۷ مهر

نه در اختر حرکت بود …

کلیپ زیبا با تصاویر نماز «حاج فردوسی» رهبر معنوی مشتاقان کمال و سعادت و مؤلف نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان در حرم مطهر امام رضا (علیه‌السلام)

 

 

تذکر:

«کانون عاشقان حاج فردوسی» مجموعه‌ای از علاقه‌مندان به شخص ایشان است که خط مشی مستقلی از «دفتر مرکزی منهاج فردوسیان» دارند. در پی تقاضای انتشار تولیداتشان در سایت رسمی معظمٌ له و موافقت اجمالی ایشان، کلیپ‌هایی که بدون موسیقی باشند، باز نشر می‌گردد.

برای مشاهده تمام تولیدات «کانون عاشقان حاج فردوسی» به نشانی‌های زیر، مراجعه فرمایید.

آپارات / اینستاگرام  / تویتر  / یوتیوب  / کلوب

کلمات کلیدی: ,

78
دیدگاه

49 نویسندگان
29 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
3 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
حمید

خداوند به حضرت آدم فرمود من بزودی همه نیکی ها را برای تو در چهار چیز جمع خواهم کرد.

حضرت آدم گفت :خداوندا آن چهار چیز کدامند؟

خداوند فرمود

یکی از آنها مربوط به من است

دومی مربوط به خود توست

سومی مربوط به من وتوست

چهارمی مربوط به تو ومردم است

آدم گفت: خدایا آنها را برایم توضیح بده تا بدانم

خداوند متعال فرمود: آنچه که مربوط به من میباشد اینست که

اول :به من عبادت کنی وچیزی رابرایم شریک قرارندهی

دوم :آنچه مربوط به توست این است که من پاداش هرعمل نیک تورابیش از میزان استحقاقش میدهم

سوم آنکه مربوط به من وتو میباشد اینکه تو دعا کنی ومنهم اجابت نمایم

چهارم : آنکه میان تو ومردم است اینکه نسبت به مردم همان رفتاری را داشته باشی که میخواهی دیگران درباره تو داشته باشند

ی-مریم

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله میفرمایند:

خداوند به شکل شما و اموال شما نگاه نمی کند بلکه به دلها و اعمال شما توجه می نماید…

تا حالا هزاران بار شده که در کاری گیر کردم و همیشه یاد این جمله افتادم انک علی کل شیء قدیرولی آخرش می دیدم هیچ اتفاقی نمیفتاد تا اینکه به حدیث بالا رسیدم فهمیدم دلم مشکل داره اعمالم مشکل داره نه توانایی خدا..

توبه بر لب، سبحه بر کف، دل پر از شوق گناه

معصیت را خنده می آید ز استغفار ما

ذال

ببینید این راه هایی که میخوام براتون بگم مثل یک کالای نوی است که وقتی اونو میخرید یه دفترچه راهنما داره که طریقه ی استفاده شو توش نوشته وباید قبل از استفاده از اون وسیله دفترچه شو بخونی. و قبل این که من راه رو بگم باید یه سری توضیحات رو بدم . اول اینکه چرا ما کارامون ، برنامه هامون ، قرارامون و…. رو طوری برنامه ریزی میکنیم که فکر میکنیم از الگویی باید پیروی کنه که اون الگو رو یک آدم طراحی کرده .وفکرتر میکنیم که آره اون درسته ، حال آنکه نمیایم به قضیه بزرگ نگاه کنیم . یعنی چی؟ یعنی اینکه هر کاری میخواید بکنید ببینید انجام اون کار علاوه بر اینکه نیازتون رو برآورده کنه منفعت دیگه ای هم داره یا نه ویا اینکه از این بهتر هم میشه یا نه ، تا اون راهی رو انتخاب کنید که دیگه از اون بهتر نباشه . به عبارتی رسیدن به نتیجه رو تک بعدی نگاه نکنید یعنی فقط رسید به هدف ولا غیر ، خوب چرا من این حرف رو میزنم ؟ چون دینم بهم یاد داده . این دین دینی نیست که یک بعد دفترچه راهنما داشته باشه . مثلا فقط مذهبی و سیر و… ادامه »

دنیا براتی

چه کنم دعایم مستجاب شود؟

ناشناس

اگر به درگاه خداوند دعا می کنید، باید برای برآورده شدن آن نیز خودتان هم تلاش کنید. صرف دعا کردن برآورده شدن حاجات را به دنبال نخواهد داشت.

در نظر داشته باشید که انجام گناه نیز در به تاخیر انداختن و یا محروم شدن از اجابت دعا نقش دارند. امام باقر می فرمایند: گاها دعاها از طرف خداوند اجابت می شود و انجام آن به وقت مناب موکول می گردد. اما بنده در آن مدت گناه انجام می دهد که خشک خداوند سبب می شود که آن حاجت را به بنده اش اعطا نکند.

ندا

اگر می خواهید دعای تان برآورده شود، به صورت دسته جمعی دعا کنید. امام صادق می فرمایند: هر زمان که پدرم به مشکلی بر میخوردند. خانواده را دور خود جمع میکردند، سپس دعا می خواندند و همه آمین می گفتند.

از پیامبر نقل شده است زمانی که دلتان شکسته است حتما دعا کردن را فراموش نکنید. دعا های دل های شکسته رد نمی شود.

در زمان بارش باران و و تلاوت قرآن دعا کنید. امام علی می فرمایند: در ۵ زمان دعا براورده می شود. ۱) هنگام اذان ۲ ) زمان جنگ با کفار ۳) باریدن باران ۴) زمان خواندن قرآن و از همه مهم تر زمانیس است که مظلومی به ظالمش نفرین میفرستد.

ناشناس

دعای چه کسانی مستجاب نمی شود؟

وداع

زمانی که دعا می کنیم باید خداوند را با تمام وجود خود بخوانیم. با قلب و زبان. این اولین قدم برای برآورده شدن حاجات و دعاهاست. اما اکثر ما در حال دعا فقط زبانی خدا را می خوانیم و همزمان برای رفع مشکل به خلق خدا فکر می کنیم.

طلا

اما در دعا فروتنی و خشوع کافی نیست، بلکه باید از خود بپرسی: آیا در نماز در برابر خدا فروتن هستی؟ و آیا در کسب روزی حلال می‌کوشی و از خوردن مال حرام می‌پرهیزی؟ اینجاست که می‌فهمیم چرا پیامبر گرامی ما بر این مسأله تأکید داشت که مسلمان باید روزی حلال کسب کند تا دعایش مستجاب شود.

آیا روزی از گناه کسی که به تو بدی کرده گذشت کرده‌ای؟

آیا در مقابل اذیت و آزار کسی به خاطر رضای خدا صبر کرده‌ای؟

آیا تا به حال از خود پرسیدی که چه چیزی خدا را راضی می‌کند یا باعث می‌شود که به خدا نزدیکتر شوی و از بندگان خوب خدا باشی؟

این سؤالات را باید مطرح کرده و به آنها بیاندیشیم و بکوشیم که از بندگان نزدیک به خدا باشیم و تمام کارها و حرکاتمان و حتی افکار و احساسمان برای رضای خدا باشد و چیزی از این دنیا جز رضای خداوند پاک ومنزه را نمی‌خواهیم.

آیا در این دنیا چیزی زیباتر از رضای خداوند وجود دارد؟

خیبر

برای تسریع در امر استجابت دعا باید آداب و اعمالی را انجام داد. به عنوان نمونه امام صادق(ع) در یک روایت فرمود: هر کس به سوی خدای متعال حاجتی دارد در آغاز بر محمد و آل محمد صلوات بفرستد بعد حاجت خود را بخواهد و با یک صلوات دیگر آن را ختم کند (تا باعث اجابت شود؛ مَن کانَت لَهُ الیَ اللهِ عزَّوَجلَّ حاجهٌ فَلیَبدأْ بِالصَّلوهِ عَلی محمدٍ وَ آلهِ ثُمَّ یَسأَلُ حاجَتَهُ ثُمَّ یَختِمْ بِالصَّلوهِ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّدٍ» (وسائل، ج ۴، ص ١١٣٧)

ناشناس

یکی از شرایط استجابت دعا این است که آن را با توجه مطرح کنیم. گاهی لقلقه‌ی زبان، جملاتی چون «خدایا ما را بیامرز»، «خدایا به ما سعّه‌ی رزق بده» و «خدایا قرض ما را ادا کن» است. ۱۰ سال انسان این گونه دعا می‌کند، اصلاً مستجاب نمی‌شود، این فایده‌ای ندارد. یکی از شرایط دعا این است که فرمود: «أعلَمُوا أنَّ اللَّهَ یَقبَلُ دُعاءً عَن قَلبٍ غافِلٍ؛ خداوند متعال، از صاحب دلِ غافل – دلی که متوجه نیست چه خواسته‌ای را مطرح می‌کند و با که دارد حرف می‌زند – دعایی را قبول نمی‌کند.» معلوم است که دعایِ دارای این ویژگی‌ها، مستجاب نمی‌شود. باید تضرّع کنید و جدّی بخواهید. باید از خدای متعال با الحاح بخواهید. باز بخواهید و باز بخواهید. در این صورت البته خدای متعال دعاها را مستجاب خواهد کرد

صدیقه

علامه محمدباقر مجلسی یکی دیگر از شرایط پذیرش و استجابت دعا را فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد می داند و صلوات را یکی از عوامل قبولی دعا می شمارد. همچنین است که از امام صادق (ع) نقل شده است که: «هر کس دعا کند و پیغمبر را یاد نکند، آن دعا بر بالای سرش می ایستد و تا هنگامی که صلوات نفرستد به سوی آسمان نمی رود.» همچنین درباره ی اثر صلوات در «من لایحضره الفقیه» به سند معتبر نقل شده است که: «حضرت صادق (ع) به صباح بن سبابه فرمودند: می خواهی تو را چیزی تعلیم دهم که خدا به سبب آن، تو را از آتش جهنم حفظ کند؟ گفت: بلی! حضرت فرمودند: بعد از صبح (نماز صبح) صد مرتبه «اللهم صلی علی محمد و آل محمد» بگو تا خداوند روی تو را از گرمیِ آتش جهنم نگه دارد.» و در بحارالانوار جلد ۹۴ نیز از حضرت رسول (ص) نقل شده است که ایشان فرموده اند: «هر کس روز جمعه صد مرتبه بر من صلوات بفرستد، حق تعالی شصت حاجت او را برآورده می کند، سی حاجت دنیایی و سی حاجت اخروی!» و در فروع کافی جلد ۳، نیز از امام محمدباقر (ع) نقل شده است که:… ادامه »

قادری

یکی دیگر از مواردی که استجابت دعا را سرعت می بخشد دعای فردی دیگر برای دیگری است از این رو در اصول کافی جلد ۲، به نقل از امام محمد باقر (ع) آمده است که ایشان فرموده اند: «سریع ترین دعایی که برآورده می شود، دعای مومنی است که غایبانه برای برادر مومن خود دعا کند. پس مَلَکی که موکل دعای اوست می گوید: آمین! و خدا به تو دو برابرِ آنچه برای برادر مؤمن خود دعا کردی عطا می فرماید.» و حضرت رسول (ص) نیز فرموده اند: «هر مومنی که برای مومنین دیگر دعا کند، خدا به عدد هر مومنی که فوت شده و به دنیا خواهد آمد، از اول تا آخر دنیا، مانند هر آنچه را که برای ایشان دعا کرده است، به او برمی گرداند، و خدا در قیامت امر می کند که بنده ای را به جهنم ببرند، پس ملایکه او را می کِشند و می برند و در آن حال مومنان می گویند: پروردگارا! این بنده در دنیا برای ما دعا می کرد. ما را شفیع وی بدان! پس خداوند ایشان را شفیع او می کند و به شفاعت ایشان نجات می یابد.»

مهدیه

از حضرت صادق (ع) نقل شده است که: «چون بدنت به لرزه افتاد و از چشمانت اشک جاری گردید، بسیار دعا کن، زیرا رحمت الهی متوجه تو گردیده و هنگام اجابت است.» و در حدیثی دیگر در اصول کافی جلد ۲، از امام صادق (ع) نقل شده است که: «اگر از امری در ترس بودی یا در طلب حاجتی از خداوند بودی، پس اول خدا را به بزرگی و عظمت یاد کن، چنانچه شایسته خداوند است و صلوات بر محمد و آل محمد بفرست و حاجت خود را بطلب و خود را به حالت گریه درآور و سعی کن گریه کنی، اگرچه به مقدار سر مگسی باشد. پدرم می فرمود: نزدیک ترین حالت بنده به خدا، هنگامی است که بنده در سجده باشد و چشمانش نیز گریان.»

maryam bano

بی شک رعایت نمودن بعضی از اوقات و زمان ها که توصیه شده برای استجابت دعا تاثیر بسیاری در برآورده شدن دعا دارد به نحوی که در اصول کافی جلد ۲، از حضرت صادق (ع) نقل شده است که: «در چهار وقت دعا کنید: وقت وزیدن بادها، وقت گردیدن سایه ها، وقت باریدن باران و در هنگام ریختن نخستین قطره ی خون از مومنی که شهید می شود، و بدانید که درهای آسمان را در این اوقات می گشایند» و در حدیثی دیگر فرمودند: «دعا در چهار محل مستجاب می شود: در نماز وِتر، بعد از نماز صبح، پس از نماز ظهر و بعد از نماز شام.» حضرت علی (ع) نیز درباره ی بهترین اوقات دعا فرموده اند: «دعا را در چهار وقت غنیمت شمارید: هنگام خواندن قرآن، در وقت اذان، وقت باریدن باران و هنگام ملاقات کردن دو صف برای شهادت» و همچنین از امام صادق (ع) در بحارالانوار جلد ۹۳ نقل شده است که: «سه وقت است که حاجت بنده از خدا پوشیده نمی شود: بعد از نماز واجب، هنگام باریدن باران، و زمان ظاهر شدنِ معجزه ای از حجت های خدا بر روی زمین.» در معانی الاخبار شیخ صدوق نیز از امام زین العابدین نقل شده است… ادامه »

delroba

شرایط دعا کردن و پذیرش آن مخفی دعا کردن است، زیرا دعایی که در خفا و پنهانی صورت پذیرد به اخلاص نزدیک تر است و از ریا دورتر؛ چنان که از امام رضا (ع) نقل شده است که: «اگر یک دعای مخفی به جا آوری، بهتر است از هفتاد دعا که به طور علنی به جای آوری!»
علامه محمدباقر مجلسی همچنین ذکر می کند اگر چنانچه فردی دارای حاجت بسیار بزرگی است با توجه به این که دعای خود را ناچیز بداند و بدون ریا باشد، اگر در مجامع دعا کند بهتر است؛ چنان که در اصول کافی جلد ۲ از حضرت صادق (ع) نقل شده است که: «اگر برای پدرم حاجتی روی می داد، زنان و اطفال را جمع می نمودند و ایشان دعا می کردند و آنها آمین می گفتند و در حدیثی دیگر فرمودند: «دعا کننده و آمین گوینده هر دو در ثواب شریک هستند!»

pasha

یکی دیگر از شرایط استجابت دعا، مبالغه و الحاح (اصرار و پافشاری) در هنگام دعا می باشد و از این رو در اصول کافی جلد ۲ از حضرت رسول نقل شده است که ایشان فرموده اند: «خداوند رحم می کند بر بنده ای که با حالت الحاح (اصرار و پافشاری) حاجتی را از خدا طلب می کند؛ خواه دعای او مستجاب بشود و خواه نشود.» و همچنین از امام صادق (ع) نقل شده است که: «پروردگار الحاح کردن مردم را بر یکدیگر در سوال(درخواست) مکروه می داند و خداوند دوست دارد که از ایشان مردم هر چه می خواهند را طلب نمایند.»

sima

یکی دیگر از شرایط استجابت دعا، کمال معرفت و شناخت نسبت به خداوند است به نحوی که در بحارالانوار در جلد ۹۳ نقل شده است که: «جماعتی از امام جعفر صادق (ع) سوال نمودند که چرا هر چه ما دعا می کنیم، دعای ما مستجاب نمی گردد؟ و حضرت پاسخ دادند: زیرا شما کسی را دعا می کنید که او را نمی شناسید و در حدیثی دیگر از حضرت صادق (ع) نقل شده است که: «چون دعا می کنید گمان کنید که حاجت شما در خانه ی شماست» و این احادیث بیانگر داشتن شناخت نسبت به خدا برای پذیرش دعا می باشد.

FARHAD-54

هر کس بیشتر به درگاه خداوند عبادت کرده است دعایش به اجابت نزدیکتر است؛ چنان چه از حضرت رسول (ص) روایت شده است که: «دعایِ بی عملِ صالح، مانند تیر انداختن از کمانِ بی زه است.» و در روایتی به نقل از بحارالانوار جلد ۹۳ نقل شده است که: «شخصی به حضرت صادق (ع) عرض نمود: حق تعالی می فرماید دعا کنید تا دعای شما را مستجاب کنم. ما دعا می کنیم ولی مستجاب نمی شود! پس حضرت فرمود: دعای شما برای این مستجاب نمی شود که، به پیمان هایی که خداوند در عمل به واجبات و ترک محرمات از شما گرفته است وفا نمی کنید. چرا که خداوند می فرماید: به عهد و پیمان هایی که به من داده اید وفا کنید تا من نیز به عهد و پیمان های شما وفا کنم و دعاهایتان را مستجاب نمایم!»

00000

اصول کافی جلد ۲ از امام جعفر صادق (ع) نقل شده است که: «کسی که پیش از نزول بلا دعا کند، چون بلا نازل شود، دعایش مستجاب می گردد و ملایکه می گویند: این صدای آشنایی است و دعای او را از آسمان منع نمی کنند و کسی که پیش از نزول بلا برای دفع آن دعا نکند، بعد از بلا دعایش مستجاب نمی شود و ملایکه می گویند ما این صدا را نمی شناسیم» و در حدیثی دیگر فرمودند که ملایکه می گویند: «پیش از امروز کجا بوده ای؟» و در حدیثی دیگر فرموده اند که: «کسی که می خواهد دعای او در هنگام گرفتاری ها مستجاب گردد باید در هنگام رفاه و نعمت نیز بسیار دعا کند.»۰۰۰

زیبا

علامه محمدباقر مجلسی درباره ی این شرایط نخست به توجه کامل فرد در هنگام دعا تاکید می کند و می گوید در هنگام مناجات با خداوند، فرد باید با تمام وجود به دعا به سوی خدا بپردازد و این کار را با جهد و تلاش انجام دهد. از این رو در اصول کافی جلد ۲ نقل شده است که حضرت علی (ع) می فرمایند: «چنین دعا نکنید که دل شما از آن غافل باشد، بلکه باید با جدیت و تلاش دعا نمایید» و در حدیثی دیگر فرموده اند: «خداوند دعایی را که با دل غافل از دعا همراه باشد مستجاب نمی کند. پس هرگاه دعا می کنید دل خود را با خدا همراه کنید و مطمئن باشید که دعای شما مستجاب خواهد شد.»

سمیه

خداوند در سوره ی غافر، آیه: ۶۰ می فرماید: «مرا در جمیع مطالب بخوانید، تا دعای شما را مستجاب کنم؛ زیرا آن جماعتی که تکبر می نمایند و از عبادت من سرکشی می کنند به زودی با ذلت و خواری وارد جهنم می شوند» و در احادیث بسیاری از ائمه این امر نقل شده است که در مجموع مراد از عبادت در این آیه، دعا می باشد!
در روایتی در اصول کافی از حضرت رسول نقل شده است که: «دعا، حربه ی مومن برای دفع دشمنان است، عمود دین است که با آن دین مومن برپاست و نور آسمان و زمین است» و همچنین امام رضا (ع) نیز فرموده اند: «دعا از نیزه ی تیز کارگرتر است و دعا قضا را رد می کند، هر چند از آسمان نازل شده باشد و محکم گردیده باشد و بسیار دعا کنید، زیرا دعا کلید جمیع رحمت هاست و موجب دست یافتن به همه ی حاجت ها می باشد و به کرامت های الهی نمی توان رسید، مگر به دعا!»

دنیا براتی

محمد ابن‌بابویه دعای توسل را از ائمه (علیه السلام) نقل کرده و گفته است که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم دعای توسل از دعاهای مشهور است که در شب‌های چهارشنبه خوانده می‌شود. در این دعا با توسل به چهارده معصوم (علیه السلام) و واسطه قرار دادن آن‌ها به درگاه الاهی پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می‌کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین است: ”اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمه…”‌؛ خدایا من از تو می‌خواهم و روی می‌آورم به سوی تو، به پیامبرت، پیامبر رحمت… ”یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله”‌؛ ای آبرومند نزد خدا، شفاعت کن برای ما نزد خدا.

احمد

آیه ۸۸ سوره انبیاء ، خداوند جای شاه کلید نجات آدم ها را یاد می دهد که هر وقت و در هر شرایطی اگر یاد من کنید و وصل کنید خودتان را به منبع نیرو و رحمت من، نجات پیدا می کنید. اصلاً نجات و رستگاری اثر وضعی دعا کردن است

ثریا محمدی

حرف زدن و مناجات با خدا، یکی از مهم ترین نیازهای آدم است. خدا در قرآن به دعا و دعا کردن تأکید کرده و در آیه های مختلفی اهمیت اصل مسئله دعا را، صرف نظر از کمیت و کیفیتش، تذکر داده است.

در جریان داستان حضرت یونس (علیه السلام) و گرفتار شدنش در شکم ماهی و نجات او، بعد از این که کل ماجرا را مو به مو توضیح می دهد، داستان را این طور تمام می کند که: « و کذلک ننجی المومنین » (انبیاء/۸۸) یعنی نه فقط این بنده (حضرت یونس) بلکه همه آدم های تاریخ و آن هایی که بعد از او خواهند آمد را همین طوری نجات می دهیم ، همین طور که او را با دعایی که از ته قلب کرده بود نجات دادیم.

ناشناس

؛ محدث گرانقدر مرحوم حاج شیخ عباس قمی در کتاب شریف مفاتیح الجنان به نقل از شیخ کفعمى مؤلف کتاب بلد الامین دعایی را نقل کرده و گفته: این دعا را مقاتل بن سلیمان از امام زین العابدین علیه السلام روایت کرده و گفته: هرکه این دعا را (برای رفع گرفتاری و مشکلات) صد مرتبه بخواند و دعایش اجابت شود، آن دعا این است: «إِلَهِی کَیْفَ أَدْعُوکَ وَ أَنَا أَنَا وَ کَیْفَ أَقْطَعُ رَجَائِی مِنْکَ وَ أَنْتَ أَنْتَ إِلَهِی إِذَا لَمْ أَسْأَلْکَ فَتُعْطِیَنِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَسْأَلُهُ فَیُعْطِینِی إِلَهِی إِذَا لَمْ أَدْعُکَ فَتَسْتَجِیبَ لِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَدْعُوهُ فَیَسْتَجِیبُ لِی إِلَهِی إِذَا لَمْ أَتَضَرَّعْ إِلَیْکَ فَتَرْحَمَنِی فَمَنْ ذَا الَّذِی أَتَضَرَّعُ إِلَیْهِ فَیَرْحَمُنِی إِلَهِی فَکَمَا فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسَى عَلَیْهِ السَّلامُ وَ نَجَّیْتَهُ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تُنَجِّیَنِی مِمَّا أَنَا فِیهِ وَ تُفَرِّجَ عَنِّی فَرَجا عَاجِلا غَیْرَ آجِلٍ بِفَضْلِکَ وَ رَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ» ترجمه دعا: «خدایا چگونه تو را بخوانم و حال آنکه من منم، و چگونه امیدم را از تو قطع کنم‏ و حال آنکه تو تویى، خدایا! آنگاه که از تو نخواهم، به من عطا می کنى پس کیست که از او درخواست عطا کنم؟ خدایا! آنگاه که تو را نخوانم مرا اجابت می… ادامه »

ناشناس

۱۳۹۴-۱۲-۱۱
اینقد دعا خوندم و ذکر گفتمو نمازای حاجت خوندم و استغفار کردم نمیدونم چ گناه و خطایی ازم سرزده ک اینقد بزرگ بوده ک دیگ خدا هیچ نگاهی بم نمیکنه شدم ی مرده متحرک .دیگ هیچی واسه از دست دادن ندارم.

نشاط

سلام به امام زمان متوسل شوید یا برید یه امامزاده یا از مادرتون بخاید براتون دعای خیر کنه که دعای مادر زود میگره

سجاد

گاهی تیرگی ها و کدورت هایی که از گناه های ما به وجود می آید علتی می شود برای بالا نرفتن دعا و عدم اجابت آن. یعنی توی نظام علت و معلولی دنیا ، گناه یکی از مانع هایی است که می ایستد سر راه اجابت دعا. امام باقر (علیه السلام) فرمود: «انسان گاهی حاجتی دارد و از خدا طلب می کند و خداوند ضمن قبول آن انجامش را به وقت مناسبی وا می گذارد، ولی بنده در این مدت مرتکب گناه می شود. خداوند به مأمور اجابت دعا امر می کند خواسته اش را اجابت نکن و او را از این لطف محروم نما که خشم ما را برانگیخت و شایسته بی اعتنایی گردید

شادی رضایی

حلال خوردن و خالی بودن شکم از حرام، یکی از مهم ترین علت های تأثیر نفس و بالا رفتن دعا است. این علت که نباشد دعا می ماند پهلوی صاحبش. شخصی خدمت رسول خدا (ص) آمد و گفت: دوست دارم که دعایم مستجاب شود، حضرت به او فرمود: خوراک خود را پاکیزه کن و غذای حرام نخور.

باران

سلام عزیزم منم مث شما بودم ولی بالاخره خدا راه بهم نشون داد تنها راه چاره برای رهایی از مشکلات فقط استغفار از تمامی گناهانه واقعامعجزه میکنه میتونی حرفای حاج فردوسی رو در این مورد سرچ کنی من که خودم تو یه بحران بزرگی تو زندگیم گیر کرده بودم که خدارو شکر داره حل میشه وگره های زندگیم با هر بار گفتن استغفار به تعداد صد تا وهر چقدر بیشتر بهتر داره باز میشه گاهی وقتا خودم تعجب میکنم حتما امتحان کن مطمئن باش حاجت روا میشی

رضا78

برای آنکه دعاها زودتر مستجاب شود، برای همه دعا کنید. از پیامبر نقل شده است که اگر هر یک از شما برای ۴۰ برادر دینی خود دعا کند، دعا برای خودش و آنها زودتر اجابت می شود.

از امام صادق نقل است که هر کسی ۱۰ بار “یا الله” بگوید. از او پرسیده می شود: لبیک! حاجت تو چیست؟ در این هنگام می توانید دعا کنید.

در مفاتیح دعای سریع الاستجابه ای وجود دارد که اگر می خواهید دعایتان زود براورده شود می توانید آن را بخوانید و سپس دعا کنید.

دلارام

رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر که بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.
منبع: “صحیفه الزهرا”

اللهُمَ صلِ علی فاطمهَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها بِعَدَدِ ما أحَاطَ بِهِ عِلمُک

صادق

با سلام
اگه میشه سریع الاستجابه ترین دعا رو بگید؟

پرفا

همانا بنده چون شتاب کند و براى کار (هاى) خود برخیزد (و به دنبال کار خود رود) خداى تبارک و تعالى فرماید: «آیا بنده من نداند که به راستى منم آن خدائى که‏ حاجت ها را برآورم.»

منا

ولید بن عقبه هجرى گوید: شنیدم حضرت باقر (ع) فرمودند: «به خدا سوگند هیچ بنده‏اى در دعا پافشارى و اصرار به درگاه خداى عز و جل نکند جز اینکه حاجتش را برآورد.

یاهو

حضرت باقر (ع) می فرمایند: «نه به خدا سوگند هیچ بنده‏اى به درگاه خداى عز و جل اصرار نورزد جز اینکه خداوند دعایش را مستجاب کند.»

یسنا

حضرت رضا (ع) فرمودند: «دعاى بنده در پنهانى یک دعایش برابر با هفتاد دعاى آشکار است.»

و در حدیث دیگر است که: «یک دعائى که در پنهانى کنى بهتر است نزد خداوند از هفتاد دعا که آشکار کنى.»

مجلسى (ره) گوید: این دو حدیث دلالت کند بر اینکه پنهان کردن دعا بهتر از آشکار کردن آن است، و اینکه دعاى در پنهانى برابر است یا بهتر است از هفتاد دعاى آشکار در صورتى که آشکار کردن آن مشوب به ریاء و سمعه نباشد و گر نه میان آنها نسبتى نیست.

فاطمه

در روایات آمده است که مردی خدمت حضرت امیرالمؤمنین(ع) شکایت کرد از دیر شدن جواب دعایش فرمود چرا نمی خوانی دعای سریع الاجابه را پرسید که آن کدام دعا است فرمود بگو:

اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِاِسْمِکَ الْعَظیمِ الْأَعْظَمِ الْأجَلِّ الْأَکْرَمِ الْمَخْزُونِ الْمَکْنُونِ النُّورِ الْحَقِّ الْبُرْهانِ الْمُبینِ الَّذی هُوَ نُورٌ مَعَ نُورٍ وَ

نُورٌ فی نُورٍ وَ نُورٌ عَلی کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ فَوْقَ کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ تُضیی ءُ بِهِ کُلُّ ظُلْمَهٍ وَ یُکْسَرُ بِهِ کُلُّ شِدَّهٍ وَ کُلُّ شَیْطانٍ مَریدٍ وَ کُلُّ جَبّارٍ

عَنیدٍ لاتَقَرُّبِهِ اَرْضٌ وَ لایَقُومُ بِهِ سَماءٌ وَیَاْمَنُ بِهِ کُلُّ خائِفٍ وَیَبْطُلُ بِهِ سِحْرُ کُلِّ ساحِرٍ وَبَغْیُ کُلِّ باغ وَحَسَدُ کُلُّ حاسِدٍ وَیَتَصَدَّعُ

لِعَظَمَتِهِ الْبَرُّوَ الْبَحْرُ وَیَسْتَقِلُّ بِهِ الْفُلْکُ وَ حَتّی حینَ یَتَکَلَّمُ بِهِ الْمَلَکُ فَلایَکُونُ لِلْمَوْجِ عَلَیْهِ سَبیلٌ وَ هُوَ اسْمُکَ الْأَعْظَمُ

الْأَعْظَمُ الْأَجَلُّ الْأَجَلُّ النُّورُ الْأَکْبَرُ الَّذی سَمَّیْتَ بِهِ نَفْسَکَ وَاسْتَوَیْتَ بِهِ عَلی عَرْشِکَ وَاَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ وَ اَهْلِ بَیْتِهِ وَ

اَسْئَلُکَ بِکَ وبِهِمْ اَنْ تُصَلَّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بی کَذا وَکَذا.

علی

گاهی ما حاجتی را می‌خواهیم، ولی هر چه تلاش می‌کنیم و نذرهای مختلف انجام می‌دهیم به حاجتمان نمی‌رسیم. باید دانست که این مسئله اهمیت نذر را کم نمی‌کند، بلکه بسیار مواردی وجود دارد که ما چیزی را برای خودمان ضروری و لازم می‌دانیم و دنبال به دست آوردن آن هستیم، ولی چون به خیر و صلاح ما نیست و ممکن است در آینده به ضرر ما تمام شود، خدا حاجت ما را به تأخیر می‌اندازد تا موقع انجام آن برسد و چه بسا ما چیزی را دوست داریم، در حالی که به ضرر ماست و چه بسا از چیزی بدمان می‌آید ولی همان به نفع و صلاح ما می‌باشد. پس هر موقع خدا صلاح بداند حاجت و نیاز انسان را رفع می‌کند و تأخیر حاجت به معنای کم اهمیتی و بی تأثیر بودن نذر نیست

مهدی

سلام اگر میشه راه های اجابت دعا رو بگید نمیدونم چرا این روزا دعاهامون استجابت نمیشه

الهه

من یک پیشنهاد دارم براتون
گاهی برخلاف دیگران باید حرکت کرد شاید موثرتر هم واقع بشه
یبار شما پیشاپیش نذرتون رو ادا کن بعد از خدا حاجتت رو بخواه
مثلا
دادن ناهار وشام یه خانواده فقیر
دادن یه هدیه به یه نفر
ویاهرچیز دیگه که در توانتون هست نیازی نیست که نذر ی چیز خیلی زیاد و اغراق امیز باشه همیت که از ته دل و به نیت رضای الهی باشه کافیه حتی نیاز نیست حتما مالی باشه نذرتوت میتونه کمک باشه مثلا تا ی مسیری کسی رو رسوندن نابینایی رو از خیابون رد کردن و خلاصه هرکار خوبی که به ذهنتون میرسه
بعد که نذرتونو دادین بگین خدایا اگر صلاح میدونی حاجتم رو براورده کن

هانیه . م

استغفارکن توبه کن گاهی خودمم شنیدم اینو از زبون دیگران که میگن شاید گناهایی داری که نمیدونی و همیناست که مانع استجاب دعاهات میشه بعدا ی سری حدیث هم دیدم که هر کدوم به نحوی همین گناه کردن رو عامل مستجب نشدن دعا ها میدونن

امام علی علیه السلام :
لَا تَسْتَبْطِئْ إِجَابَهَ دُعَائِکَ وَ قَدْ سَدَدْتَ طَرِیقَهُ بِالذُّنُوب‏
اجابت دعایت را دیر مپندار، در حالی که خودت با گناه راه اجابت آن را بسته ای.
تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص ۱۹۳ ، ح ۳۷۶۸

حضرت محمد صلی الله علیه و آله :
مَنْ أَکَلَ مِنَ الْحَلَالِ الْقُوتَ صَفَا قَلْبُهُ وَ رَقَّ وَ دَمَعَتْ عَیْنَاهُ وَ لَمْ یَکُنْ لِدَعْوَتِهِ حِجَابٌ”.
هر کس از لقمه حلال بخورد، قلبش صفا و رقت مى یابد، چشمانش از ترس خداوند متعال پر اشک مى شود و براى (استجابت) دعایش مانعى نمى باشد.
مجمع البحرین ج ۵ ، ص ۳۵۳

شنیدم ذکر استغفرالله ربی واتوب والیه زیاد گفتنش خوبه من خودنم میخوام بگم میگن فرج میشه گشایش میاره

احسان

از دیگران بخواه که در حقت دعا کنن
دعای در حق هم دیگه زودتر احابت میشه مخصوصا دعای مادر و پدر
انشاالله که خدا گره از کارتون باز کنه برای منم دعا کنید لطفا محتاجم به دعا

علی عسکری

دعا کردن با رعایت ی سری شرایط خاص میتونه خیلی موثر باشه
روایات و احادیث رو که بخونی برادربزرگوارم زیاد اینگونه احادیث پیدا میکنی
به عنوان مثال
حضرت محمد صلی الله علیه و آله :
لا یُرَدُّ دُعاءٌ أَوَّلُهُ بِسْمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ
دعایى که با بسم اللّه الرحمن الرحیم شروع شود، رد نمى شود.
الدعوات(راوندی) ص ۵۲ ، ح ۱۳۱

حضرت محمد صلی الله علیه و آله :
مَنْ أَرادَ تُسْتَجابُ دَعْوَتُهُ وَ أَنْ تُکْشَفَ کُرْبَتُهُ فَلْیُفَرِّجْ عَنْ مُعْسِرٍ؛
هر کس مى خواهد دعایش مستجاب و اندوهش برطرف شود، به تنگدست مهلت دهد.
نهج الفصاحه ص ۷۵۹ ، ح ۲۹۶۱

حضرت محمد صلی الله علیه و آله :
الصَّدَقَهُ تَدْفَعُ الْبَلَاءَ وَ هِیَ أَنْجَحُ دَوَاءً وَ تَدْفَعُ الْقَضَاءَ وَ قَدْ أُبْرِمَ إِبْرَاماً وَ لَا یَذْهَبُ بِالْأَدْوَاءِ إِلَّا الدُّعَاءُ وَ الصَّدَقَه
صدقه بلا را برطرف مى کند و مؤثرترینِ داروست. همچنین، قضاى حتمى را برمى گرداند و درد و بیمارى ها را چیزى جز دعا و صدقه از بین نمى برد.
بحارالأنوار(ط-بیروت) ج ۹۳ ، ص ۱۳۷ ، ح ۱۴

کوثر جلالی

شما کلا سعی کند متعدد دعا کنین چون جدا از استجاب شدن یا نشدنش هود عمل دعا کردن یک کار نیک ثواب حساب میده
و من حتی شنیدم که درقیامت به اندازه ی دعاهایی که کردین و مستجاب نشده خداوند پاداش بسیار زیادی میده
امام صادق علیه السلام:
عَلَیْکُمْ بِالدُّعَاءِ فَإِنَّکُمْ لَا تَقَرَّبُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَا تَتْرُکُوا صَغِیرَهً لِصِغَرِهَا أَنْ تَدْعُوا بِهَا إِنَّ صَاحِبَ الصِّغَارِ هُوَ صَاحِبُ الْکِبَارِ.
شما را سفارش مى کنم به دعا کردن، زیرا با هیچ چیز به مانند دعا به خدا نزدیک نمى شوید و دعا کردن براى هیچ امر کوچکى را، به خاطر کوچک بودنش رها نکنید، زیرا حاجتهاى کوچک نیز به دست همان کسى است که حاجتهاى بزرگ به دست اوست.
کافى(ط-الاسلامیه) ج ۲ ، ص ۴۶۷ ، ح ۶

علی

گاهی به نفعمون نیست بعضی از دعاهامون مستجاب بشه حتی اگه در ظاهر خیلی خوب و خیر به نظر برسه به قول شاعر تو مو میبینی و من میچش مو
قطعا خدا اگاه که چی برای هر بنده ای بهتره و موجب سعادتش میشه
من خودم واقعا اینو بارها و بارها تحربه کردم خیلی وقت ها شده چیزی رو خواستم اما بدست نیاوردم دعا کردم تلاش کردم انا تشد که نشد ازین تشدنه هم خیلی ناراحت شدم ها ولی بعد ها که گذشت و حتی گاهی اصلا یادم رفته بود موضوع رو با ی اتفاق میفهمم همون بهتر که مستجب نشد دعام وگرنه که الان برام ی گرفتاری شده بود همون
به هرحال خواستم بگم که به خدا توکل کنی همه چی ردیفه

عاصف

با سلام خدمت برادر گرامی امیدوارم تا الان که دارم این پست رو میزارم مشکلت حل شده باشه اما ی پیشنهاد دارم برای شما و همه خوانندگان سایت برای دعا کردن به امام حسین متوسل بشید رد خور نداره مطمئن باشید که اگه به صلاحتون باشه خیلی زود به خواستتون میرسید امام محمد باقر علیه السلام : إِنَّ الْحُسَیْنَ صَاحِبَ کَرْبَلَاءَ قُتِلَ مَظْلُوماً مَکْرُوباً عَطْشَاناً لَهْفَاناً [فَآلَى اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ عَلَى نَفْسِهِ أَنْ‏] وَ حَقٌّ عَلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَنْ لَا یَأْتِیَهُ لَهْفَانٌ وَ لَا مَکْرُوبٌ وَ لَا مُذْنِبٌ وَ لَا مَغْمُومٌ وَ لَا عَطْشَانٌ وَ لَا ذُو عَاهَهٍ ثُمَّ دَعَا عِنْدَهُ وَ تَقَرَّبَ بِالْحُسَیْنِ ع إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ إِلَّا نَفَّسَ اللَّهُ کُرْبَتَهُ وَ أَعْطَاهُ مَسْأَلَتَهُ وَ غَفَرَ ذُنُوبَهُ [ذَنْبَهُ‏] وَ مَدَّ فِی عُمُرِهِ وَ بَسَطَ فِی رِزْقِهِ فَاعْتَبِرُوا یا أُولِی الْأَبْصار حسین، بزرگ مرد کربلا، مظلوم و رنجیده خاطر و لب تشنه و مصیب زده به شهادت رسید. پس خداوند، به ذات خود، قسم یاد کرد که هیچ مصیبت زده و رنجیده خاطر و گنهکار و اندوهناک و تشنه اى و هیچ بَلا دیده اى به خدا روى نمى آورد و نزد قبر حسین علیه السلام دعا نمى کند و آن حضرت را به درگاه… ادامه »

یلدا

شاید خدا میخواد شما بیشتر و بیشتر دعا کنید تا اینحوری بیشتر هم به خدا نزدیک بشید
طبق حدیث از امام رضا علیه السلام :
إِنَّ اللَّهَ یُؤَخِّرُ إِجَابَهَ الْمُؤْمِنِ شَوْقاً إِلَى دُعَائِهِ وَ یَقُولُ صَوْتٌ أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَهُ وَ یُعَجِّلُ إِجَابَهَ دُعَاءِ الْمُنَافِقِ وَ یَقُولُ صَوْتٌ أَکْرَهُ سَمَاعَهُ.
خداوند اجابت دعاى مؤمن را به شوق (شنیدن) دعایش به تأخیر مى اندازد و مى گوید: «صدایى است که دوست دارم آن را بشنوم» و در اجابت دعاى منافق عجله مى کند و مى گوید: صدایى است که از شنیدنش بدم مى آید.
فقه الرضا علیه السلام ص ۳۴۵

امام صادق علیه السلام:
إِنَّ الْعَبْدَ لَیَدْعُو فَیَقُولُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لِلْمَلَکَیْنِ قَدِ اسْتَجَبْتُ لَهُ وَ لَکِنِ احْبِسُوهُ بِحَاجَتِهِ فَإِنِّی أُحِبُّ أَنْ أَسْمَعَ صَوْتَهُ وَ إِنَّ الْعَبْدَ لَیَدْعُو فَیَقُولُ اللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى عَجِّلُوا لَهُ حَاجَتَهُ فَإِنِّی أُبْغِضُ صَوْتَهُ.
هر آینه بنده دعا مى کند و خداوند عزوجل به دو فرشته مى فرماید: من دعاى او را مستجاب کردم اما حاجتش را نگه دارید، زیرا دوست دارم صداى او را بشنوم و همانا بنده دعا مى کند و خداوند تبارک و تعالى مى فرماید: زود خواسته اش را برآورید که من خوش ندارم صداى او را بشنوم.
کافى(ط-الاسلامیه) ج ۲، ص ۴۸۹، ح ۳

کابوی تنها

در جواب این دوست عزیزمون شما تا حالا چیزی درمورد معجزه ی شکر گزاری شنیدی ؟ شکر گزاری مداوم باعث به دست آوردن نعمت های بیشتر و بزرگتر میشه یعنی وقتی روزانه عادت کنی برای انجام شکرگزاری می تونه بسیار موثر باشه شکرگزار باشد برای هرچیزی که دارید اصلا فرقی نمیکنه کوچیک یا بزرگ شاید اون نعمت کوجیکی که ما داریم ارزوی خیلی ها باشه شکرگزاری برای تک تک نعمت های زندگیمون باعث فزونی اون ها میشه مثل اگه امروز فلان مقدار به حقوقت اضافه شد هرچند کمه و جواب نیازهاتو نمیده اما برای همین افزایش درامد هم حالا هر ۰ند کم ولی بازم شکرگزار باش به خدا بگو که ممنونی از اینه تو رو نیبینه و بهت کمک میکنه اقای وودن درباره ی اهمیت شکرگذاری میگه: آزادی از روی اشتیاق باعث آشتی از درون می شود. او می گوید: راز بزرگ در زندگی این است که بتوانیم برای چیزهایی که داریم شکرگزار باشیم. و ما را تشویق می کند تا برای چیزهایی که می خواهیم را به دست بیاوریم تلاش خود را بکنیم در واقع همون ضرب المثل خودمون که از تو حرکت از خدا برکت چیز دیگه هم که هست اینه که هیچ وقت هیچ وقت نا انید… ادامه »

زهرا

یکی از راه‌های برآورده شدن حاجات، نذر کردن است که دارای آداب خاصی است. از جمله این که در نذر باید صیغه خوانده شود، ولی لازم نیست به عربی باشد؛ مثلاً اگر بگوید نذر کردم اگر مریض من خوب شد برای خدا، بر من واجب است که صد تومان به فقیر بدهم، نذر او صحیح است. از شرایط نذر آن است که نذر کننده باید مکلّف و عاقل باشد و با اختیار خود نذر کند. پس نذر انسان مجبور و یا کسی که مثلاً از روی عصبانیت و بی اختیار نذری می‌کند، صحیح نیست، و کاری را هم که می‌خواهد به عنوان نذر انجام دهد باید یک نوع رجحان و برتری داشته باشد و انجام آن به رایش ممکن و در حد توان او باشد

عاطفه چمران

انشاالله که به برکت همین نماز ها و دعاهای از ته دلتون مشکلات جامعه به زودی حل میشه
امام حسن مجتبى علیه السلام:
أَنَا الضَّامِنُ لِمَنْ لَمْ یَهْجُسْ فِی قَلْبِهِ إِلَّا الرِّضَا أَنْ یَدْعُوَ اللَّهَ فَیُسْتَجَابَ لَهُ.
کسى که در دلش هوایى جز خشنودى خدا خطور نکند، من ضمانت مى کنم که خداوند دعایش را مستجاب کند.
کافى(ط-الاسلامیه) ج ۲ ، ص ۶۲، ح ۱۱

علی راستگو

حرف شما صحیح ولی زمانی دعا اجابت میشه که بقیه موارد جامعه درست باشه
وقتی مردم خودشون به هم دیگه رحم نمیکنن اوضاع همین میشه وقتی هرکس فقط به فکر منفعت خودش باشه نه مصلحت جمعی جامعه همینه که به هیچ جا نمیرسیم
جامعه مثل یک قایقه بزرگه برای رسیدن به مقصد همه باید پارو بزنن
اگه یک نفر یه قسمت از قایق رو سوراخ کنه کل افراد حاضر غرق میشن و کسی به مقصد نمیرسه
از تو حرکت از خدا برکت دعا خوبه ولی جز دعا باید کارای دیگه هم بکنیم
خدمت حاج فردوسی عزیز هم عرض کنم که بنده خیلی ارادت دارم به شما انشاالله روزی با هم در حرم امام مطهر نماز بخوانیم
قبول حق

عباس

بسیار حرفای شما رو قبول دارم و از خواندن چنین کامنتی بسیار لذت بردم احادیثی با منبع مشخص ذکر میکنم مِن باب تایید حرفای جنابعالی امام صادق علیه السلام: الذُّنُوبُ الَّتِی تُغَیِّرُ النِّعَمَ الْبَغْیُ وَ الذُّنُوبُ الَّتِی تُورِثُ النَّدَمَ الْقَتْلُ وَ الَّتِی تُنْزِلُ النِّقَمَ الظُّلْمُ وَ الَّتِی تَهْتِکُ السُّتُورَ شُرْبُ الْخَمْرِ وَ الَّتِی تَحْبِسُ الرِّزْقَ الزِّنَا وَ الَّتِی تُعَجِّلُ الْفَنَاءَ قَطِیعَهُ الرَّحِمِ وَ الَّتِی تَرُدُّ الدُّعَاءَ وَ تُظْلِمُ الْهَوَاءَ عُقُوقُ الْوَالِدَیْن‏ گناهی که نعمت ها را تغییر مى دهد، تجاوز به حقوق دیگران است. گناهى که پشیمانى مى آورد، قتل است. گناهى که گرفتارى ایجاد مى کند، ظلم است. گناهى که آبرو مى بَرد، شرابخوارى است. گناهى که جلوى روزى را مى گیرد، زناست. گناهى که مرگ را شتاب مى بخشد، قطع رابطه با خویشان است. گناهى که مانع استجابت دعا مى شود و زندگى را تیره و تار مى کند، نافرمانى از پدر مادر است. علل الشرایع ج ۲، ص ۵۸۴ ، ح ۲۷ حضرت محمد صلی الله علیه و آله : مَنْ أَرادَ تُسْتَجابُ دَعْوَتُهُ وَ أَنْ تُکْشَفَ کُرْبَتُهُ فَلْیُفَرِّجْ عَنْ مُعْسِرٍ؛ هر کس مى خواهد دعایش مستجاب و اندوهش برطرف شود، به تنگدست مهلت دهد. نهج الفصاحه ص ۷۵۹ ، ح ۲۹۶۱ امام صادق علیه السلام: إِذَا… ادامه »

سولماز

کاش ماهم اونجا بودیم کنارتون و زیارت میرفتیم همیشه سلامت باشید

سارا وحیدی

من هم خیلی دوستداشتم بودم و ایشان رو از نزدیک میدیدم

مصطفی

نماز خواندن در حرم امام رضا سعادت بزرگی است که یکبار در دوران دانشجویی در مشهد نصیب بنده نیز شد
ای کاش در این صف نماز هم سعادت حضور داشتم
نماز و عباداتتون قبول حاج فردوسی عزیز
انشالله که ما را از دعاهای خیرخواهانه ی خود بی نصیب نفرموده باشید
التماس دعا یا حق

صادق

چه شعر زیبایی مخصوصا با اون تصاویر زیبا از حاج فردوسی که مملو از ارامش است حس خوبی ب آدم میدهد

محمود

یا امام رضا مارو هم بطلب که بیایم پا بوست بدجور دلتنگ حرمتم

رویا زارع

تروخدا راجب جوونا و مشکلات شون بگید راهکار بدین واقعا کم اووردیم ما شما دست مارو بگیرید ندارید بدتر از این بشه

رها

عزیزم مگه مشکلات ما تمومی داره؟ حاج فردوسی چیکار میتونن بکنن برای ما اخه؟ وقتی وضعیت ما از اساس خرابه

حامد

من هم موافقم با این ملاقات در کنار بقیه عزیزان منهاجی قطعا بسیار مفید خواهد بود

طاها

آرزوی من دیدن شما از نزدیکه کاش میزاشتید یک روز همه رفقای منهاجی در کنار شما باشند و از حضورتون استفاده ببرند

یسری

بسیاااار پیشنهاد عالی بود ما همگی استقبال میکنیم و با کمال میل ب ملاقات حاج فردوسی میریم

سجاد

اگر میشود در طول روز بیشتر پست بزارید تا ما بتونیم از مطالبتون استفاده کنیم و بجای انجام کارهای بیهوده به موضوعات و مباحث این وبلاگ بپردازیم

حکیمی

 به چندین سند صحیح از ابن ابى نصر نقل شده که گفت: نامه امام رضا علیه السّلام را خواندم در آن نوشته شده بود: به شیعیان من برسانید، که زیارت من نزد خدا برابر است با هزار حج، پس من این حدیث را خدمت حضرت جواد علیه السّلام عرض کردم، فرمود: آرى و اللّه هزار حج است، براى کسى که آن حضرت را زیارت کند و حق او را بشناسد.

حمید

تنها افرادی به زیارت امام هشتم می‌ روند که دوازده امامی باشند. زیرا پس از قبول امامت امام هشتم دیگر شاخه‌ ای انحرافی به وجود نیامد و هر کس که امامت امام رضا (علیه السلام) را قبول داشته باشد شیعه‌ ای با عقیده‌ای صحیح و کامل به حساب می‌رود.

شریفی

 در زندگی پس از مرگ شکی نیست. در حساب و کتاب الهی نیز تردیدی وجود ندارد و صد البته در اینکه ما دستمان خالیست و قرارگاه‌ های هولناکی در برزخ و قیامت به دنبال داریم نیز هیچ شکی وجود ندارد. برای آن لحظات سخت باید اندیشید. امام رضا (علیه‌السلام) برای آن مواقع بهترین یاور است. خودش نیز وعده داده که به فریاد ما برسد. حضرت فرمودند: «مَنْ زَارَنِی عَلَى بُعْدِ دَارِی أَتَیْتُهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فِی ثَلَاثَهِ مَوَاطِنَ حَتَّى أُخَلِّصَهُ مِنْ أَهْوَالِهَا إِذَا تَطَایَرَتِ الْکُتُبُ یَمِیناً وَ شِمَالًا وَ عِنْدَ الصِّرَاطِ وَ عِنْدَ الْمِیزَان‏؛ هر کس مرا که از منزل و کاشانه به دور افتادم زیارت کند؛ در روز قیامت در سه جایگاه به سراغش می‌روم تا او را از ترس و سختی آن مکان‌ ها خلاص کنم؛ هنگام دادن نامه اعمال به دست راست و چپ و در عبور از صراط و نزد حسابرسی و میزان.»

صدیقات

حضرت رضا (ع)  فرمود: هر که مرا زیارت کند در حالى که حقى را که خداوند تعالى از طاعت من واجب کرده است بشناسد، من و پدرانم، شفیعان او در روز قیامت خواهیم بود و هر که ما شفیعان او باشیم، نجات می یابد هر چند مانند گناه جن و انس بر او باشد.

حیدری

حضرت جواد(ع) می فرمایند: هرکه پدرم را در طوس زیارت کند، خداوند گناه گذشته و آینده او را مى‏آمرزد. 

مرضیه

من هم دلم زیارت امام رضا میخاد اما نمیتونم برم بااین شرایط سخت زندگی دیگه حتی نمیتونم فکرشم بکنم مگر اینکه معجزه بشه دعا کنید ماهم بتونیم بیایم پا بوس آقا التماس دعا داریم حاج فردوسی عزیز

زهرا نوروزی

زیارت، عشق و محبت اهل ایمان را نسبت به پیامبر و خاندان ایشان(علیهم‌السلام) را بازگو می‌کند. این عشق است که اویس قرنی را از یمن به پابوس پیامبر آورده یا شیعیان را برای دیدار با ائمه از بلخ و بخارا راهی سفر کرده است. دوست عزیز انشاالله شماهم به زیارت حضرت رضا مشرف میشوید نا امید نباشید

حدیث

کاش ماهم جای شما بودیم خوشا بحالتون آرامشی ک در چهرتون دارید آرزوی منه. دلم آرامش میخاد که مدت هاست ندارم برای ماهم دعا کنید

مریم

نمازی که در حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام خوانده  شود ثواب پنجاه هزار نماز را دارد. حاج فردوسی برای دوست دارانتون هم دعا کنید التماس دعا

محمد یعقوبی

روایت است هرکس رو به ضریح حضرت رضا علیه السلام جانب قبله نماز بخواند مثل این است که به تمام قبور معصومین علیهم السلام وخانه کعبه نماز خوانده است.

سراب

سلام به حاج فردوسی بزرگ کاش میشد ماهم کنارتون بودیم

محسن

عباداتتون قبول حاج فردوسی عزیز شما الگوی ما جوونایید

نیکا

چه تصاویر زیبایی همیشه سلامت باشید