از تجربه‌هایشان از استفاده از این حرز نوشتند، من هم گفتم یک چند خطی بنویسم. من خواهرم با این که ازدواج کرده و چهار فرزند دارد ولی هر چند وقت، از عشق یک مرد که او هم ازدواج کرده بی‌تاب می شد. خیلی باهاش گفتگو کردیم و حتی مشاور هم بردیم ولی فایده نداشت تا این که هدایت شدیم به این حرز عجیب و فوق العاده مؤثر. خدا رو شکر خدا را شکر بعد از این که این حرز رو به خودش آویزان کرد و در نقاط مختلف خانه‌اش هم نصب کرد، آن حملات عاطفی از بین رفت و الان به خوبی داره با شوهر و بچه‌هاش زندگی میکنه.

محمد رضا

سلام
من مدت‌ها در خانه‌ام احساس سنگینی فضا می‌کردم به نحوی که بدون هیچ علتی وقتی وارد یکی از اتاق‌ها می‌شدم، احساس ترس به من دست می‌داد و سینه‌ام سنگین می‌شد انگار هوا و اکسیژن ندارد در حالی که پنجره اون اتاق رو به بیرون باز بود. بعد از راهنمایی یکی از دوستان، از این حرز عجیب استفاده کرده و در همان اتاق نصب کردم و به صورت عجیبی آن سنگینی بر طرف گردید و مثل سایر اتاق‌ها شد.
برای آقای فردوسی عزیز، آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم.

نرگس

با تشکر از حاج فردوسی عزیز برای تدوین این حرز جامع و فوق العاده
تجربه من از استفاده از این حرز این است که مدت‌ها مادرم دچار حمله‌های عصبی میشد به نحوی که به تمام آشنایانش حرف‌های بد می‌زد و فحش می‌داد و فریاد می‌کشید و برهنه به خیابان می‌دوید تا جایی که مدت‌ها در بخش اعصاب و روان بیمارستان بستری بود چون مجبور شدیم و واقعاً هیچ چاره دیگری به ذهنمان نمی‌رسید. ولی در بیمارستان فقط آمپول‌های آرامبخش خیلی قوی به او می‌زدند و هیچ درمانی انجام نمی‌دادند. مادرم مدت‌ها مانند یک جنازه بود و بر اثر قوی بودن آرام بخش‌ها نمی‌توانست هیچ کاری انجام دهد. به لطف حرز جامع حاج فردوسی عزیز الان مادرم در کمال سلامتی است و به منزل برگشته و هیچ حمله عصبی ندارد و به صورت خیلی خوب به زندگی عادی رسیدگی می‌کند و پدرم و ما بچه‌ها را تر و خشک می‌کند.
ما بعد از مشاوره با حضرت حاج فردوسی این حرز را از ایشان گرفتیم و به تمام قسمت‌های خانه‌یمان زدیم و مادرم را از بیمارستان به خانه آوردیم و در کمال تعجب، بعد از کمتر از یک هفته، مادرم بهبود کامل یافت و دیگر از طرف نیروهای جنی بد، آزار نمی‌شود.
خدا را شکر و از حاجی بزرگوار تشکر می‌کنم. یا حق

امیرمحمد

فرق این حرز با دیگر حرزهایی که در طول تاریخ نوشته شده و در بازار موجود است چیست چه وجه تفاوتی با این حرزها دارد؟

مروجی

مستندات و منابع این حرز چیست از چه منابعی استفاده شده است؟