۳۱ شهریور

دوست دارم آدم خوبی باشم، چه کنم؟

سلام
به تازگی با احکام منهاج فردوسیان آشنا شده‌ام و جرقه‌ای در وجودم برای هزارمین بار زده شد. بنده نماز نمی‌خوانم البته قبلاً می‌خواندم. فهمم از دین کم است. معتقد هستم ولی عمل نمی‌کنم. تنبیل شده‌ام. غذای روح به من نمی‌رسد. در مسایل اعتقادی تنها هستم و همراه ندارم. خودم را خوب جلوه می‌دهم و ظاهرم از شما مذهبی‌تر است ولی هنوز نتوانستم استمناء را کنار بگذارم. بنده سی و چهار سال دارم و هر روز که می‌گذرد از عاقبت خودم بیشتر می‌ترسم. دو سال قبل جرقه‌ای در وجودم زده شد و خودم را از مال حرام پاک کردم. تمام زندگی خود را به مردم دادم چون مال خودشان بود و در حال حاضر، دو سال است که بیکار هستم … حرف برای گفتن زیاد است و نمی‌خواهم بیش از این، اعتراف به گناه کنم. من گناهکارم و گناهکار هر لحظه در حسرت بهشت می‌ماند و یقین دارم که جهنمی هستم. نمی‌دانم چند سال دیگمنر زنده خواهم ماند ولی دوست دارم انسان خوبی باشم و در روز قیامت شرمسار نباشم. چه کنم؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالی

سلام علیکم
توجه شما را به دو نکته جلب می‌کنم:

اول اینکه ـ همانطور که خودتان هم اعتراف کرده‌اید ـ بدون شک، جهنمی هستید. چون مرز ایمان و کفر، نماز است و کسی که نماز نمی‌خواند کافر است و کافر در جهنم.

دوم اینکه از جرقه‌هایی که در دلتان زده می‌شود به راحتی می‌شود فهمید که خدای مهربان شما را فراموش نکرده است و به جهنمی بودن شما راضی نیست. هر از چندی جرقه‌ای می‌فرستد، شاید در هیزم نمناک وجود شما بگیرد و آتشی الهی افروخته گردد.
راه چاره‌ی تمام مشکلات شما یک چیز است و آن «منهاجی شدن» است.
بی نمازی و بیکاری و استمناء و … با یک همت بلند و مردانه برای منهاجی شدن، حل می‌شود (ان شاء الله)

مریضی به پزشک فوق تخصص مراجعه کرد و از بیماری‌اش اظهار ناراحتی نمود. در ضمن گفت: به هر پزشکی که مراجعه کرده از معالجه‌ی وی عاجز شده‌اند. پزشک متخصص او را دلداری داد که حتماً مریضی‌ات را به سلامتی تبدیل خواهم کرد. پزشک برایش داروهایی نوشت و به بیمار گفت: این داروها را در وقت تعیین شده و به همان کیفیتی که نوشته‌ام، مصرف کن. بیمار گفت: همتی که بتوانم به دستورات شما عمل نمایم در خودم سراغ ندارم!! حالا می‌فرمایید چه کنم؟ پزشک فوق تخصص از مداوای آن مریض، درمانده شد.

برادر عزیزم نکند حکایت شما، حکایت آن مریض بی‌همت باشد. اگر همت نباشد نه برنامه‌ی صحیح و نه استاد کامل، نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

در پایان عرض می‌کنم پیشنهاد من برای شعله‌ور کردن آتش همت، مطالعه‌ی کتاب «بهشت و جهنم در منهاج فردوسیان» است.

برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم
موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , , , , , , ,

30
دیدگاه

17 نویسندگان
13 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
1 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
عباس

جایگاه همچین آدمی جهنمه پس بیشتر ماها جهنمی هستیم البته زندگی الانمون هم با جهنم فرقی نداره هرروز بدبخت تر میشیم و امید ب زندگی به صفر رسیده تو جوونا

یاسر

جوونای اینجوری زیاده و هرروز داره به تعدادشون اضافه میشه و متاسفانه بخاطر وضعیت بیکاری و تورم شدید هیچ بستری برای جوونا وجود نداره ک ازدواج کنن کار کنن پیشرفت کنن و هزار بار هم اگر جرقه زده بشه تو دلشون باز فردا ناامید تر از دیروز به زندگی ادامه میدن و این سرنوشت هزاران جوونه ایرانیه که تباه بشن

لیانا

ولی ما خودمون باید سرنوشتمونو تغییر بدیم شما زیادی ناامید حرف میزنید و اون حسو به بقیه هم منتقل میکنید

یاسر

چیو تغییر بدیم؟ اگر زور ما به تغییرات میرسید که اینجا نبودیم. به خدا ایمان بیاریم؟؟ از خدا بخایم؟ فکر کردی نخاستیم نکردیم؟؟ من خیلی ب خدا التماس کردم زاری کردم ولی هرروز وضع بدتر شد و الان حس میکنم دیگه خدایی نیست و من تنها تر از هر روز دیگم

لیانا

خدا همیشه هست کنار همه بنده های مومنش. شاید اینم یک امتحان الهیه که باید سربلند بیرون بیایم به بقیه نگاه نکنید ببینید خدا چی میخاد آخر همه چیز خیره اگر نبود بدون اخرش نیست یکم صبرو تحمل لازمه

صفورا

حاج فردوسی عزیز شما مثل یه پزشک برای روح ما هستین و آرامش رو به ما هدیه میدید کتاباتون و مطالبتون عالیه و چراغ راه ماست همیشه سلامت بمونید و توی راهتون موفق باشید من همیشه منهاجی میمونم و به شما افتخار میکنم ک رهبر من هستین

مبینا زهرایی

با سلام ایمان بدون عمل قطعا هیچ ارزشی نخواهد داشت چرا که ثمره ای نمی آفریند و صرفا یک باور باقی خواهد ماند باور تا زمانی که تبدیل به ایمان بشود می توان گفت که زمانی نیاز دارد اما این زمان ممکن است برای شما هنوز طی نشده باشد .ایمان یعنی اعتقاد قلبی، ایمان یعنی باور همراه با عمل و در کل ایمان یعنی انجام دادن کاری که نسبت به آن اطمینان دارید و یقین قلبی نسبت به آن پیدا کرده اید! آِیا شما نسبت به دین به این صورت هستید؟ چهره، لباسٌ ظاهر و … را رها سازید همه ی اینها مواردی هستند از جسم شما که بعد از مرگ از بین می روند پس برروی ظاهر تمرکز نکنید با خود بگویید که قلب من چقدر مذهبی است، روح من چه اندازه می خواهد به خدا نزدیک شود . اگر خواسته شما نزدیکی به خداوند است اما در ذهنتان تکرار میکنید که این بار گناه را انجام بدهم و بار دیگر انجام نخواهم داد نشان از ضعف شما در ایمانتان می باشد. این موضوع را درک کنید که هیچوقت برای شروع کردن دیر نیست و شما هر لحظه که بخواهید از همان موقع خواهید توانست دوباره شروع کنید اما… ادامه »

آریاپور

سلام دوست بزرگوارم همه ی ما دارای کم و کاستی هایی هستیم و هیچ یک کامل نیستیم و می بایست خود را با همین کم و کاستی ها بپذیریم اما نباید باعث شویم که این موارد باعث نوقف ما به سوی رسیدن به خداوند باشد . این سخن زیبای پیامبر را به یاد داشته باشید که می فرمایند نیت شرک در میان امت من از راه رفتن مورچه سیاه بر روی سنگی صاف در شبی ظلمانی مخفی تر است . پس هرگز به دنبال این نباشید که انسانی کامل را در خود بیافرینید بلکه سعی کنید شخصی باشید که حتی نسبتی خیلی کم به دیروز خود بهتر و برتر است و این موضوع را به یاد داشته باشید که شما انسان هستید و همانطورذ که دیگر دوستان اشاره کردند ممکن است که اشتباه کنید. اگر دین را نمی فهمید باید بدانید که باید به دنبال فهمیدن آن بروید و این آیه قران را به یاد داشته باشید که محتوایش این است که زمانی که فرشتگان می خواهند روح آدمی را از جسم بگیرند به انسان می گویند آیا زمین خداوند گسترده نبود؟ پس چرا مهاجرت نکردید؟ قطعا محتوای موضوع سوال شما نیز به همین گونه است آیا هیچ راهی برای… ادامه »

مرتضی خزائی

با سلام خدمت شما دوست عزیزم همانطور که فرمودید نماز نشانه کم دینی است اما به یاد داشته باشید که خداوند آرام کننده دل هاست پس اگر می خواهید که دلتان آرامشود، زندگیتان رنگ و رو ببیند ، وضعیتتان از حالت سیاه و سفید به حاللت رنگی در بیاید تنها راهش کاشتن دوباره بذر ایمان در دلتان است. این بذر را در دلتان بکارید و به آن رسیدگی کنیدو شک نداشته باشید که اگر ایمان در دل شما شکل گرفت خداوند را دره ر گوشه از زندگی خود خواهید یافت، بر هر گوشه که بنگرید خداوند را در ان خواهید دید.به پرندگان آسمان، به مردمی که در خیابان ها راه می روند، به گل و گیاهی که در اطرافتان می بینید و حتی خبر بدی که از اخبار می شنوید در همه ی آنها رد پای خداوند را احساس خواهید کرد . این کار را انجام دهید واحساس گناه را در خود از بین ببرید و بدانید با وجود احساس گناه نمی توانید این بذر ایمان را پرورش دهید چرا که مانند علفی هرز از وجود شما تغذیه می کند و نمی گذارد که ایمان رشد کند. سعی کنید وارد جمع های مذهبی بشوید، کم کم افرادی را وارد زندگیتان… ادامه »

ساینا مرادی

با عرض سلام و خدا قوت. می خواستم در مورد مشکل دوستمان کمی از دانسته های خود بگویم که اضافه بر مطالب گوهر باری که حاج فردوسی در پاسخ به ایشان دادند امیدوارم که برای ایشان مثمر ثمر واقع بشود. اول آنکه هرگز ایمان خود را از دست ندهید وبه خداوند ایمان داشته باشید . ایمان تعریف ظاهری بودن آن نیست که در ظاهر نماز بخوانید، روزه بگیرید، قران بخوانید اما در باطن مدام حرص روزگار بخورید، غم و غصه بخورید و همه چیز و همه کس را بزرگ بپندارید حتی بزرگتر از خود و خدای خود . احساس گناه بدترین احساسی است که می تواند در یک فرد شکل بگیرد این احساس را در خود از بین ببرید چرا که بزرگترین مانع شما برای برگشت به مسیر زیبای خداوندی همین احساس گناه می باشد تا زمانی که بگویید من گناهکارمهرگز مشکلی از شما برطرف نخواهد شد . خداوند را به دید یک انسان نگاه نکنید که هر چه جلوی او گریه و زاری کنید و بگویید من گناه کارم او دلش برای شما بسوزد و بخواهد گره از کار شما بگشاید. خداوند می گوید از تو حرکت و از من برکت اما هرگز گفتن چنین جملاتی به خود مانند… ادامه »

آیدین نیک منش

با سلام و عرض خداوند قوت خدمت حاج فردوسی عزیز و دیگران بزرگوارانی که در این سایت فعالیت می کنند چه پاسخ زیبایی دادید و چه داستان جالبی در آن تعریف کردید کلمه همت دارای تعاریفی است که اگر بخواهیم به آن بپردازیم می بایست شب و روز خود را برای به تعریف در اوردن آن صرف کنیم . همت چیزی است که اگر در هر کاری چاشنی آنکار بشود قطعا هر شخصی می تواند به هر آنچه که در زندگی خود مایل است که به آن برسد خواهد رسید، همت وسیله و ابزاری است که به انسان کمک می کنند کوه را تبدیل به کاه کند و سخت ترین مشکلات را تبدیل به کوچکترین مسائل زندگیش نماید اما واقعا چه کسی می تواند همت را در خود به وجود بیاورد؟ معلوم است شخصی که به خود و خدای خود ایمان دارد. به دوست بزرگوارمان پیشنهاد می دهم که در ابتدا سعی نکنند که برای بزرگترین مسئال از خود همت نشان دهند چرا که معلوم است شکست می خورند چون این برنامه روتین زندگی ایشان بوده است و اگر بخواهند به یک باره تغییر کنند چیزی جز شکست نسیبشان نخواهد شد چون ذهن طبق همان کارهای گزشته تربیت شده است… ادامه »

کیمیا

این درسته که همت ما سست شده ولی توقع میره شما یک راه کار برای ترغیب شدن به نماز به ما ارایه کنید مرسی از مطالب خوبتون

نسترن

با سلام خدمت دوست عزیزم سرکار خانم کیمیا خواستم مبنی بر پرسشی که داشتید بنا بر فهم خود مطالبی را خدمت شما ارائه کنم که امیدوارم برایتان مثمر ثمر واقع بشود . انسان هر کاری را انجام می دهد تا به لذتی برسد و رنجی را از بین ببرد . در واقع هر کار انسان برایش یا رنج آور خواهد بود و یا لذت آور و خارج از این دو نیست ! اکنون از خود بپرسید که نماز برای شما نتیجه اش چیست؟ لطفا به صورت احساسی نباشد و نظر واقعی خود را بگویید جدای از اینکه ممکن است آن نظرت بسیار بد طلقی شود از دید دیگران یا … توجه داشته باشید که شما می خواهید واقعا می خواهید ترغیب شوید به نماز پس صادقانه پاسخ بدهید! بعضب از پاسخ ها به این گونه است که می گویند نماز برای من رنج آور است چون باید روزانه سه مرتبه آن را بخوانم و وقتم گرفته می شود، برخی می گویند رنج آور است چون نمی توانم آرایش کنم، برخی می گویند آداب خیلی سنگینی و طاغت فرسایی دارد و من نمی توانم از پس آن آداب بر بیایم و نظرات مثبت هم وجود دارد مثلا من نماز که می… ادامه »

مجید

واقعا میتوان از نماز به عنوان بهترین و مؤثرترین عامل خوش بختی و عاقبت به خیری انسان و بهترین و محبوب ترین عمل نزد خداوند متعال نام برد

شهریار

با سلام خدمت شما خواستم بگویم که نماز علاوه بر اینکه محبوب می کند ما را نزد خداوند نزد خود ما محبوبیت بیشتری می آفریند. انسانی که نماز می خواند با نماز اعتماد به نفس و عزت نفسش افزایش می یابد شخصی که هر روز در نماز قدرتمند ترین عبارت تاکیدی جهان را به کار می برد یعنی تنها از تو یاری می جویم و تنها از تو یاری می خواهم قدرتی در او شکل می گیرد که اگر تمام جهان دست به دست هم دهند که بخواهند او را به زمین در اورند نخواهند توانست پس این محبوبیت بیشتر از هر چیزی نزد خود ما بیشتر و بیشتر می شود و روی خود ما و زندگیمان تاثر می گذارد. ما می بایست معنای حقیقی نماز را درک کنیم که بتوانیم واقعا از خواندن آن لذت ببریم و زمانی که دیگران یا جوانانی که از دین زده شده اند یا افرادی مانند دوست بزرگوارمان که سوال پرسیده اند با ما برخورد می کنند بتوانیم با توجه به همان فلسفه اصلی او را ترغیب کنیم به نماز خواندن و فواید نماز را برای او ذکر کنیم تا او با میل خود به دین وارد بشود وبتواند نماز بخواند و نماز راه… ادامه »

مریم حداد

شیطان از انسانی که نمازهای پنج گانه را در اول وقت بخواند، می ترسد اما نسبت به هر کس که نمازهای خود را به تاخیر بیفکند جرأت پیدا می کند و او را به ارتکاب گناهان بزرگ وادار می نماید.

ساره

با سلام خدمت شما دوست بزرگوارم در مورد این مسئله که فرمودید خواستم خدمتتان بگویم که درست است که انسان اگر نماز اول وقت بخواند برای او بهتر است اما نباید با گفتن جملاتی این چنینی ته دل او را خالی کرد به خصوص در زمان حالی که مشکلات بر او غلبه کرده اند و بسیاری از افراد مبنی بر تعریف های اشتباهی که از دین می شنوند و می بینند از دین زده می شوند . می بایست انسان ها و همینطور خود را کم کم به راه آورد و اینکه در همان ابتدا بخواهیم تمام اصول و قواعد یک چیز را به او تذکر بدهیم قطعا یا فراموش خواهد کرد یا به دلیل زیاد بودن و حجیم بودن مطالب آنها را نادیده خواهد گرفت یا زیاد جدی نمی گیرد. پس کسی که می گوید از دین فهم کمی دارد و همپنین خود را شخصی گناه کار می داند گفتن چنین چیزی به او باعث می شود که بیشتر احساس گناه کند و خود را مقصر بداند و این مسئله موجب کمک به او نخواهد شد بلکه می بایست از زیبایی های نماز در برابر او به زبان آوردو گفت که او نیز ترغیب بشود و به سمت نماز… ادامه »

حجت

خوشبحال اون اقایی ک تونسته مالشو از حرام پاک کنه خدا واقعا بهش نظر کرده که تونسته از مال دنیا دل بکنه خدایا به همه کمک کن از مال دنیا و مادیات دل بکنن

ناصر

سلام نسبت به پیام شما انتقادی داشتم که خواستم بیان کنم ! چرا انسان باید از مال دنیا دست بکشد؟ اگر مال دنیا بد بود چرا خداوند آن را خلق کنید ؟ چرا خداوند خود پیشنهاد استفاده از ان را بدهد؟ چرا خداوند بارها بیان کند در قرآن که روزی برای انسان آفریده تا از انها استفاده کند؟ آیا این دل کندن همان کفر یعنی پوشاندن نعمات خداوند یا دستور خداوند نیست؟ من منظور شما را درک کرده ام که می گویید که افراد از مال دنیا دل بکندند اما جمله شما بسیار دارای شبهه بود من می دانم که شما می گویید شخصی گرفتار مال دنیا نشود اما اینگونه که نوشته شده بسیاری از افراد دیگر ممکن است اینگونه بیندیشند که تماما این دنیا ناچیز و بی ارزش است که این کاملا یک باور نادرست و اشتباه است چرا اگر ناچیز و بی ارزش بود خداوند خلیفه خود را بر آن نمی گمارد! آنهمه زیبایی و نعمت در ان قرار نمی داد !! هر روز شاهد تحولات جدید در این دنیا هستیم که زیبایی قدرت خداوند را در ان می بینیم! آیا انها بی ارزش است؟ آیا نعمتی که از سوی خداوند بر ما نازل شده است فاقد ارزش… ادامه »

تمنا

استمناء عملی زیان بار، مذموم و ناپسند است که در دو سوره از سورهای قرآن و همچنین در روایات فراوانی به آن اشاره و تصریح شده است و از گناهان کبیره می باشد و از آن جهت که انجام آن دارای زیان های جسمی و معنوی زیادی می باشد، خدای مهربان آن را حرام فرموده  است. تکرار این عمل باعث سستی اراده ایمان و دوری از خداوند میشه

امیر عباس

خداوند در قرآن کریم می فرماید: “لیس للانسان الا ما سعی”  سعادت هر کس در گرو عمل اوست. (نجم: ۳۹)

هانیه

با سلام چه خوب و زیبا و به جا این آیه را استفاده کردید از این بابت از شما ممنون و سپاس گذارم .بله کاملا درست است سعادت هر کس در گرو عملی است که او انجام می دهد اما عمل از چه چیز نشات می گیرد؟ قطعا از یک نیروی ذهنی به نام ایمان و باور . ایمانی که انسان را وا می دارد که عملی را انجام دهد که در نهایت به خوشبختی او منجر خواهد شد و چه زیبا این موضوع در زندگی انسان ها خود را نمایان می کند . از انسان هایی که هر روز بی نهایت کار و تلاش می کنند اما سعادت نمی یابند تا انسان هایی که بدون کوچکترین زحمتی به خود سعادتمند هستند . این در گرو نوع عمل آنها نیست بلکه در نوع ایمان آنهاست چرا که هر که ایمان بیشتری نسبت به خداوند داشته باشد به همان میزان خدواند بر روزی او خواهد افزود. ایمان یعنی اعتقاد قلبی همانطور که دوستان در کامنت هایشان ذکر کردند. پس همانطور که مشاهده می کنیم دیدیم که ایمان با عمل رابطه ای مستقیم دارد . اما عملم ی بایست سنجیده شده باشد نه آنکه بدون هیچگونه برنامه ریزی یا پیش بینی خاصی… ادامه »

ملک

داشتن اراده قوی، اولین قدم برای تحصیل موفقیت است. اگر صدها کتاب خوانده شود صدها نفر موعزه کنند ولی فرد اراده ای نداشته باشد هیچ تاثیری ندارد

رضا عباسی

سلام دوست خوب من دقیقا به همین شکل است که شما می گویید و اگر کمی دقت کنیم در زندگی امروزی بسیاری از جوانان متوجه این مسئله می شود که بسیاری از آنها مهارت بسیاری دارند، توانایی حل مسئله بسیاری دارند اما قدرت این را ندارند که بخواهند اقدام کنند برای شروع مسیر اهدافشان و یا اینکه همت نمی کنند که از سر جای خود برخیزند و به سوی اهدافشان حرکت کنند همه ی اینها به همان اراده بر می گردد. و البته باید توجه داشته باشیم که اراده چیزی نیست که در همه ی مسائل زندگی به یک اندازه باشد به عنوان مثال شخصیمدر مدیریت روابط زندگی اراده بسیاری قوی ای دارد و می تواند به بهترین شکل آنرا مدیریت کند و در این کار از خود اراده نشان می دهد اما همان فرد زمانی که وارد کسب و کاری می شود ضعف نشان می دهد در اراده خود چرا که به اندازه ی روابطی که می تواند مدیریت کند خود را قوی نمی داند در مدیریت این کسب و کار . این مثال را زدم که بهتر متوجه این موضوع بشویم شاید این دوست بزرگوار ما هم به همین شکل است یعنی از چندین و چند سال پیش… ادامه »

جابر

فرد و یا جامعه ای اگر کاری را اراده کنند، می توانند آن را انجام دهند. توفیق انجام کار، همان عزم و اراده انجام آن است. خداوند این توفیق رو نصیب همه جوون ها بکنه

امیر

اصولا معیار ارزش انسان به اراده اوست. به مقتضای همت انسان و ارج و قدر هر کسی به قدر همت اوست که عالی باشد یا دانی، بلند همت باشد یا دون همت. 
انسان با همت خویش اوج می گیرد، چنان که پرنده با بال هایش آسمان ها را در هم می نوردد. امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام در این باره می فرماید: «قدر و ارزش هر انسانی به قدر همت اوست.» 

احمدی

من هم مثل این آقا گناه زیاد دارم ولی توانی برای جبران ندارم هیچ دلخوشی توی زندگی ندارم ک بخاد بهم انگیزه بده

کیانی

من حتی نمیتونم به گناهام اعتراف کنم حتی نمیتونم بهشون فکر کنم

سارا مقامی

سلام جناب کیانی عزیز خداوند هر گناهی را می بخشد مگر شرک! امید داشته باشید و به او ایمان داشته باشید که گاناهان شما همگی جز خطاهایی انسانیست و همانطور که دوستان در کامنت هایشان اشاره کردند انسان ممکن الخطاست و ممکن است که خطایی را انجام دهد. در اینجا ذکر کنم که دلیل اینکه از کلمه ممکن به جای جائز در پیشوند کلمه خطا استفاده می شود این است که انسان جائز به خطایی نیست که خود را جائز بداند که خطایی انجام دهد و بعد به واسطه ی همین برروی آن سرپوش بگذارد بلکه ممکن است خطا کند و باید مراقب رفتار و کردار خویش باشد و اگر هم خطایی رخ داد باید بداند که ممکن بوده که این خطا برای او رخ بدهد و اکنون به وقوع پیوسته وباید به دنبال حل کردن آن باشد. همه ی ما انسان ها هم دچار خطاهایی شده ایم! کیست که بگوید من عاری ازهر گونه خطا هستم؟ هیچگونه خطایی در زندگی خود انجام نداده ام؟ اگر خطایی کرده ایم یا گناهی مرتکب شده ایم باید به دنبال برطرف کردن آن باشیم نه آنکه در گوشه ای بنشینیم و زانوی غم در بغل گرفته و از عالم و آدم نالان باشیم… ادامه »

ندا کریمیان

سلام دوست عزیز شما تا صبح بگویید توانی ندارم ببینید مشکلی از شما حل خواهد شد یا خیر! خداوند در وجود انسان قدرت اختیارو تصمیم گیری قرار داده است و شما متاسفانه باید بگویم که خود تصمیم گرفته اید که توانی نداشته باشید و اگر این تصمیم را عوض کنید کم کم راه های تغییر به شما نشان داده خواهد شد . زمانی که یوسف پیامبر در زندان احساس نا امیدی کرد خداوند از او خواست که زمین زندان را بکند و زمانی که کند گیاهی را زیر زمین یافت که در حال رشد کردن بود . خداوند این چنین به حضرت یوسف نشان داد که همواره به فکر اوست و زمانی که یک گیاه در دل زمین را این چنین می بیند و مراقب اوست قطعا بنده خود که آن را خلیفه خود بر روی زمین به شمار می آورد را مراقبت خواهد کرد اما به راستی چه می شود که ما این چنین فکر می کنیم و در خود هیچ توانی نمی بینیم؟ من به شما خواهم گفت که یکی از دلایل آن می تواند این باشد که همیشه ما کامل گرا بوده ایم یعنی این خواسته را داشتیم که همیشه در صدر هر چیز باشیم و زمانی… ادامه »