۲۶ بهمن

وظیفه‌ی اصحاب منهاج فردوسیان در روز زن!

زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی این مطلب، فقط: < 1 دقیقه

بسمه تعالی

با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت صدیقه‌ی طاهره فاطمه‌ی زهرا (سلام الله علیها)، بفرمایید وظیفه‌ی منهاجی ما در روز زن و مادر چیست؟
با تشکر

باسمه تعالی

روز زن یا روز مادر نوعی آئین برای پاسداشت زحمات مادران و همسران فداکار است. شایسته است که منهاجی، همیشه شکرگزار خدای تعالی و واسطه‌های خیر باشد و نباید منتظر مناسبت خاصی بود. ولی از سوی دیگر، نباید اینگونه آئین‌ها و مناسبت‌ها که تصریحی به بزرگداشت و پاسداشت آن در قرآن و سنت و عترت نیامده را جدّی گرفت.
مع الاسف، یکی از مناسبت‌هایی که توسط زنان جامعه‌ی ایران خیلی جدّی گرفته شده، همین مناسبت است که موجب بروز زحمت‌ها و سختی‌هایی برای شوهرانشان شده است. دغدغه‌ای که زنان، از روزها قبل از این تولد با برکت، بر ذهن شوهران خود وارد می‌کنند، به کمال و سعادت آنان ضرر می‌رساند. پس شایسته است که منهاجیات، شوهرانشان را در تنگنای خرید هدیه به مناسبت این روز، قرار ندهند.
همچنین برخی رفتارهای عوامانه مانند نپذیرفتن هدیه‌های معنوی یا کم‌ارزش از نظر مادی به همراه پرخاش‌گری و قهر کردن، شایسته‌ی بانوان منهاجی نیست.
همچنین منهاجیات نباید در مسابقه‌ای که از سوی زنان دنیازده و شوهرآزار برای به رخ کشیدن هدیه‌هایشان به یکدیگر برگزار می‌شود، شرکت کنند. ارزش بانوان منهاجی، به ایمان و عمل صالحشان است. اگر خوب شوهرداری کنند، خدای تعالی با نعمت‌ها و درجات بهشتی از آنان تقدیر کرده و بهترین هدیه‌ی عالم هستی را به آنان خواهد داد.
تا اینجا از نظر معنوی بود ولی از نظر دنیوی نیز زنانی که با انواع حیله‌ها و ترفندها در صدد مجبور کردن شوهر برای خرید کادو و هدیه در این مناسبت یا مناسبت‌های دیگر هستند، شاید متاع دنیا را به دست بیاورند ولی رضایت قلبی و محبت عمیق شوهرشان را از دست می‌دهند و بازگرداندن آن مقدار از گرمی و صمیمیت به زندگی مشترک، زمان زیادی لازم دارد. اینگونه زنان، علاوه بر این که رضایت خدای تعالی را از دست می‌دهند، رضایت و محبت شوهرشان را نیز از دست داده و کانون گرم زندگی را در معرض فتنه‌ها و بلاها قرار می‌دهند.
پس به طور خلاصه، منهاجیون، وظیفه‌ی شرعی‌ای نسبت به این روز و این مناسبت ندارند و اگر از ناحیه‌ی همسرشان تحت فشار نباشند، لازم نیست کار خاصی انجام دهند. اما منهاجیات، نباید شوهرانشان را تحت فشار قرار داده و از او، هدیه و کادوی اجباری بگیرند.

موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , , ,

5

 
 
 
3 نویسندگان
2 پاسخ‌ها
0 دنبال‌کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
4 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
ناشناس

خیلی ممنون
خدا خیرتان دهد

ناشناس

سلام من که از روز اول به شوهرم گفتم بجای هدیه روز تولد و روز زن و سالگرد ازدواج منو یه زیارتی ببره قم یا مشهد یا کربلا یا نجف و خدایی هم میبره بنده خدا
آیا اینها هم اشکالی داره چون معنویه؟
باید ازش بپرسم که راضی هست یا نه؟ شاید توی عمل انجام شده قرار گرفته و مجبوره. لازمه بپرسم ازش؟

ناشناس

سلام علیکم
اینایی که نوشته اید در مورد همسر بود , امروز مع الاسف روز مادر هم نام گزاری شده است , با اینکه من با مادرم در مورد مهم نبودن این روز ( روز مادر و زن ) در اسلام صحبت کرده ام و او را قانع کرده ام که به خاطر پاس نداشتن آیین های غیر دینی نسبت به امروز بی تفاوت هستم
اما احتمال کمی می دهم که بی تفاوت بودن من نسبت به روز مادر باعث دلخوری مادرم شود , وظیفه من چیست ؟

fa فارسی
X