۲۱ اسفند

زمان بروز ثمرات دنیوی منهاجی شدن!

سؤال: اگر یک جوان منهاجی بتواند با همت عالی به قواعد نظری و قوانین عملی عمل کند، با توجه به تجربیات شما و ارتباطی که با برادران و خواهران منهاجی دارید، اثرش در زندگی دنیایی ما تا چند روز پیدا می‌شود؟

جواب:
اصل منهاجی شدن، برای رسیدن به «فردوس اعلی» و همسایگی رسول خدا و ائمه‌ی طاهرین (علیهم السلام) است. پس منهاجی شدن برای بهره‌مند شدن از دنیا، اشتباه اساسی و بنیادین است.
البته به تصریح خدای تعالی در قرآن کریم، هر کس تقوا پیشه کند، یعنی قوانین عملی را به درستی مراعات نماید، روزی‌هایی از جایی که گمان ندارد، خواهد یافت و همچنین برون‌رفتی از مشکلات، برایش پیدا خواهد شد.
قرآن کریم، زمان بروز این الطاف و ثمرات دنیوی را بیان نکرده است، لذا نمی‌توان زمان مشخصی را بیان کرد، ولی به استناد تجربه‌ی شخصی‌ام و با تکیه بر گستردگی عنایت حق تعالی، زمانِ خیلی زود را به اصحاب منهاج فردوسیان بشارت می‌دهم.
امیدوارم شما و همه‌ی اصحاب منهاج فردوسیان، با خالص کردن نیت و زدودن غبارهای شرک و ریا، بتوانید با قدرت تمام، قدم در راه رسیدن به قله‌های بهشت برین بگذارید و بدون هراس از دنیا و اهل دنیا، سعادت ابدی را در آغوش بکشید. ان شاء الله

موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , ,

71

 
 
 
19 نویسندگان
52 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
1 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
یاسمن

درود به حضرت حاج فردوسی یک موضوع هست که خیلی ذهن من رو درگیر خودش کرده ممنون میشم که در مورد اون اطلاعاتی اگر میشه به من بدید و من رو آگاه سازید از این موضوع و اون هم این هست که چرا برخی از افراد مثلا میان و میگن که برای خرجی که میخواین برای حرم معصومین بکنید برید و همون رو به فقرا کمک کنید یا برید و همون رو کاری کنید که بشه ازش استفاده بهتری کرد؟ ممنون میشم که در این باره به من توضیح بدید واگر میشه این بحث رو برای من باز کنید متشکرم از شما بزرگوار.

نیما دولت آبادی

این حرفی هست که انسان هایی که خیلی ساده هستند این موضوع رو میگن چون بالاخره مهم دل انسان هست و گاهی دوست داره برای فقرا خرج کنه و گاهی هم برای حذرم چه بسیا زمانی شخصی خیلی برای فقرا خرج میکنه اما این خرجی اصلا باب میل اون نیست و اصلا اون رو راضی نمیکنه اما همین که یک سوم اون مبلغ رو برای حرم خرج میکنه میبینه که خیلی حالش بهتر میشه خب اینجا مهم حس و حال اون شخص هست که خداگونه بشه و حس و حال اون شخص به این واسطه خداگونه میشه پس نمیشه خرده ای گرفت و گفت که چرا این شخص اینطوری هست.

اکبر خرم شاهی

هر کس در هر جا که دوست داره پولش رو خرج میکتنه مگه به عنوان مثال بقیه میان و به ما میگن که چرا پولت رو اینطور خرج کردی که بعضی از ما اینقدر راحت در مورد دیگران صحبت میکنیم و به اونها حق نمیدیم که پولشون رو جایی که دوست دارن خرج کنن خب اگر اون شخص پولش رو در حرم خرجچ کرده دوست داره تو برو پولت رو برای فقرا خرج کن چکار به کار اون داری که اون رو هم از این مسیر باز میداری؟ به نظر من این کار نادرستی هست و باید جلوش گرفته بشه چون خیلی از افراد رو به اشتباه میندازه.

احمد سعیدی

درود بر شما و همین افراد زمانی که وارد حرم بشن و ببینن که بعضی از امکانات کمه باز اونجا مردم رو مقصر میدونن که چرا برای معصوم خودشون ارزش قائل نشدن و برای حرم اون خرجی رو انجام ندادن و نمیشه اصلا به حرف مردم تکیه کرد و بهتر هست که حرف های پوچ و بی اسا اونها ور باور نکنیم تو اصلا بهشون توجه نکنیم تا اینکه بخوایم این کار رو انجام بدیم و کلی از حس و حال خودمون رو بد کنیم! حالا اگر شد بیایم و بگیم که نصف، نصف که نصف پول برای فقرا بره و نصف پول برای حرم طوری که برای هر دو بشه خرج کرد باز اینطور به نظر من بهتر و مفید تر هم هست و دهن مردمی که مدام بازه رو هم میشه بست.

آیلین جوادی

سلام من اصلا موافق نیسستم با اینکه انسان باید کاری رو انجام بده که خودش میپسنده و دلایل قانع کننده داره برای حرفش همین مردم اگر فردا خودشون در اون کار بیفتن و بخوان در اون زمینه کاری انجام بدن اصلا به حرف بقیه توجه نمیکنن مردم همیشه به قول خودتون دهنشون باز هست پس چرا ما باید برای رضایت اونها کاری رو انجام بدیم به نظر من که کار نادرستی هست و بهتره ما کاری که میدونیم درسته تر هست رو انجام بدیم و مابقی ر و به خدا بسپاریم و اصلا برامون مهم نباشه که در مورد ما چی فکر میکنن.

پوریا نجفی

سلام این هم یک نوع جنگ نرم هست باور ندارید ادامه کامنت من رو بخونید! حتما دیدید داخل کانال های تلگرام و… میان و عکس به عنوان مثال یک امام زاده رو میگیرن و در کنار عکس یک کودک فقیر میزارن ومیگن خودتون مقایسه کنید کدوم واجب تره و از این نوع حرف و فقط کسایی میتونن این موضوع رو تحلیل کنند که سواد رسانه داشته باشند و دوره های رسانه شناسی رو گذرونده باشن این حرف ها به صورت کامل کذب و اشتباه هست و مطمئن باشید که اونها دلشون برای اون کودک نمیسوزه بلکه فقط قصد نفوذ در فرهنگ و عقاید مردم رو دارن.

کاظم موسویان

سلام حالا اگر به محتوای حرفشون دقت کنیم میبینیم که به نوعی داره راست میگن اما فقط به نوعی کلی خیریه ها داریم که به این کودکان کمک میکنن کلی خود ما صندوقق صدقات داریم، کلی جشنواره و … برای اونها برگذار میکنن این ها به نظر من کافیه اما برای امام زاده ها فقط یک مردم هستند که پولی رو به خواسته ی خودشون میخوان که در اون امام زاده خرج کنن و به نظر من این کار اشتباهی هست که روی اون هم بیایم و علامت سئوال بزاریم که چرا اینجا؟ جاهای واجب تر هم هست و باید این پول اونجا خرج بشه!

سرین خدایاری

سلام هر جا چنین تبلیغاتی دیدید فقط اون مکان رو ترک کنید و اگر در فضای مجازی بود اقدام به ترک اون فضای مجازی کنید چون این ها تمام ریشه در باورها و عقاید مردم داره وا ونها میخوان که مردم رو از لحاظ اعتقادی ضعیف کنند و متاسفانه به هدف خودشون هم رسیدن به عنوان مثال خیلی از افراد زمانی که حرف از مثلا شهر مشهد میشه میان و میگن که من از مشهد خوشم نمیاد چون یک شهر مذهبی هست و اینقدر مذهب رو این افراد در جلوی چشم اشخاص بد نشون دادن که حتی نسبت به یک شهر هم افراد جبهه می گیرن.

سورنا اکبری

سلام این حرف کاملا نادرست هست و حتی ذره ای هم درستی در اون وجود نداره که مثلا ما بخوایم در مورد اون بحث کنیم یا در مورد اون حرف بزنیم و بگیم و دلیل بیاریم به نظر من تماما این ها توطئه ی دشمنان اسلام هست که میخواد به نوعی در بین مسلمین نفاق به وجود بیاره امام زاده ها هم جزئی از ارزش های ما هستند جدای از اونکه اون کودک فقیر هم جزء ارزش های ما هست و باید به هر دو به یک اندازه توجه بشه و این نیست که یکی از یکی دیگه واجب تر باشه واقعا نمیدونم چرا برخی از افراد اینطور در مورد امام زاده ها صحبت میکنند.

پرویز بازغی

سلام امام زاده ها هم خیلی مهمم هستند و باید بهشون توجه بشه همین حرم امام رضا که به عنوان سر منشا همه ی امام زاده ها بخوایم اون رو در نظر بگیریم زمانی که زائرین میان اونجا یباید احساس راحتی کنند و اگر این پولی که صرف امام زاده ها میشه در اونجا خرج نشه خب زائرین هم راحتی ای نخواهند داشت به همین جهت ما می بایست که معقولانه در این مورد فکر کنیم و تصمیم بگیریم که بابا هر چیزی جای خودش رو داره چرا ما همه چیز رو میخوایم که با هم قاطی کنیم در صورتی که اصلا به هم ربطی هم ندارند.

شهاب نستری

سلام چون برای ما اینطوری جا انداختن و به عنوان یک ارزش این رو خطاب کردن کسایی که متفاوت میخوان بشن و این تفاوت رو فکرش رو نمیکنن که بابا همین من اگر فردا به فلان امام زاده گذرم افتاد آیا دوست ندارم مثلا اونجا که میرم دو رکعت نماز بخونم؟ آیا دوست ندارم به اونجا که میرم حداقل یک آب سرد کن وجود داشته باشه که از اون استفاده کنم؟ آیا به اونجا که میرم نباید یک سرویس بهداشتی تمیز داشته باشه که از اون استفاده کنم؟ همین ما زمانی که میریم به سرویس بهداشتی امام زاده ها و کثیف هم هست همه رو لعنت میکنیم که چرا اینجاتر و درست نکردن در صورتی که نمیگیم کی میخواد درست کنه؟ مگه همین مردم نباید درست کنن؟ خب من هم جزء مردم هستم پس چرا اقدامی انجام ندادم؟

فاطمه آکرد

سلام برای این ربط میدن چون میخوان که متفاوت باشن این مسئله ی خیلی مهمی هست و این فقدان عزت نفس در این افراد هست و عزت نفس و کمبود اون در وجود این افراد بیداد میکنه که به هر شکلی که شده میخوان خودشون رو سر زبون مردم بندازن و حتی بعضی از کانال های فضای مجازی هم که پا پیش گذاشن و بدتر هم شدن این کار رو فقط و صرفا جهت به دست آرودن مخاطب انجام میدن و اصلا براشون مهم نیست ک این پیام چه چیزی رو به مخاطب من میرسونه و فقط میخوان که اون مخاطب رو بیشترش کنند.

ملیحه خزائی

سلام حداقل اون صاحب کانال از اون کار خودش یک سودی میبره اما فردی که هیچ سودی نمیبره و از این حرف ها هم میبزنه برای من جای تعجبه که بابا تو بر اساس چه منطق و چه نوع درکی الکی داری این حرف خودت رو میزنی به این حرف ها ما باید توجه کنیم و باید در مورد اونها تحقیقات لازم رو انجام بدیم و دنبال منابع موثق باری اونها باشیم تا بتونیم به یک نتیجه ی خوب و عالی دست پیدا کنیم به نظر منکه به همین شیوه خیلی راحت میشه در مسیر خداوند هم قرار گرفت.

روح الله نظامی

سلام چون این افراد هیچگونه علمی در این باره ندارن و فقط از روی احساسات خودشون حرف میزنن و حرفی که از روی احساسات باشه هیچ نمیارزه به همین جهت من میخوام خدمت شما بگم که اگر شما در منهاج فردوسیان وارد بشید این مسئال براتون روشن میشه حالا به جها مختلف میخواد بگیره یا جهت مستقیم در ره صورت آموزه های منهاج فردوسیان این موارد رو به شما آموزش میبده و میگه مثلا این خرج کردن من به نفع ما و مردم ما هست یبا خیر به این شکلی خیلی میتونه پیش بره در زندگی خودش.

پروانه

سلام چون این افراد هیچگونه علمی در این باره ندارن و فقط از روی احساسات خودشون حرف میزنن و حرفی که از روی احساسات باشه هیچ نمیارزه به همین جهت من میخوام خدمت شما بگم که اگر شما در منهاج فردوسیان وارد بشید این مسئال براتون روشن میشه حالا به جها مختلف میخواد بگیره یا جهت مستقیم در ره صورت آموزه های منهاج فردوسیان این موارد رو به شما آموزش میبده و میگه مثلا این خرج کردن من به نفع ما و مردم ما هست یبا خیر به این شکلی خیلی میتونه پیش بره در زندگی خودش.

کریم

سلام به شما به نظر منکه اصلا به این حرف ها توجه هم نکنید چون توجه به این حرف 9ا حالتون رو بد میکنه یعنی چی که باید اون رو در جایی خرج کنیم که مورد پسند اونها هست اصلا شایبد ما با این کار احساس آرامش بیشتری داشتیم به نظرتون این صلاح هست که ما بیایم و این کار رو بکنیم و نسبت به حرف اونها واکنش نشون بدیم؟ پس اون موقع امام زاده های ما چی میشن و ما برای امام زاده هامون چه تلاشی کردیم و درپیشگاه خداوند چی میخوایم در این باره توضیح بدیم.

یلدا

سلام من این کامنت ها رو خوندم اما میخوام بگم که ساخت امام زاده ها به نظر من به وظیفه ی دولت هست نه مردم چون مردم از اون امام زاده فقط باید استفاده بکنن نه اینکه از اون سوء استفاده هم انجام بشه و دولت باید برای اون امامزاده ها مبلغی ور در سال تدارک ببینه و این خیلی خوبه که هر کسی به وظیفه ی خودش عمل کنه وشاید به ظار کمی بد باشه اما اینطوری جهان نظم بیشتری به خودش میگیره و هر کسی در مسیری قرار میگیره که می باییست در اون باشه و در اون مسیر حضور داشته باشه.

مهیار

خداقوت خدمت همه ی شما هر کس که وارد منهاج فردوسیان میشه نباید دلیلی اومدن به منهاج فردوسیان رسیدن به نعمت های دنیوی باشه چون نعمت های دنیوی رو از بی نهایبت طرق دیگه هم میشه به دست اورد اما تفاوت منهاج فردوسیان با بقیه این هست که منهاج فردوسیان میاد و روی نتجیه ی اصلی تمرکز میکنه یعنی همون نتیجه ای که قرار هست در اون دنیا برای ما به بار بیاد و این خیلی خیلی عالی تر هست چون لذتی دائمی در پی داره در صورتی که نعمات دنیوی ممکنه لذت های گذرا و خیلی سریع داشته باشه و بعد از اون لذت حتی یک غم هم برای ما در پشت سر اون نهفته باشه.

افسری

بله و به همین دلیل هست که باید ما منهاجی بشیم تتا بتونیم لذت واقعی رو از لذت گذرا تشخیص بدیم اینکه الوا توجه ما تماما بر روی لذت های دنیوی هست به این دلیله که هنوز نتونستیم دین خودمون رو بشناسیم و اون دنیا رو درک کنیم و لذت واقعی رو معنیش رو بفهمیم در غیر اینصورت اگر متوجه این موضوعات میشیدیم قطعا به شکل بهتری میتونسیم که دنیا و هر آنچه که در اون هست رو درک کنیم و شکر خداوند رو به جا بیاریم. در هر صورت که حضرت حاج فردوسی در پیداک ردن لذت واقعی خیلی میتونن به ما کمک کنند.

کریم خرمی

درود و خداقوت من منهاج فردوسیان رو خیلی دوست دارم و از زمانی که وارد وب سایتش شدم دیدم که نعمت های خدواند چجوری وارد زندگیم میشه به همین جهت میخوام به همه ی عزیزانی که این سئوال رو در ذهنشون دارند بگم که حالا شما قدم اول رو برای منهاجی شدن بردارید تا کم کم قدم های بعدی به شما نشون داده بشه شما اول باید کامل منهاج فردوسیان رو بشناسید و بعد بگید که آیا از طریق اون نعمت واررد زندگی من میشه یا نه در صورتی که انجام دادن امور الهی هم برای رسیدن به منفعت دنیوی فکر نمیکنم کار درستی باشه.

زمانی

سلام من هم موافقم انجام دادن امور الهی به عنوان مثال نماز خواندن و … باید برای رضای خداوند باشه و نه چیز دیگه ای و هر کسی که این کار رو انجام نداد قطعا نمیتونه بگه که من یک منهاجی هستم چون یک منهاجی واقعی هدف اصلی اون رضای خدواند از او هست که به وسیله ی آموزش هایب حضرت حاج فردوسی ما به اون رضایتی که باید از سوی خدوادن به دست بیاریم خواهیم رسید در هر چهت که باید به این مسئله توجه ویژه ای دالشت و همبینطور از کنار اون به سادگی عبور نکرد چرا که مسائل خیلی مهمی رو در پی خودش داره.

محبی

با حرف شما من موافقم اما به نظرتون چکار باید کرد برای به دست آوردن رضای خداوند و البته اینکه گفتم موافقم برای بخشی از اون بود ولی بخش دیگش که میگید امور دنیوی برای برای رضای خدواند باشه واینکه برای رسیدن بهنعمات در این دنیا انجام بشه من مخالفم چون نعمت های این دنیا هم بالاخره روزی های خدواند به حساب میان و بخشی از نعمات خدواند و با دعا کردن برای رسیدن به نعمات این دنیا ما در واقعا داریم درخواست میکینم که خداوند نعمت و روزی خودش رو وارد زندگی ما بکنه که این به نظر من عالی ترین و بهترین کار هست.

نگار

سلام من فقط با توجه به عنوان این مقاله میخوام خدمت این جوونی که این سئوال رو پرسیدن پاسخشون رو بدم و پاسخ ایشون این هست که بزرگوار شما همین که وارد منهاج فردوسیان میشید خودش یک ثمره ی دنیایی هست چون زمانی که شما در مسیر خداوند قرار میگیرید خداوند از شما خشنود میشه و همین خشنودی خداوند بهترین و برترسین ثمراتی هست که میشه به شما داده بشه و از این بابت اصلا نمیخواد که شما نگران باشید که نکنه فلان نعمت به من برسه چون اونها هم خواهیبد رسد.

حمید

سلام بله قطعا و من هم با حرف شما موافقم قطعا اون نعمت و اون ثروت به این فرد خواهد رسید ولی باید ایمان خودش رو روز به روز به منهاج فردوسیان بیشتر وبیشتر کنه. مقاله رو جدیدا بعد از این مقاله حضرت حاج فردوسی منتشر کردند که در اون شخصی که قبل دشمن منهاج فردوسیان بود الان یک منهاجی شده رو داشت زندگیش رو تعریف میکرد و من میخوام بگم که یعنی دشمنان منهاج فردوسیان ممکنه زیاد باشندذ پس شما نباید به اونها اجازه بدید که اونها شک به دل شما راه بدن و در دل شما نفوذ کنند و عقده ی شما رو تغسییر بدن.

ناصر

شخصی که اجازه ی این کار رو به دیگران بده قطعا هرگز نمیتونه یک منهاجی باشه و به همین خاطر هم نمیتونه که به او ثروت و نعمتی که قرار هست برسه و در همین جهت خیلی زود از مسیر خودش پشیمون میشه پس نکته ریز و مهم این مسئله همین جا هست که ما نباید خیلی زود از مسیر دلسرد بشیم چون موارد دلاسرد کننده هم زیاده بلکه باید به خداوند ایمان داشته باشیم و با همین ایمان در مسیر قدم بزاریم تا کم کم وارد منهاج فردوسیان که شدیم و یک منهاجی واقعی در ما شکل گرفت اون وقت بتونیم به نعمت های خداوند برسیم.

نیلوفر

سلام نعمت ها وارد زندگی انسان میبشن بالاخره اون چیزی که لازم هست انسان به واسطه ی او به رسالت زندگی خودش دست پیدا کنه بالاخره به اون شخص میرسه و از این بابت لازم نیست که نگران باشه بلکه نگرانی بیشتر اون باید بابت این مسئله باشه که مبادا از مسیر درست منحرف بشه و به مسیر اشتباه قدم بزاره این میشه گفت که خیلی خیلی مهم تر از هر مسئله ی دیگه ای هست و اگر به او توجه بشه وارد منهاج فردوسیان خیلی راحت شخص میتونه بشه و موندگار در اون بشه اما باید مراقب تهدیدات باشه .

بهشاد سعادتی

سلام این تهدیدات و دشمنان همیشه هستند و واقعا نباید به اونها توجه ای بشی چون هر کسی که توجه کنه خودش رو از مسیر راست و درست منحرف میکنه که این واقعا کار نادرستیه به همین جهت من خدمت شما بزرگواران میخوام عرض کنم که شما باید به اون چیزی که خداوند میخواد برسید حالا از هر طریقی که شده پس با نادیده گرفتن این تهدیدات تو خالی به نظر من خیلی قوی تر میتونیم در این مسیر قدم برداریم و هم به خصوص که یک راهنمای بزرگ مانند حضرت حاج فردوسی داریم که قدم به قدم راه رو با ما هست و ما رو همراهی میکنه پس نگران موضوع اضافه ای نمیخواد که باشیم.

صائب

سلام منهاج فردوسیان با مسییر بسیار زیبای خودش باعث میشه که هر شخصی بخواد که یک بار هم که شده طعم وارد شدن به اون رو بچشه دوستان منهاج فردوسیان یک فرقه نیست و بارها حضرت حاج فردوسی فکر میکنم در این باره توضیح دادن و حتی مقالاتش هم داخل همین وب سایت هست میتونید مطالعه کنید شما منهاجی میشید که یک زندگی فوق العاده رو برای خودتون به وجود ببیارید زندگی ای که به سوی کمال و سعادت رهسپار میشه و زندگی ای که سرتاسر شادی و لذت هست.

خدایاری

سلام کلا دل بستن به موارد دنیایی کار اشتباهی هست و انسان باید زینت های جهان آخرت رو نزد خودش بزرگ بشماره به همین جهت میخوام بگم که انسانی در زندگی خودش موفق هست و انسانی در زندگی خودش پیروز هست که بتونه نعمات زندگی اکنون خودش رو پیدا کنه و تمرکزش رو بزاره بر روی اینها و پیشنهاد من به این فردی که این سئوال رو از حضرت حاج فردوسی پرسیدن این هست که دوست عزیز من سعی کن واقعا زیباییه ای الان زندگیت رو ببینی تو الان خیلی چیزها داری که مبتونی بهشون توجه کنی پس با همین احساس وارد منهاج فردوسیان بشو یعنی احساس لذت و سپاس گذاری و بعد با منهاج فردوسیان پله به پله پیشرفت داشته باش.

ندیم

سلام دقیقا و الان به همین دلیل ما منهاجیان دور هم جمع شدیم چون یک فکر و عقیده داریم و به واسطه ی این فکر وعقیده هست که ما سعی میکنیم خدای خودمون رو بشناسیم و به سمت خدای خودمون و همچنین کمال و سعادت حرکت کنیم و چه چیزی واقعا زیباتر از این هست و فکر کینید مثلا ما منهاج فردوسیان و این سایت گوهربار رو رها کنیم و بریم سراغ این افراد واقعا این یک ظلم بزرگ در حق خودمون هست زمانی که اینجا از هدایت های معنوی بهره میبریم چرا باید بریم جایی که حال خودمون رو بدتر میکنه؟

حبیب

سلام منهاج فردوسیان هر چی که هست یک برنامه ی فوق العاده عالیه که به واسطه ی اون انسان می تونه به کمال و سعادت واقعی دست پیدا کنه کمال و سعادت واقعی چی هست در این دنیا؟ اینکه انسان از تمام وجود احساس خوشبختی کنه اگر یک انسان گفت من خوشبختم واوقعا این احساس رو در خودش به وجود آورد میشه گفت که این انسان واقعا خدای خودش رو شناخته که تونسته چنین احساسی در خودش شکل بده و به وجود بیاره.

رویا اکبریان

سلام خیلی ها به زبون میگن نه من خوشبختم نه من راضی ام نه من سپاس گذارم اما وقتی واقعا وارد زندگیشون میشیم میبینم که از هر چیز کوچکی کلی ایراد میگیرین و دقیقا رو در روی اونها هم بایستی و حرفشون رو بهشون برگردونی باز هم انکار می کنن و میگن که نه من سپاس گذارم خب بگو تو همین دو دقیقه ی پیش داشتی زمین و زمان رو لعنت میکردی این چجور سپاس گذاری هست و چجور احساس خوشبختی ای هست.

سپیدار

سلام دقیقا و اصلا به گردن نمیگیرن این موضوع رو حالا هر چی ما برای اونها سند و مدرک چور کنیم که بابا تو سپاس گذار نیستی چرا به خودت نمیای میگه که نه متو اشتباه میکنی و نظر من درسته به نظر من که این افراد به اون درجه از خوشبختی که در زندگیشون میخوان نمیرسن چون نمیخوان که واقعیت رو ببینن و روی واقعیت مدام فیلتر میزارن و یا میپوشنن واقعیت رو و جالب اینجاست که انکار هم میکنند و این یعنی از هم پاشیدن یک زندگی خوب و عالی.

رضا احمدی

سلام به نظر من که اصلا شما نباید با این افراد هم کلام هم بشید چون خودتون رو بیشتر عذاب میده و کم کم دیدگاه اشتباه اونها ممکنه که در شما هم تاثیر بزاره پس از این افراد دوری کنیدو به دنبال ثابت کردن چپیزی برای وانها نباشید اونها خودشون روزی سرشون به سنگ میخوره و حقیقت رو متوجه میشن اما شمایی که حقیقت رو میدونید اصلا نباید با این چنین افرادی وارد ارتباط بشید و به جای اون سعی کنید با افراد رابطه ایجاد کنید و وارد روابط اجتماعی با اونها بشید که مطمئن هستید مثل شما هستند.

حسین

منهاج فردوسیان یک برنامه ی تربیتی هست که باعث میشه انسان به سمت و سوی راه درست هدایت بشه و در راه درست قطعا نعمات بیشماری هست اما ما نباید هدفمون این باشعه که منهاجی بشیم که به نعمات زیادی دست پیدا کنیم بلکه هدف اصلی ما باید رسیدن به کمالو سعادت باشه همینطور که حضرت حاج فردوسی این شعار رو دارن وباید سعی کنیم کمال و سعادت واقعی رو چه در زندگی دنیوی خودمون و چه در زندگی اخروی خودمون به وجود بیاریم اگر واثقعا میخوایم که خوشبختی رو در زندگیمون احساس کنیم.

کریم

سلام علیکم و رحمة الله
تا انسان خودش نخواهد حتی منهاج فردوسیان هم که مسیری فکر میکنم درست هست هم نمیتونه به اون کمک کنه و انسان باید قدم به قدم پیش بره وبه سمت خداوند حرکت کنه تا در نهایت بتونه به واسطه ی راهنمایی ها وبرنامه ی منهاج فردوسیان به خدای خودش برسه اما اینکه مدام ذهن آدم درگیر میشه چرا فلان نعمت وارد زندگیم نشد چرا فلان نعمت به زندگی من نرسید این ها تماما باعث میشن که در ما احساس بدی به وجود بسیاد که این احساس بد خیلی از مسیر ما رو عقب می ندازه.

شیما

سلام اثرات زندگی دنیای خیلی مهم هستند اما ما نباید اونها رو اصل و ملاک قرار بدیم چون ثمرات دنیایی ما رو به خداوند نزدیک تر می کنند و این قطعا در زندگی هر فردی تاثیر گذاره اما اینکه یک شخصی بیاد و مدام بر روی این مسئله مانور بده و آخرت خودش رو فراموش کنه قطعا این امر مورد پسند نیست و اشتباهه و نباید انجام بشه به همین خاطر هست که حضرت حاج فردوسی با این مسئله که به موارد دنیایی دل ببندیم با منهاجی یا نه مخالفت کردن چون خیلی از افراد دل بستن به دنیا رو تعریفی ازش دارن که دیبگه کلا یعنی خدواند رو فراموش کنند که این تعریف هم اشتباهه

مهدی

سلام منهاجی شدن یعنی اینکه ما در مسیر پررودرگار قرار بگیریم و اصلا این نیست که مثلا ما بخوایم موارد دنیایی رو ملاک قرار بدیم خب اهمیت زیادی دارند موارد دنیایبی اما ملاک اصلی نیستند. ما باید برای همین چیزهایی که در دنیا ازخداوند دریافت می کنیم سپاس گذار باشیم و تا به وسیله ی اون سپاس گذار خدواند ظرف روزی ما رو بیشتر کنه و از زینت های دنیایی بیشتر به ما ببخشه و نعمات دنیا رو وارد زندگی ما کنه به این شکل فکر میکنم که ما از نعمات زندگی دنیایی اگر بهره مند بشیم خیلی عالی هست.

روح الله

سلام قطعا با سپاسی گذاری کردن انسان خیلی خیلی به خدای خودش نزدیک میشه و به واسطه ی سپاس گذاری انسان خدای خودش رو بهتر میتونه درک کنه ما متاسفانه براای خیلی از چیزهایی که در زندگی داریم سپاس گذار نیستیم و در کل اصلا فراموش کردیم که چنین نعمت هایی هم هست که ما به اونها توجه نکگردیم شاید دلیل اینکه خیلی ها میخوان منهاجی بشن تا به نعمات زیادی برسن این هست که نعمت های الان زندگیشون رو نمیبینن و فکر میکنن اگر به فلان نعمت برسن دیگه خوشبخت کامل میشن.

شکیبا

و چقدر این نوع طرز فکر اشتباهه و هرگز اونها سیری پیدا نمی کنند ما باید برای تک تک چیزهایی که در زندگی داریم سپاس گذار باشیم تا بتونیم واقعا از زندگیمون لذت ببریم. ما اصلا اون نعمت رو برای چی میخوایم؟ آیا غیر از اینه که لذت ببریم از زندگی پس اگر اون نعمت هم وارد زندگی ما بشه فقط کمی به این لذت اضافه میشه نه خیلی و باید این اصل خیلی مهم رو همه در نظر داشته باشن تا مبادا زندگیشون رو به چیزهایی ببازن که براشون خیلی جنگیدن و زمانی که به دستش آوردن فهمیدن که اون چیزی نیست که اونها رو خوشحال میکنه

محدثه

سلام دقیقا و خیلی ها میان و میگن که مثلا من میخوام به منافع دنیایی برسم با منهاج فردوسیان ومیخوام که منهاجی بشم تا نعمات زیادی رو درزندگیم به دست بیارم روی حرف من به این افراد این هست که دوست بزرگوار من تو همین الان هم کلی نعمت داری توی زندگیت که اونها رو نمیتونیی ببینی و چون وانها رو نمیبینی میگی من میخوام منهاجی بشم که کلی نعمت به دست بیارم مطمئن باش حتی اگر منهاجی بشی و کلی نعمت هم به دست بیاری باز هم تو همین احساس رو میکین که هنوز جای خیلی از چیزها توی زندگیم کمه پس سعی کن روی خودتو کاری کنی و واقعا احساس خوب رو در خودت به وجود بیاری.

علی شکوری

سلام با سپاس گذاری کردن انسان به خیلی از چیزها دست پیدا میکنه اما افسوس که خیلی ها این کار رو انجام نمیدن الان خیلی ها ممکنه فکر کنند که من آره سپاس گذاری میکنم روزی چند وعده نمازمیخونم، قران میخونم و … من میخوام در جواب به این دوستان بگم شما کار خیلی زیبایی انجام میدید اما دوست خوبم این کار شما اونقدرز ها هم سپاس گذاری به حساب نمیاد. شما زمانی که سپاس گذاری میکنید تک تک سلول های بدنتون احساس شور و شعف داره این سپاس گذاری هست نه اینکه افراد زیادی هستند که به نماز می ایستند چون یک وظیفه میدونن اون رو نه یک کارالهی و از سر وظیفه و اجبار اون رو میخونن این اصلا میشه گفت سپاس گذاری نیست.

سمیرا

سلام دقیقا من خودم زمانی که نماز میخونم ذهنم هزار جا میره و نباید بیام توقع کنم که با این کار من سپاس گذاری میکنم! اصلا واژه نماز چیه؟ آیا غیر از اینه که به یاد خداوند باشیم من که نمازی که میخونم ذهنم هزارتا جا میره این اصلا بیادخداوند نیست که پس انسان باید از هر طریقی که شده احساس سپاس گذاری رو در خودش به وجود بیاره مثلا یکی از دوستاش بعد مدتی بهش زنگ میزنه بگه خدایا شکرت که دوستم بهم زنگ زد یا مثلا بعد مدتی یه مبلغی وارد حسابش بشه بگه خدایا شکرت که این مبلغ به حسابم واریز شد.

حمید

سلام به واسطه ی منهاج فردوسبان ما همه ی این موارد رو فرا میگیریم و متوجه میشیم که متا با منهاجی بودنمون مسیر بندگی خودمون رو کامل میکنیم و از همین طریق به تدریج نعمات وارد زندگجی ما میشن اما نباید توقع داشته باشیم که همینکه منهاجی شدیم دیگه زندگی ما گل و بلبل بشه بلکه با صبر و تحمل باید مسیر رسیدن نعمت ها به خودمون رو باز کنیم و برای اونها جا باز کنیم توی زندگیمون تا بتونیم اونها رو وارد زندگیمون بکنیم.

فریده

سلام سپاس گذاری کردن دارای شرایطی هست و دارای ملاک هایی هست که اگر انسان اونها رو عمل کنه و به اونها توجه کنه اون وقت هست که یک سپاس گذار واقعی شناخته میشه نمیشه که انسان واقعا بیاد و بگه که من آره سپاس گذار هستم ولی دوباره همون افسوس های نداشته هاش به سراغش بیاد زمانی که انسان سپاس گذار واقعی هست میاد و خدا رو شکر میکنه به خاطر همون چیزهایی که داره وسعی میکنه که حال خوبش رو با همون ها به وجود بیاره.

مهدی

سلام دقیقا و کسانیی که میان و افسوس نداشته هاشون رو میخورن در واقع سپاس گذار نیستند و همین امر باعث میشه روز به روز احساس بدبختی بیشتری کنند. اما این افراد چطور میتون سپاس گذار باشن و زندگیشون رو از نعمت های الهی پر کنند؟ قطعا اولین نکته این هست که به زیبایی های زندگیشون توجه کنند و از بدی ها و زشتی ها دوری کنند حسی که به اونها میگه تو بدبختی رو از بین ببرن و احساس خوشبختی رو به جاش شکل بدن کم کم میبیننن که زندگی روی خوش خودش رو به اونها نشون میده.

خرم

سلام زنداگی هر کسی میتونه سرشار از زیبایی و نعمت باشه و همه افراد حتی اگر منهاجی هم نشن میتونن به نعمت های خداوند دست پیدا کنند فقط باید همانطور که بقیه دوستان هم گفتند سپاس گذار باشن این افراد به این شکل هست که میتونن دریچه های نعمت رو به سوی زندگی خودشون باز کنن ولی حالا شما فکر کنید کسی بیاد و مدام از بدبختی هاش صحبت کنه آیا اصلا توجه این فرد به داشته هاش هم میره؟ قطعا میتونم بگم خیر! حضرت حاج فردوسی این درس ها رو در منهاج فردوسیان فکر میکنم آموزش میدن که مردم بیشتر به زیبایی های زندگیشون توجه کنند.

زانیار

سلام زیبایی های زندگی ما با توجه کردن به داشته هامون میسر میشه اینکه یک جوان بخواد با منهاجی شدنش دریچه ی نعمت های دنیوی رو به سوی خودش باز کنه اشتباهه چون اون باید با ایجاد کردن احساس خوب در خودش این کار رو بکنه و البته که منهاج فردوسیان هم میتونه یک قدم عالی برای رفتن به سمت وسوی احساس خوب باشه اما تنها ترین راه هم نیست و جوان در انتخاب مسیر کاملا مختار و آزاد هست و میتونه هر طور که میخواد عمل کنه.

نفیسه سعادتی

سلام به جامعه ی منهاجیان. منهاجی های عزیز من شخصی هستم که به تازگی وارد منهاج فردوسیتان شدی و از طرف منهاج فردوسیان سود زیادی به من رسیدن البته سود به جهت مادی اون رو نمیتونم بگم البته که رسیده ولی بهتره از موارد دیگه بگم و این منهاج فردوسیان من رو از گوشه گیر بودن رونده و همچنین باعث شده که شخص بشاشی بشم.

رضا احمدی

سلام به همه ی منهاجیان عزیز خدا میدونه که چقدر خوش حالم که در بین شما عزیزان قرار دارم به واسطه ی آموزه های حضرت حاج فردوسی من به خیلی از خواسته هامم رسیدم و از ایشون بسیار سپاس گذارم خواستم بیان کنم که حضرت حاج فردوسی گرامی این مسئله رو لطفا برای ما روشن کنید که اگر ما قراره با وارد شدن به منهاج فردوسیان هم بازم صبر کنیم پس این چه برتری ای هست که منهاج فردوسیان به چیزهای دیگر دینی داره خب ما یک راه رو میخوایم که به واسطه ی اون بتونیم به چیزهایی که میخوایم زودتر برسیم که اون هم به واسطه ی منهاج فردوسیان عملی نیست.

فرنگیس

سلام به هیچ وجه حرفتون درست نیست ببینید حضرت حاج فردوسی چند بار تا به حال به شما حرفی رو زدن که شما کاملا اون رو پذیرفتید؟ اگر پذیرفته باشید قطعا زیبایی خیلی خاصی در زندگی شما به وجود میاد اما مشکل اینجاست که شما فکر میکنید باید سریع به خواسته های خودمون برسیم و جدای از اون فکر میکنید که این خواسته ها هستند که برای ما شادی میارن در صورتی که این مسئله اشتباهه چون خواسته ها نیستند بلکه این مسیر رسیدن به خواسته ها هست که برای ما شادی می آفرینه.

لیلا مکرمی

سلام درسته این مسیر رسیدن به خواسته ها هست که برای ما شادی واقعی ایجاد میکنه وخیلی ها هنوز این فکر اشتباه و چون در ذهنشون هست که فکر میکنن اگر به خواسته ی خودشون برسن میتونن موفق بشن و اگر نتونستن که دیگه هیچی و دنیا از اونها گررفته شده در صورتی که باید بگم واقعا این موضوع اشتباهه و نباید به اون توجهی داشت

پریسا

سلام عجله توصیه ای هست از سوی شیطان و اگر ما بخوایم که در کاریب عجله کنیم قطعا یا کیفیت اون کار به هیچ درد نخواهد خورد و اینکه کار خیلی مطمئن از پیش نمیره به همین جهت خدمت شما میخوام عرض کنم که با منهاج فردوسیان ما میتونی ما این عجله رو کمتر و کمترش کنیم و به واسطه ی آموزش های حضرت حاج فردوسی به جای اون عجله درزندگی خودمون صبر کنیم و صبر رو در زندگی خودمون تمرین کنیم.

مهسا

سلام منهاج فردوسیان یک برنامه ی فوق العاده عالی هست و به واسط هی این برنامه ما میتونیم به خواسته ی خودمون برسیم این تعریف رو داخل منهاج فردوسیان حتما خیلی شنیدید و باید که اون رو جدی بگیرید به همین منظور با تمرین کردن همین مسئله و همچنین به یاد داشتن اون یاد میگیریم که برای رسیدن به یک خواسته ی خاص عجول نباشیم چون از کیفیت اون بسیار کاسته خواهد شد و هیچ اتفاق خوبی و زیبایی برای ما رخ نخواهد داد.

روح الله

سلام با منهاج فردوسیان رسیدن به هر حاجت خداگونه ای ممکن هست ولی زمانش رو باید بسپاریم به دست خداوند این که کی به ما میرسه و در چه موقعی به ما میرسه به ما مربوط نیست بکه به خداوند مربوط هست و ایبنکه که اون خواسته رو وارد زندگی ما میکنه پس نباید به این مسئله زیاد مانور بدیم و همچنین به این نکته توجه کنید که همه ی ما انسان ها خیلی عجول هستیم برای رسیدن به خواسته هامون اما اگر منطقی فکر کنیم شاید الان زمان مناسبی برای رسیدن به خواسته ی ما نباشه.

مهدی

سلام دقیقا به همین شکله به عنوان مثال یک دختر و پسر خیلی هم رو میخوان و هر کاری میکنن که به خواستشون که با هم بودنه برسن و بعد از اینکه ازدواج میکنن شش ماه نگذشته از هم طلاق میگیرند و از هم متنفر میشن این به این دلیله که صبر نکردن یکم پس صبر یبک چاشنی خوشمزه برای تمام خواسته ها و حاکت های ماست و اگر حاجتی رو میخوایم بهتره کمی صبر کنیم تا بهترین مسیر و درست ترین مسیر رو به سمت اون هدف یا خواسته و یا حاجت پیدا کنیم.

شهین

سلام بله منهاج فردوسیان نمیوته به انسان کمک کنه زمان که خود انسان نخواد به همین صورت زمانی که انسان منهاجی شد و در منهاج فردوسیان قرار گرفت اگر واقعا بخواد منهاجی بشه باید به تک تک دستورات حضرت حاج فردوسی رهبر معنوی مشتاقان کمال و سعادت عمل کنه در غیر اینصورت برای اون پیشرفتی در این مسیر وجود نخواهد داشت به همین دلیل است که خدمت شما عزیزان می گویم که منهاج فردوسیان نمیتونه به انسان کمک کنه زمانی که خود انسان نخواد.

مریلا

سلام بله همه چیز در دست خود انسان هست و انسان نمیتونه شخص قبلی باشه و توقع داشته باشه که روزی های بیشتری به او برسه بلکه درجه بندی شده هست این موضوع و هر چه انسان درجه خودش رو ببره بالاتر خب از نعمت بیشتری هم برخوردار خواهد بود . منهاج فردوسیان به انسان کمک میکنه که اولا این درجات رو بشناسه و دوما بخواد که به سمت اونها حرکت کنه و سوما در مسیر خودش بتونه سرعتش رو تسریع ببخشه و به سرعت بیشتری به سوی خداوند نیز حرکت کنه.

شهین

سلام این پاسخ من به دیدگاه کاربر نرگس عزیز بود

نرگس

سلام به همه ی عزیزان منهاج فردوسیان یک برنامه ی تکمالی است و برنامه ای نیست که به یک باره بخواهد زندگی شخص را دگرگون کند و ذره و به ذره زندگی او بهتر و بهتر خواهد شد با منهاج فردوسیان به طوری که شخص بتواند از هر لحظه از زندگی اش لذت ببرد اما بر این موضوع واقف باشید که شخصی که منهاجی است و می خواهد که به عنوان مثال به حاجتش برسد می باست که حتما تا حد خیلی زیادی اعمالش را تغییر دهد نمی تواند همان شخص گذشته باشد و توقع داشته باشد که خداوند به او خواسته اش را عطا فرماید.

لطیفه

سلام خدمت همه ی بزرگواران در مورد زمان رسیدن به یک حاجت میشه کمی بیشتر برای من توضیح بدید چون واقعیت یکم گیج شدم در مورد این موضوع و میخوام که اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیارم از همه ی شما عزیزان ممنون و متشکرم و اگر پاسخ سئوال من رو میدونید حتما پاسخش رو بدید چون برای من خیلی مهم هست باز هم ممنونم از لطفی که به بنده میکنید. سپاس.

صادق

سلام به شما ببینید هر چیزی در ابین جهان طبق یک هماهنگی و قانون خاص پیش میره و حاجت های و دعاهای ما هم به همین شکله و زمان و مکان مشخص خودش رو داره .در جایی شنیدم که خداوند همه ی حاجت های ما رو به همون میده اما زمان اونها با هم فرق داره یعنی این حاجت ها رو از قبل داده اما اینکه ما کی برسی مبه اونها مهمه به همین جهت اگر ما وارد منهاج فردوسیان بشیم زمان رسیدن به حاجت هامون خیلی خیلی کمتر میشه.

کاظمی

سلام ما همه حاجت های خودمون رو داریم و می بایست که زمان مشخص اون برسه که به حاجلت هامون برسیم و چیزی نیست که در این دنیبا خدا بخواد که به ما بده چرا که همه ی اونها رو میگه در قران که ما عطا کردیم و این انسان هست که باید به اتون چیز برسه نه اینکه خدا بخواد اون چیز رو وارد زندگی انسان کنه و چگگونه اون وارد زندگی انسان میشه؟ انسان باید طبق قانون مشخص براسیی رسیدن به اون تلاش کنه و طبق اون اعمالش رو تغییر بده..

سیما

سلام راز و رمز رسیدن به حاجت ها رای مدت سریع چیزی نیست مگر باور ها و این راز بزرگ رو از بس کوچیک هست کسی باور نمیکنه به همین جهت شخصی که میخواد به حاجتش برسه فکر میکنه باید یک کوه عظیم رو جا به جا کنه در صورتی که واقعا به این شکل نیست به همین صورت اون باید خدای خودش رو بپرسته و در مسیر خدای خودش حرکت کنه و باورهای خداگونه در ذهنش شکل بده اون موقع هست که خداوند اون رو به بهترین شکل ممکن به مسیر درست هدایت میکنه مسیری که به حاجتش ختم خواهد شد.

اکبر خزائی

سلام در قران میگه چه بسا چیزی برای شما خوب باشه در صورتی که اون رو نمیخوان و چه بسیار چیزی برای شما بد باشه در صورتی که اون رو میخواین و به نظر من اگر ما دیرتر به حاجتی میرسیم یعنی اینکه اون حاجت در طرح الهی زندگی ما نیست یعنی هر بار تلاش میکنیم به شکمست میخوریم، هر بار فعالیتی در جهت اون میکنم با ضرر رو به رو میشیم یا هر چیز دیگه ای هب نظرم اون دیگه در تقدیر ما نیست و باید به شکل دیگه ای عمل کنیم.

مرتضی

سلام حرف شما رو اصلان قبول ندارم چیزی به اسم تقدیر در زندگی انسان وجود نداره و این انسان هست که زندگی خودش رو میسازه و کسی نباید نسبت به اون خرده بگیره. تقدیر همون اعمال انسان هستند اعمالی که انسان انجام میده و این اعمال آینده ی اون رو میسازن و خیلی ها فکر میکنن این آینده تقدیری بوده که قبلا خدا برای این شخص نوشته در صورتی که تماما نتیجه ی اعمال خود اون شخص بوده و چه بسا اگر یک عمل خاص رو انجام نمیداد هرگز در اون مسیر خاص که ما اسمش رو گذاشتیم تقدیر قرار نمیگرفت.

آیلین جواهریان

سلام اگر چیزی به اسم تقدیر وجود داشت واینکه چیزی برای انسان بد هست یا خوب رو که خداوند مشخص میکنه در این بین قدرت انتخاب و تصمیم گیری انسان چی میشه پس؟ اصلا انسان دوست داره بره به سمت اون بدی و پلیدی خداوند مسیر اون رو باز میزاره چون خداوند به انسان قدرت انتخاب و تصمیم گیری داده و این انسان هست که از اون قدرت استفاده نمیکنه پس پای خداوند رو نباید به وسط کشید به صورت کلی که خداوند همواره همراه انسان هست ولی برای اون چیزی رو از قبل تعیین نکرده.

آبان

سلام برای اینکه به یک خواسته و. آرزو به مدت سریع برسیم می بایست که تامام اعمالی که برای رسیدن به اون لازم هست رو انجام بدیم گاهی این اعمالل دارای سختی هستند و گاهی این اعمال آسانی خاص خودشون رو دارن به همین جهت ما انسان ها هستیم که به واسطه ی لطف خداودن به هر آنچه در زندگی میخوایم میرسیم لطفا به این واژه توجه کنید که ما به هر آنچه که میخوایم میرسیم نه اون چیزی که خدواند برای ما میخواد خب مشخصه خداوند چی میخواد اما اینکه اون چیزی که خداوند میخواد باشیم به اعمال ما بستگی داره.

راضیه

سلام بله دقیقا و خیلی ها می آیند و میگونید که به عنوان مثال من در مسیر خداوند حرکت میکنم در صورتی که این حرف او کاملا اشتباه است و اگر به باطن او دقت کنیم و اعمالی که انجام میدهد به این مسئله نیز پی خواهیم بر کسی که در راه خداوند قرار میگیرد مهمترین مسئله ی او انجام تکالیف الهی او نیز خواهد بود و همین تکالیف الهی بخش عظیمی از آنها تغییر اعمال می باشد که بسیار از اعمال را ما به نادرستی انجام میدهیم و با خدایی و خداگونه شدن ما می بایست که سعی کنیم به شخصی اینگونه تبدیل شویم.

رویا

سلام باز من با کامنت شما و حرف حضرت حاج فردوسی مخالفم چون برای این حرفم دلیل دارم اون هم اینه که خداوند زمان رسیدن به خاوسته رو مطابق با عملکرد انسان برای اون تنظیم میکنه پس از قبل انسان میدونه که کی به خواسته ش میرسه چون داخل ذهنش فقط خودش میدونه که مثلا آیا منهاجی شده یا نه و آیا اون تونسته که یک مومن واقعی بشه که خدواند به اون روزی بده یا نه و ممکنه در ظاهر ما فکر کنیم اون شخص تبدیل به همون فرد شده اما در واقعیت چیز دیگه ای باشه..

محسن

سلام خدمت حضرت حاج فردوسی بزرگوار من با حرف شما کاملا موافقم اینکه انسان وارد مسیر درستی بشه اصلا زمانش مشخص نیست که کی به اون روزی و خوبیم یرسه البته همین که وارد مسیر میشه کلی نعمت ممکنه در اختیار اون قرار بگیره بوه شکل دیگه هم میشه گفت که هر چقدر باورهای نادرست او در مورد دین تغیی کنه و به باور های درست تغییر شکل بده اون شخص قطعا خواهد تونست که به نعمات در زندگی خودش دست پیدا کنه.

fa فارسی
X