۳۱ شهریور

مجموعه‌ی قوانین عملی منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می‌خواهند اعمالشان را اصلاح کنند، مفید است.

بخشی از مقدمه:
بحمد الله پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و مشاهده درباره‌ی انواع برنامه‌های سیر و سلوک، علوم باطنی و روحی، تهذیبی و اخلاقی، اکثر فرقه‌های مطرح صوفیه‌ی شیعه و عامه، و استخراج نواقص و انحرافات هر یک، سرانجام موفق به تنظیم و ارائه‌ی برنامه‌ی جامع و کاملی مرکب از عقاید و احکام مسلّم امامیه (که عاری از نقایص و انحرافات سایر برنامه‌های تربیتی است) شده و آن را «منهاج فردوسیان» نامیدیم. «منهاج» یعنی راه روشن و «فردوس» نام بهترین جای بهشت است و «منهاج فردوسیان» یعنی راه روشنی که مردان و زنان حقیقت‌جو و سعادت‌طلب را به بهشت جاویدان خداوند می‌رساند.
با دقت در شعار برنامه‌ی تربیتی منهاج فردوسیان، حقایق بسیاری آشکار می‌شود؛ «عمل کردن به واضحات و مسلّمات مکتب شیعه‌ی اثنی‌عشری، تنها راه رسیدن به کمال واقعی و سعادت ابدی در ابعاد فردی و اجتماعی در دنیا و آخرت است».

سه رکن تکامل:
رسیدن به کمال و سعادت، سه رکن اساسی دارد؛
۱. استاد کامـل و کامـل‌کننده؛
۲. برنامه‌ی کامــل، جامع، معتبر و مطمئـن؛
۳. همت والا و سعی بلیغ. هر یک از این سه رکن که نباشد، رسیدن به کمال و سعادت، امکان پذیر نیست یا به کُندی تمام، صورت خواهد پذیرفت.

آنچه اکنون پیش روی شماست، متن مشروح برنامه‌ای کامل، جامع، معتبر و مطمئن، بلکه به عبارت بهتر: «کامل‌ترین، جامع‌ترین، معتبرترین، مطمئن‌ترین و مفصل‌ترین برنامه‌ی تربیتی برای رسیدن به کمال حقیقی و سعادت ابدی در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی در دنیا و آخرت» است.
باید توجه داشت که قوانین عملی مذکور در کتاب حاضر، مانند نسخه‌ی اول، بدون ذکر مستندات و توضیحات است یعنی فقط حاوی قوانین عملی بوده و هیچ یک از مستندات و توضیحات (جهت رعایت اختصار) در آن ذکر نشده است. امید است متن کامل این کتاب (که همراه با ذکر کامل مستندات هر یک می‌باشد) در آینده‌ی نزدیک، انتشار یابد.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید

قیمت: ۲۳ هزار تومان

خرید از گزینه‌ی زیر، به منزله‌ی قبول شرعی شرط ضمن عقد خرید است. .

*****

برای بازدید از «فروشگاه آثار تربیتی حاج فردوسی» کلیک کنید

*****

عزیزانی که می‌خواهند نسخه‌ی چاپی این کتاب را داشته باشند، با شماره‌های زیر تماس بگیرند:
۰۹۰۲۹۴۷۶۷۱۶
۰۹۱۵۸۹۳۷۹۲۵
طباطبایی

کلمات کلیدی: , , , , , , ,

8
دیدگاه

7 نویسندگان
1 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
1 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
جدیدترین نظرات قدیمی‌ترین نظرات نظرات با امتیاز بالا
اشتراک برای:
کریم مرادی

یکی از بدترین کارهای اجرایی صوفی ها برای تفرقه در اجتماعات مسلمین و کاهش نقش مسجد، نماز جمعه و جماعات، عبادت گاه‌های فردی و خانقاه‌ ها را رونق بخشیدند

محسن احمدی

امام صادق(ع) با قاطعیت اعلام کرد صوفیان و افرادی که به آن‌ ها متمایل هستند، دشمنان ما اهل بیت محسوب می‌شوند و امام رضا(ع) با تیز بینی فرمودند کسی به تصوف قائل نمی‌ شود مگر از روی مکر و خدعه، ضلالت و گمراهی و یا جهل و حماقت ولی حاکمانی نظیر معاویه و مأمون عباسی به تقویت این تفکر انحرافی پرداختند.

لیلا

پیدایش تصوف در اسلام از بزرگ‌ترین مصیبت‌هاست، چرا که با ورود آن، در پایه و اساس اسلام، ویرانی و شکاف ایجاد شد

مهتاب

سلام خدمت حاج فردوسی عزیز و همکارانشون اگر میشه راجب صوفی ها و اینکه چ کسانی صوفی هستند بگید

عرفان

دراویش و صوفی‌ ها افرادی هستند که بعد از قرن دوم هجری قمری بر مبنای افراط در زهد اسلامی و با پیروی از ریاضت‌ های طاقت‌ فرسای ادیان قدیم هندی، بودائی، نصرانی و روش نو افلاطونی، اساس فرقه ‌ای را مخالف و مغایر با معیار های روشن و عقل ‌پسند قرآن و شرع مقدس اسلام و سنت و روش عملی پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ  معصومین ـ علیهم السّلام ـ به نام تصوف و صوفی ‌گری در جامعه اسلامی بنا نهادند.

سینا

برنامه خوبتون میتونه چراغ راه خیلی از جوون ها بشه

ملک

کتاب هاتون عالیه

کمالی

من متوجه تفاوت بین قوانین نظری و قوانین عملی نشدم