۲۰ بهمن

مفاهیم راهبردی در منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می‌خواهند مفاهیم راهبردی را به معنی درست آن دریابند، مفید است.

مقدمه:
این کتاب، به غرض بازتعریف تمام مفاهیم اساسی و مهم دینی برای پالایش و پیرایش از انحرافات عرفا و صوفیه، تدوین گردید؛ مفاهیمی همچون اخلاص، فنا، بقا، بهشت و جهنم، وحدت وجود و نیت.
نقش مفاهیم راهبردی در ساختن شخصیت انسان، همانند نقش مصالح در ساختن ساختمان است. هر گاه برای ساختن یک بنا، از مصالح فاسد استفاده شود، یا آن بنا ساخته نمی‌شود و یا اگر ساخته شود، دوام و قوام لازم را نخواهد داشت.
همچنین می‌توان نقش مفاهیم راهبردی در ساختن انسان را به مواد غذایی در ساختن غذا تشبیه کرد. هر گاه مواد اولیه برای تهیه‌ی غذا، فاسد باشد، غذای تهیه شده از مواد فاسد نیز فاسد خواهد بود و خوردنش، موجب مریضی و حتی مرگ، خواهد گردید. با این حساب، توجه جدی به بازتعریف مفاهیم راهبردی، یکی از ضرورت‌های امر تربیت و رساندن به کمال و سعادت می‌باشد.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید

قیمت: ۱۰ هزار تومان

[zarinpalpaiddownloads id=”24″]

*****

برای بازدید از «فروشگاه آثار تربیتی حاج فردوسی» کلیک کنید

کلمات کلیدی: , , , , , , , ,

21

 
 
 
15 نویسندگان
6 پاسخ‌ها
2 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
4 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
جعفر مجاهد

بايد به اين نکته نيز توجه داشت که امروزه انواع و اقسام رسانه و وسايل ارتباط جمعي در اختيار مردم قرار دارد از قبيل راديو، تلويزيون و روزنامه و… لذا اصحاب رسانه ها هم با استفاده از مطالب علمي دانشمندان در اين راستا مي توانند قدم بردارند تا از رشد و گسترش افکار فاسد گروه هاي انحرافي که مورد حمايت قدرت هاي استکبار و ضد دين هم هستند، جلوگيري شود

رها

به نظر من بهترین راه کار اینه که افراد مورد قبول اجتماع در رسانه هاي عمومي به افشاگري عليه اين فرق ضاله بپردازند و پرده از چهره زشت اين گروه ها بردارند البته در اين راستا هم مي توانند اقدام کنند و عليه اعمال غير معقول و غير مشروع آنها افشاگري کنند و از آنجايي که افراد پرنفوذ مثل مراجع و دانشمندان مقبوليت بيشتري در اجتماع دارند نفوذ کلامشان بيشتر مي باشد.

وحدتی

مردي به امام صادق ـ عليه السلام ـ عرض نمود: در اين عصر گروهي پديد آمده اند به نام صوفي، درباره آنها چه نظر داريد و چه مي فرماييد! امام صادق ـ عليه السلام ـ به صراحت فرمودند: هر کس به آنان متمايل و راغب گردد از همان فرقه محسوب مي شود و با آنها محشور مي گردد همانا آنها دشمنان ما هستند به زودي جماعتي بيايند که ادعاي دوستي ما را نمايند ولي تمايل به آنان (صوفيه) داشته، خود را شبيه آنان کنند… هرکس آنان را انکار نموده و رد نمايند مثل کسي است که در رکاب رسول خدا ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ با کفار جهاد کرده باشد.[

علی کاظمی

شايد اين بخش از سخنان امام صادق ـ عليه السلام ـ به عصر و زمان ما اشاره داشته باشد که گروه هاي متعددي در قالب هاي گوناگون ادعاي دوستي اهل بيت ـ عليهم السلام ـ را دارند ولي اعمال و رفتارشان هيچ سنخيتي با راه و رسم ائمه معصومين ـ عليهم السلام ـ ندارد.

منجزی

کاری که ائمه معصومین انجام میدادن بهترین کار بود یعنی مواجهه فکري و علمي، بزرگان دين در مواجهه با صوفيان و برداشت هاي مختلف آن ها را از تعاليم و قوانين قرآن و سيره و روش پيامبر اکرم ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ و اميرالمومنين گوش زد مي نمودند، و به طور مستدل نشان مي دادند که صوفيان از علوم قرآن و احکام فقهي و فلسفه عملکردهاي مختلف ائمه دين بي اطلاع مي باشند.

مجتبی سلیمی

اين گروه ها و افراد منتسب به آنها را وقتي که روش هاي قبلي موثر نيافتد، بايد از خود طرد کرد و در عمل آنها را نفي نمود به صورتي که در مجالست و معاشرت هاي اجتماعي از آنها دوري گزيد. چنان چه ائمه ـ عليهم السلام ـ مجالست با صوفيان و افراد منتسب به اين گروه ها را جز براي مواجهه علمي و فکري ممنوع کرده اند.

قاسمی

دين اسلام دين يک جانبه نگر نيست بلکه ديني همه جانبه نگر است. لذا وقتي که کسي از اسلام درک درستي داشته باشد مي تواند با انحرافات موجود مقابله کند. لطفا این درک رو در جوانان ما بالا ببرید

کوثر دینی

براي مقابله با تصوف و صوفي گري، ابتدا بايد اسلام راستين و صراط مستقيم را درست بشناسيم، يعني هم خودمان درک درستي از اسلام داشته باشيم و هم کساني که در معرض خطر صوفيان و فرقه هاي انحرافي قرار مي گيرند درک صحيحي از اسلام براي آن ها ارائه دهيم

محسن احمدی

امروزه يکي از مشکلات فراروي جوانان اين مرز و بوم وجود اين فرقه هاي نامشروع و گمراه کننده مانند صوفیه است که در قالب عرفان اسلامي و سير و سلوک افراد زيادي را از صراط مستقيم گمراه مي کنند که البته با حمايت قدرت هاي خارجي در پشت پرده تصوف و سير و سلوک به اقدامات خلاف شرع فراواني نيز دست مي زنند. اما براي مقابله اين گروه ها چه بايد کرد؟ ایا منهاج فردوسیان برای مقابله با آن ها کافی است؟؟

جانان

تفکر باطل صوفي گري از حدود قرن دوم هجري شکل گرفت و با استفاده از حمايت هاي برخي حکام و خلفا و نيز بهره گيري از وضعيت نامناسب اجتماعي در طول تاريخ همواره پيرواني را اطراف خود جمع کرده و تعداد فراواني را به ضلالت و گمراهي کشاند.

حمیده

سلام. کتاب هاتون همه اینترنتیه؟ و مجازی؟ نسخه های چاپی که بشه به صورت حضوری خریداری کرد وجود ندارن؟؟؟ لدفن پاسخ بدین

محمدحسین

ما علاوه بر مفاهیم راهبردی به برنامه‌ریزی راهبردی نیز نیاز داریم. برنامه ریزی راهبردی فرایندی است سازمانی برای تعریف هدف و تصمیم‌ گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به مقصود استراتژی، صورت می ‌گیرد. این فرایند افراد و منابع را نیز شامل می‌ شود.

ابراهیم _ اس

سلام علیکم حاج فردوسی
بنظر شما مرجع ضمیر «هذا» در آیه «الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی هَدانا لِهذا وَ ما کُنَّا لِنَهْتَدِیَ لَوْ لا أَنْ هَدانَا اللَّهُ» چیست؟

و آیا این آیه شریفه را می توان در رکوع، سجود و یا قنوت نماز واجب خواند؟

با تشکر.

نادر

هر یک از فرق صوفیه، آداب و احکام خاصی دارند که شاید بعضی از آنها در سایر فرقه ها دیده نشود.
منشأ و مبدأ این احکام در تصوف به قطب که همان رهبر صوفیان وابسته است و به همین جهت است که در میان متصوّفه آداب و عقاید متفاوتی شکل گرفته است.

نگین صدف

سلام به همه دست اندر کاران و فعالان پیج حاج فردوسی سوالی برام پیش اومد منظور از مفاهیم راهبردی کدوم مفاهیم هستش؟؟ اگر میشه توضیح بدین ممنون از همگی

ناشناس

برنامه‌ریزی راهبردی برای برنامه‌ریزی مؤثر به منظور تصویر کردن طرح و برنامه یک سازمان بکار می‌رود، اما هرگز نمی‌تواند مشخصا پیش‌بینی کند بازار در آینده دقیقاً چگونه خواهد بود و در آیندهٔ نزدیک چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

فرشته

کتاب هاتون واقعا مفید و کامله من الان درحال مطالعه کتاب بهشت جهنم هستم و واقعا تاثیر گذاره من هیچ انحرافی توی حرف ها و دیدگاه هاتون ندیدم تاحالا موفق و پیروز باشید

سمیه شیرزاد

ممکن است کسانى داراى اراده هاى محکم براى انجام مقاصدى باشند، ولى انگیزه آنها رسیدن به اهداف مادّى باشد؛ امّا سالکان راه خداکسانى هستند که اراده نیرومند آنان آمیخته با خلوص نیّت و برخاسته از انگیزه هاى الهى است. در آیات قرآنمجید و روایات اسلامى، به کمتر چیزى به اندازه اخلاص نیّت اهمّیّت داده شده است. در جاى جاى قرآنمجید و کلمات معصومین(علیهم السلام) سخن از اخلاص نیّت به میان آمده و عامل اصلى پیروزى در دنیا و آخرتشمرده شده است؛ و اصولاً از نظر اسلامهر عملى بدون اخلاص نیّت بى ارزش است.

علیرضا

در آيات قرآن مجيد و روايات اسلامى، به كمتر چيزى به اندازه اخلاص نيّت اهمّيّت داده شده است. اخلاص نيّت عامل اصلى پيروزى در دنيا و آخرت شمرده شده است؛ و هر عملى بدون اخلاص نيّت بى ارزش است. از آيات متعدّد قرآن که در این زمینه وارد شده به خوبى استفاده مى شود كه اخلاص، اساس دين و شالوده محكم و ركن ركين آن است.

فرهاد

در پاسخ به مطالب شما باید بگم که مسئله اخلاص از مشکل ترین کار ها شمرده شده به گونه اى که تنها اولیاء اللّه و بندگان خاصّ خدا به اخلاص کامل مى رسند، هرچند اخلاص در هر مرحله اى محبوب و مطلوب است.

fa فارسی
X