۱۷ مهر

مفاهیم راهبردی در منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می‌خواهند مفاهیم راهبردی را به معنی درست آن دریابند، مفید است.

مقدمه:
این کتاب، به غرض بازتعریف تمام مفاهیم اساسی و مهم دینی برای پالایش و پیرایش از انحرافات عرفا و صوفیه، تدوین گردید؛ مفاهیمی همچون اخلاص، فنا، بقا، بهشت و جهنم، وحدت وجود و نیت.
نقش مفاهیم راهبردی در ساختن شخصیت انسان، همانند نقش مصالح در ساختن ساختمان است. هر گاه برای ساختن یک بنا، از مصالح فاسد استفاده شود، یا آن بنا ساخته نمی‌شود و یا اگر ساخته شود، دوام و قوام لازم را نخواهد داشت.
همچنین می‌توان نقش مفاهیم راهبردی در ساختن انسان را به مواد غذایی در ساختن غذا تشبیه کرد. هر گاه مواد اولیه برای تهیه‌ی غذا، فاسد باشد، غذای تهیه شده از مواد فاسد نیز فاسد خواهد بود و خوردنش، موجب مریضی و حتی مرگ، خواهد گردید. با این حساب، توجه جدی به بازتعریف مفاهیم راهبردی، یکی از ضرورت‌های امر تربیت و رساندن به کمال و سعادت می‌باشد.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید

قیمت: ۱۱ هزار تومان

خرید از گزینه‌ی زیر، به منزله‌ی قبول شرعی شرط ضمن عقد خرید است. .

*****

برای بازدید از «فروشگاه آثار تربیتی حاج فردوسی» کلیک کنید

کلمات کلیدی: , , , , , , , ,

7
دیدگاه

5 نویسندگان
2 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
1 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
نادر

هر یک از فرق صوفیه، آداب و احکام خاصی دارند که شاید بعضی از آنها در سایر فرقه ها دیده نشود.
منشأ و مبدأ این احکام در تصوف به قطب که همان رهبر صوفیان وابسته است و به همین جهت است که در میان متصوّفه آداب و عقاید متفاوتی شکل گرفته است.

نگین صدف

سلام به همه دست اندر کاران و فعالان پیج حاج فردوسی سوالی برام پیش اومد منظور از مفاهیم راهبردی کدوم مفاهیم هستش؟؟ اگر میشه توضیح بدین ممنون از همگی

ناشناس

برنامه‌ریزی راهبردی برای برنامه‌ریزی مؤثر به منظور تصویر کردن طرح و برنامه یک سازمان بکار می‌رود، اما هرگز نمی‌تواند مشخصا پیش‌بینی کند بازار در آینده دقیقاً چگونه خواهد بود و در آیندهٔ نزدیک چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

فرشته

کتاب هاتون واقعا مفید و کامله من الان درحال مطالعه کتاب بهشت جهنم هستم و واقعا تاثیر گذاره من هیچ انحرافی توی حرف ها و دیدگاه هاتون ندیدم تاحالا موفق و پیروز باشید

سمیه شیرزاد

ممکن است کسانى داراى اراده هاى محکم براى انجام مقاصدى باشند، ولى انگیزه آنها رسیدن به اهداف مادّى باشد؛ امّا سالکان راه خداکسانى هستند که اراده نیرومند آنان آمیخته با خلوص نیّت و برخاسته از انگیزه هاى الهى است. در آیات قرآنمجید و روایات اسلامى، به کمتر چیزى به اندازه اخلاص نیّت اهمّیّت داده شده است. در جاى جاى قرآنمجید و کلمات معصومین(علیهم السلام) سخن از اخلاص نیّت به میان آمده و عامل اصلى پیروزى در دنیا و آخرتشمرده شده است؛ و اصولاً از نظر اسلامهر عملى بدون اخلاص نیّت بى ارزش است.

علیرضا

در آیات قرآن مجید و روایات اسلامى، به کمتر چیزى به اندازه اخلاص نیّت اهمّیّت داده شده است. اخلاص نیّت عامل اصلى پیروزى در دنیا و آخرت شمرده شده است؛ و هر عملى بدون اخلاص نیّت بى ارزش است. از آیات متعدّد قرآن که در این زمینه وارد شده به خوبى استفاده مى شود که اخلاص، اساس دین و شالوده محکم و رکن رکین آن است.

فرهاد

در پاسخ به مطالب شما باید بگم که مسئله اخلاص از مشکل ترین کار ها شمرده شده به گونه اى که تنها اولیاء اللّه و بندگان خاصّ خدا به اخلاص کامل مى رسند، هرچند اخلاص در هر مرحله اى محبوب و مطلوب است.