22 دسامبر

فهرست تمام کتاب‌ها

بعضی افراد، نداشتن «فرصت» و «فراغت» را بهانه می‌کنند تا بی‌اطلاعی‌شان از محتوای کتاب‌های «نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان» را توجیه کنند.
برای این که این بهانه نیز از دست اینان گرفته شود، فهرست تمام کتاب‌ها به صورت یکجا و رایگان در این پست قرار گرفت.
انتظار می‌رود اصحاب منهاج فردوسیان، اگر فرصت و فراغت لازم برای مطالعه‌ی تمام آثار تربیتی حاج فردوسی را ندارند، حد اقل فهرست این کتاب‌ها را یک بار به دقت بخوانند تا اطلاع اجمالی بر محتوای تمام آثار، داشته باشند.

***

دریافت رایگان فهرست کتاب «آشنایی با منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «مجموعه‌ی قواعد نظری منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «مجموعه‌ی قوانین عملی منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «رساله‌ی توضیح المسائل منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «بهشت و جهنم در منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «اصول استجماع منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «اصول احتیاط منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «مفاهیم راهبردی در منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «اصول کتابت قرآن به رسم الحاج»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «فرقه‌ی منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «مکاتباتی بر مبنای منهاج فردوسیان» (جلد اول)

***
دریافت رایگان فهرست کتاب «مکاتباتی بر مبنای منهاج فردوسیان» (جلد دوم)

***
اخذ فهرس کتاب «الجنه و النار فی المنهاج الفردوسیّین» مجاناً (عربی)

***
دریافت رایگان فهرست و مقدمه‌ی کتاب «موسیقی در منهاج فردوسیان»

***
دریافت رایگان فهرست و مقدمه‌ی کتاب «مهره‌ی مار»

***

کلمات کلیدی: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

30

 
 
 
15 نویسندگان
15 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
13 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
صادق اسدی

یه جوری راجب منهاج و حاج فردوسی و منهاجی ها حرف می زنین که انگار یه عده افرادی هستند جدا از بقیه آدم ها. چرا باور نمیکنید که منهاج فرقه جدایی نیست و خود اسلام ناب است.

علیرضا

مدت هاست صفحه مجازی شما را دنبال می کنم و در حال تحقیقات در مورد نظام تربیتی شما هستم. هنوز اقدام به خرید کتاب هاتون نکردم اما با کسایی که آثار حاج فردوسی رو مطالعه کردن دیدار داشتم. نکته ویژه ای که در منهاجیون مشاهده کردم آرامش آنها و ایمان قوی شان بود ولی نکته منفی هم مشاهد میشه. چرا منهاجی ها اینقدر گوشه گیرند و بعد از منهاجی شدن تعاملات اجتماعی خود را کم می کنند؟؟؟

عزیزی

سلام به شما. به نظر من اصلا اینجور نیست منهاجی ها فقط کمتر حرف بیهوده میزنن و سعی می کنند سخنان مفید به زبان بیارن. و در مورد تعاملات اجتماعی باید بگم که خیلی از اعمال باعث کشیده شدن انسان به سمت گناه می شود. دوری از این اعمال به معنای گوشه گیری نیست

مرتضی

این یه باور غلطه که منهاجی ها گوشه گیرند شاید افرادی که شما دیدین خصلت رفتاریشون این شکلی بوده

سینا

رسول خدا (ص)فرمود: هدیه سه گونه است: یکى در مقابل هدیه ای دیگر، دیگر براى آشتی، و سوم براى رضاى خدا. کا برای رضای خدا این هدیه رو میخاهیم و از حاج فردوسی طلب می کنیم!!

جانان

فکر نمی کنم خوندن فهرست کتاب ها بتونه کمکی به کسی بکنه. تو ی شرایطی هستیم که کتاب خریدن خیلی سخت شده. ما خرج روزانه خودمون رو به زور تامین می کنیم و مبلغ اضافی برای کتاب باقی نمی مونه. اگر میشد یکم مبلغ کتاب هارو کم میکردین یا به افراد مشتاق کتاب رایگان هدیه می دادین خیلی خوب می شد.

سینا

چقدر حرفاتون خوب بود خاهر عزیز. من هم به شدت نیاز به این کتاب ها دارم. کاش می شد حداقل یکی از کتاب ها رایگان به من داده میشد. بهترین هدیه زندگیم میشد

محمد اکبری

از دستوراتی که در آموزه های دینی تأکید بر آن شده، هدیه دادن به دیگران است؛ البته یادآوری این مسئله ضروری است که هدیه در متون دینی مفهومی وسیع تر از هدایای مادی است و شامل هدایای معنوی نیز می گردد. آرزوی ما هدیه گرفتن کتاب های منهاج فردوسیان از خود حاج فردوسی بزرگ است.

Hamed

برو کار کن .سختی بکش .پول در بیار .بعد بخرش تا قدرشو بدونی !

مختار

چقدر خوب می شد اگر یه کتاب هم راجب ازدواج و نیاز جوانان داشتین. اینقدر مشکلات جوانان زیاده که نیاز به راهنمایی افراد بزرگی چون حاج فردوسی داره. لطفا رسیدگی کنین

مجید

حس می کنم این مطلبتون تکراریه و قبلا منتشر شده

یاشار

حضرت حاج فردوسی هدایت ها و راهنمایی های فوق العاده شما باعث میشه که شخصیتهایی که بسیار از خداوند دور هستند و حتی ضد خدا هم هستند به سمت منهاج فردوسیانی که شما از او نتعریفم یکنید روی بیارن اما بعضی از افراد ساده اندیش منهاج فردوسیان رو یک فرقه میدونن که این کاملا اشتباهه و هدف شما نشون میده که حرف اونها کاملا نادرسته به همین جهت حتی اگر همین اشخاص هم با چشم دل به موضوع بنگرن خواهند فهمید که چقدر اشتباه میکردند و منهاج فردوسیان چقدر باعث نزدیکی انسان به خداوند میشه.

زانیار

سلام به حضرت حاج فردوسی کتاب های فوق العاده شما اگر از جنبه ی روانشناسی هم به موضوعات انسان ها نظاره کنه و موضوعات انسان ها رو حل کنه خیلی خوب میشه به عنوان مثال یکی از مشکلات انسان های امروزی این هست که خیلی نگران هستند و همین نگرانی استرس و افسردگی رو برای خیلی از افراد به وجود آورده اگر نگاه دینی و نگاه روانشناسی رو تلفیق کنید و به شکلی دیگه به موضوع نگاه کنید خیلی میتونید به جامعه ی انسان ها کمک کنید.

کاظم

سلام خدمت شما من فکر میکنم که محوریت کتاب های حضرت حاج فردوسی به همین منظور هستند یعنی از جنبه روانشناسی هم به موضوعات نظاره میکنند چون دین یک چیزی هست که انسان باید از لحظ روانی اون رو بپذیره وگرنه به زبون که خیلی چیزها انسان ها میگن اما مهم ذهن و روان اون شخص هست پس میبینیم که برای پذیریفتن دین باید انسان از لحاظ روانی آماده باشه این آمادگی ای که علمای ما به وجود میارن به خصوص رهبر معنوی ما حضرت حاج فردوسی از جنبه روانی و روانشناسی هم مورد پذیرش هست.

نرگس عظیمی

سلام کاملا موافقم حضرت حاج فردوسی رهبر معنوی مشتاقان کمال و سعادت از اونجا که هدف اصلیشون سعادت انسان هست پس به این موضوع باید واقف بوده باشند که سعادت انسان و آدمی ابتدا از طریق ذهن امکان پذیره و سس انسان میتونه سعادت رو در دنیای واقعی احساس کنه به همین جهت انسان رو از لحاظ ذهنی آماده میکنن برای به وجود آوردن اون سعادتی که از اون حرف میزنن و کتاب های ایشون هم در محوریت همین موضوع به قول دوستمون نوشته شده که این واقعا کتاب های ایشون رو فوق العاده میکنه.

وحید

سلام داخل مقاله حضرت حاج فردوسی برتری منهاج فردوسی قرآن رو ذکر کردند که پیشنهاد میدم حتما اون رو بخونید زمانی که منهاج فردوسیان بر قرآن برتری داره یعنی اینکه از لحاظ روانی، از لحاظ شخصیتی، از لحاظ زندگی اجتماعی، از لحاظ همه چیز،همه ی موارد رو سنجیده و سپس برای تغییر انسان به منهاجی شدن قدم برداشته پس به این موضوع ما می بایست واقف باشیم و برای زحمات حضرت حاج فردوسی در این زمینه ارزش قائل بشیم و ممنون ایشون باشیم که این مسیر زیبا رو به ما نشون میدن.

پروا

سلام کتاب هایی که شما می نویسید میتونه یک منبع هدایت فوق العاده برای بشر باشه به شرط این که بشر خودش بخواد تغییر کنه باید این رو بپذیریم که ما قادر نیستیم کسی رو که خودش نمیخواد تغییر کنه تغییر بدیم به همین جهت من خدمت شما بزرگوارم میخوام عرض کنم که با اینکه کتاب های شما فوق العاده عالی هستن اما باید و باید خودش شخص بخواد که به صحبت های شما گوش کنه وبه صحبت های شما عمل کنه در غیر اینصورت هیچ کس و هیچ چیزی نمیتونه که اون رو به سمتی هدایت کنه.

صارمی

سلان این امر کاملا مشخص هست و باید به این موضوع ما دیگه رسیده باشیم که توانایی این رو نداریم که کسی رو به سمتی که خودمون میخوایم هدایت کنیم ما باید همیشه و همیشه بر این امر واقف باشیم که دیگران هم قثدرت انتخاب و تصمیم گیری دارند و میتونن که نخوان که تغییر کنن و ما هم هیچ مسئولیتی در قبال اونها نداریم ولی میتونیم به عنوان یک شخص خیرخواه در جهت مثبت به اونها کمک هایی رو داشته باشیم باز هم ایبن مشرروط بر این هست که خود شخص بپذیره این موضوع رو.

محمد علی خرسند

سلام مگه میشه کسی رو به زور وادار به تغییر کرد خب اگر اینطوری میبود که دیگه الان کل انسان ها بنده ی شیطان بودن چون دشمن قسم خورده ی انسان هست و همه ی راه ها رو امتحان میکنه اما می بینیم ک برخی از ادما اصلا به سمت شیطان متمایل نیستند پس این نشون میده حتی شیطان که خداوند ابزارهای قوی در اختیار اون گذاشت برای گمراه کردن انسان باز هم قدرتش رو نداره که انسان رو از سمت چیزی که میخواد خارج کنه حتی با اون همه فریبو حیله پس این نشون میده که انسان اگر در مسیری حتی اشتباه ثابت قدم باشه هیچ کس نمیتونه اون رو به راه برگردونه مگر اینکه خودش بخواد.

خلیل

سلام به حضرت حاج فردوسی آیا در کتاب های خودتون در مورد مسائل مهمی مثل غیبت یا مثلا دروغ گفتن صحبت کردید؟ که در اونها مجازات شخص غیبت کننده یا دروغ گو رو بنویسید و بگید که چه عذابی در انتظاتر این شخص هست؟ لطفا اگر اهست بگید حتما چون من میخوام منبعی رو تهیه کنم که در مورد مسائل روزمه زندگی انسان صحبت می کنه نه کتاب هایی که کلی گویی میکنند و در مورد مسائلی صحبت می کنند که شاید یک درصد هم احتمال به وقوع پیوستنش در زندگی انسان وجود نداشته باشه.

شایان افضلی

سلام به شما فکر میکنم کتاب های حضرت حاج فردوسی به اون شکلی که شما فکر می کنید نیست و در اون منبع علم و دانش ظیمی نهفته شده هست اگر به مقالات حضرت حاج فردوسی توجه کرده باشید ایشون هر چیزی رو معتبر نمیدونن و به هر چیزی استناد نمیکنن و همین نشون میده که چقدر کتاب های ایشون ممکنه مطالب نایاب و زیبایی داشته باشه به همین خاطر به شما دوست بزرگوار پیشنهاد میدم که حداقل یک کتاب رو تهیه کنید و محتوای اون رو بخونید حالا اگر در مورد دروغ و غیبت هم ننوشته باشه در مورد چیزهایی توضیح داده که هم به درد دنیای شما میخوره و هم به درد آخرت شما.

شادمهر

سلام چیزی در میون کامنت شما یافتم که البته مرتبط به بحث کتاب ها نیست اما گفتنش هم خالی از لطف نیست و ممکنه نکته ی آموزنده ای در بر داشته باشه. ببینید در این مورد که شما گفتید چه عذابی در انتظار افراد هست!! چرا همیشه ما منتظر عذاب هستیم مگر خداوند به انسان ها قراره عذاب بده؟ درسته همینطور هست ولی تا زمانی که خیر و خوبیم یتونه باشه چرا ما به دنبال کلمه ی عذاب بگردیم و ببینیم که اون در نظام هستی چه جایگاهی داره به نظر این یک کار نادرست هست که بهتره از اون پیشگیری بشه!

ساره

سلام کاملا با شما موافقم باید ما به دنبال خیر و خوبی ها باشیم وهمیشه سعی کنیم که به دنبال زیبایی ها بگردیبم تا بتونیم واقعا زیبایی دنیا رو حس کنیم اینکه ما به دنبال شر و بدی باشیم هیچ چیز خوبی برای ما در بر نخواهد داشت و نتیجه ی خوبی برای ما رقم نخواهد زد به همین جهت من میخوام خدمت شما بزرگوار عرض کنم که حرف شما متین و درست هست و ما باید مثلا به جای نوشتن مضرات دروغ بیایم واز خوبی های راست گفتن صحبت کنیم یا مثلا به جای عذاب های غیبت بیایم و در مورد خوبی های دیدن نکات مثبت در دیگران صحبت کنیم.

احمد

یک گنجینه ی بزرگ و ارزشمند از شما بسیار ممنون و سپاس گذارم که این فهرست رو تهیه کردید و همچنین برای تهیه بخشی رو در این وبسایت تدارک دیدید که در اونجا میتونیم اونها رو سفارش بدیم و به مطالعه ی اونها بپردازیم قطعا کتاب های شما نوری از سمت خداوند به سوی ما انسان ها هستد که راهنمایی شده در تاریکی ها که ما به سوی روشنایی و راه راست و درست قدم برداریم حضرت حاج فردوسی شما یک رهبر به تمام معنا در جهت کمال و سعادت هستید و من از اینکه یک منهاجی هستم نهایت افتخار رو دارم.

فاطمه حسنی

به نظر شما خوندن فهرست کتاب ها واقعا تاثیری داره؟ من که فکر نمیکنم فهرست یک کتاب بتونه تاثیر و نتیجه ای داشته باشه گاهی حتی خود کتاب نمیتونه تغییر ایجاد کنه چه برسه به فهرست یک کتاب

خادم رباب

خاهر عزیز در جوابتون باید بگم که قرار نیست این فهرست ها تاثیری داشته باشه اینها برای آشنایی و شناخته که اگر عاقل و آگاه باشید خودتون میرید و نسخه کامل رو مطالعه میکنید لطفا مطالب رو درست بخونید و با آگاهی حرف بزنید

فاطمه حسنی

صحبت های شما درسته ولی اگر توضیح میدان راجب هر کدوم بهتر بود

جانان

عرض سلام دارم خدمت حاج فردوسی عزیز اول میخاستم تشکر کنم بابت این کارشون و بخاطر دلسوزی و تلاش های مداومتون که به فکر کاربرانتون هستید ولی اگر فهرست کتاب هارو در پست های جدا میزاشتید و معرفی میکردید و راجب هر کدوم یک تعریف و توضیح اجمالی میدادین قطعا علاقه کاربران برای خواندن بیشتر میشد و همه گی استفاده می بردیم خداقوت

علیرضا

سلام خدمت شما بزرگواران . از شما درخواست می کنم که علاوه بر قرار دادن فهرست سعی کنید مختصر توضیحی در مورد هر کدام از کتاب ها بدهید. درست است که از نام آنها می توان متوجه شد که این کتاب در چه زمینه ای است اما اگر توضیحاتی در مورد کتاب ها ارائه بشود و همچنین از مطالب آن به اختصار در پایین هر پی دی اف گنجانده شود قطعا می توان بهتر با آثار جناب حاج فردوسی آشنا شد و بهتر می توان فهمید که هر کتاب در چه زمینه‌ای است و چه کمکی در زندگی به انسان می کند.
البته که می توان این انتظار راداشت که همه ی کتاب ها تاثیر به سزایی در زندگی افراد می گذارند و حتی اگر یکی از آنها خوانده شود تغییر و تحولات بسیاری در زندگی انسان رخ می دهد اما اگر هر فرد توضیحاتی از کتاب ها را بخواند کتابی را تهیه می کند که متناسب با مشکل اکنون اوست. چرا که اگر انسان مشکلی داشته باشد و شیوه برطرف کردن مسائلی را بخواند که با مشکل او در تضاد هستند به هیچ وجه در او تاثیری نخواهد گذاشت و در عوض اگر شیوه حل مسئله پیش رویش را بخواند قطعا می تواند تغییراتی بزرگ در زندگی خود بیافریند . و دلیل این امر که خدمتتان گفتم که توضیح داده شود همین مسئله است چرا که برای خود شخص من این موضوع بسیار مهم است که حد اقل نصف صفحه توضیحات در مورد یک اثر که می خواهم تهیه نمایم را بخوانم و بدانم که آیا این اثری که می خواهم تهیه کنم اصلا می تواند مشکلی را از من بگشاید یا جدای از مشکل آیا می تواند باعث پیشرفت من در زندگی بشود یا خیر.
اگر این مسئله را مورد توجه قرار دهید از شما سپاس گزار می شوم.

ملیحه افکاری

با عرض سلام و خداقوت خدمت دست اندرکاران این وب سایت و جناب حاج فردوسی بزرگوار. از شما متشکرم که این کار را انجام دادید و فهرست ها را برای دانلود در وب سایت خود قرار دادید. بله درست می فرمایید متاسفانه به همین دلایلی که عرض کردید بسیاری از افراد از خواندن کتاب امتناع می ورزند یا دوست ندارند که کتابی مطالعه کنند و زمانی که دلیل را جویا می شوی در پاسخ می گویند که زمانش را ندارم یا فرصتش پیش نمی آید.
شاید همین مسئله باعث بسیاری از مشکلاتی باشد که در زندگی افراد رخ می دهد و چون تجربه ای از کسانی که قبلا این مسیر را پیموده اند در دست ندارند، یا سردرگم هستند و نمی دانند که چه کنند به همین دلیل است. هر کس که کتابی را مطالعه می کند نتیجه ی سرگذشت زندگی انسانی را مطالعه کرده است و آن شخص نویسنده سعی کرده است که بهترین تجارب خود را در آن کتاب ذکر کند و شخصی که کتاب مطالعه نمی کند از این نعمت می توان گفت که عاجز است و به آ ن دسترسی ندارد در صورتی که اگر کتاب خوانده شود قطعا او می تواند بسیاری از مشکلاتی که با آنها مواجه می شود را به بهترین نحو و شکل ممکن حل نماید چرا که می داند عکس العمل درست چیست و اگر فلان عکس العمل را نشان دهد چه چیز در انتظار او خواهد بود پس همین مسئله در بهبود زندگی او کمک فراوان خواهد کرد.
اکنون که شما فهرست کتابهایتان را قرار داده اید این فرصت پیش می آید که با آثار شما آشنایی بیشتری پیدا نماییم و از این بابت از شما متشکر هستم که با قرار دادن آن ها ما را در بهتر شناختن آثارتان یاری فرمودید.
بهترین ها را از خداوند برایتان در زندگی خواستارم

fa فارسی
X