۳۰ دی

مجموعه‌ی قواعد نظری منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می‌خواهند دیدگاه‌هایشان را اصلاح کنند، مفید است.

بخشی از مقدمه:
بحمد الله پس از سال‌ها مطالعه، تحقیق و مشاهده درباره‌ی انواع برنامه‌های سیر و سلوک، علوم باطنی و روحی، تهذیبی و اخلاقی، اکثر فرقه‌های مطرح صوفیه‌ی شیعه و عامه، و استخراج نواقص و انحرافات هر یک، سرانجام موفق به تنظیم و ارائه‌ی برنامه‌ی جامع و کاملی مرکب از عقاید و احکام مسلّم امامیه (که عاری از نقایص و انحرافات سایر برنامه‌های تربیتی است) شده و آن را «منهاج فردوسیان» نامیدیم. «منهاج» یعنی راه روشن و «فردوس» نام بهترین جای بهشت است و «منهاج فردوسیان» یعنی راه روشنی که مردان و زنان حقیقت‌جو و سعادت‌طلب را به بهشت جاویدان خداوند می‌رساند.
با دقت در شعار برنامه‌ی تربیتی منهاج فردوسیان، حقایق بسیاری آشکار می‌شود؛ «عمل کردن به واضحات و مسلّمات مکتب شیعه‌ی اثنی‌عشری، تنها راه رسیدن به کمال واقعی و سعادت ابدی در ابعاد فردی و اجتماعی در دنیا و آخرت است».

سه رکن تکامل:
رسیدن به کمال و سعادت، سه رکن اساسی دارد؛
۱. استاد کامـل و کامـل‌کننده؛
۲. برنامه‌ی کامــل، جامع، معتبر و مطمئـن؛
۳. همت والا و سعی بلیغ. هر یک از این سه رکن که نباشد، رسیدن به کمال و سعادت، امکان پذیر نیست یا به کُندی تمام، صورت خواهد پذیرفت.

آنچه اکنون پیش روی شماست، متن مشروح برنامه‌ای کامل، جامع، معتبر و مطمئن، بلکه به عبارت بهتر: «کامل‌ترین، جامع‌ترین، معتبرترین، مطمئن‌ترین و مفصل‌ترین برنامه‌ی تربیتی برای رسیدن به کمال حقیقی و سعادت ابدی در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی در دنیا و آخرت» است.
باید توجه داشت که قواعد نظری مذکور در کتاب حاضر، مانند نسخه‌ی اول، بدون ذکر مستندات و توضیحات است یعنی فقط حاوی قواعد نظری بوده و هیچ یک از مستندات و توضیحات (جهت رعایت اختصار) در آن ذکر نشده است. امید است متن کامل این کتاب (که همراه با ذکر کامل مستندات هر یک می‌باشد) در آینده‌ی نزدیک، انتشار یابد.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید

قیمت: ۲۰ هزار تومان

[zarinpalpaiddownloads id=”28″]

*****

برای بازدید از «فروشگاه آثار تربیتی حاج فردوسی» کلیک کنید

کلمات کلیدی: , , , , , ,

22

 
 
 
17 نویسندگان
5 پاسخ‌ها
0 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
2 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
فرهاد

علی (ع) فرمود: «الفرصة غنمٌ؛ زمان و فرصت غنیمت و منفعتی است (که با چیزی قابل معاوضه نیست.)»
هر سرمایه ای را انسان از دست دهد قابل جبران است جز سرمایه عمر و زمان که قابل جبران نیست.

احسان

عصر ارتباطات و پیشرفت های شگرف برای کسب علم و دانش و رشد فکری و اجتماعی و معنوی و هر کاری، انسان نیاز به برنامه ریزی و تنظیم اوقات دارد. اسلام به عنوان کامل ترین دین الهی که برای بشریت آمده بر مسئله برنامه ریزی تأکید و پافشاری نموده است که حاج فردوسی به این مسئله به خوبی پرداختن.

نگار

وقت، باارزش‌ترین سرمایه‌ی انسان است. وقت‌گذرانی بدون هیچ برنامه و هدفی، خسته‌کننده و بسیار زیان‌بار است. اگر برای اهداف و امور مهم زندگی‌تان برنامه‌ای نداشته‌ باشید، آنها به‌مرور در ذهن‌تان کم‌رنگ‌ می‌شوند و درنهایت کاملا هدف‌تان را گم می‌کنید. اگر می‌خواهید بر زندگی‌تان مسلط شوید، اولین کار آن است که برنامه ریزی اصولی داشته باشید. تمام افراد موفقی که می‌شناسید، با برنامه ‌ریزی به اینجا رسیده‌اند.

شایسته نظری

سلام میکنم خدمت شما داشتن یک برنامه کامل ، منظم و جامع بسیار مهم است که انسان بتواند به مراتب بسیار بالا و رفیع خود را برساند و در درجه کمال نائل شود .یک برنامه که مسیر حرکت او را به صورت کامل مشخص کند و موانع راه را به او نشان دهد و به او بگوید که در چه زمانی چه اتفاقی رخ می دهد و البته که ممکن است در ادامه مسیر اتفاقات ناگوار رخ دهد که خلاف برنامه ای است که شخص برای خود تدارک دیده اما اگر همین برنامه وجود داشته باشد شخص چون از قدم های بعدی و قبلی خود آگاه است امکان برطرف کردن آن اتفاق را بسیار بالا می برد وم ی تواند بسیار راحت از ان بگذرد اما اگر همین اتفاق برای شخصی بیفتد که برنامه ای برای خود ندارد با اولین اتفاق ناخواسته او از رفتن ادامه مسیر ناامید می شود و خود را شخصی ناتوان می یابد و قادر به رفتن در ادامه مسیر نیست پس اینکه برنامه داشته باشیم برای خود که بتوانیم بر موانع و مشکلات غلبه کنیم و ابزاری باشد برای جلوگیری از ناامیدی ما و همچین بتواند ما را هرروز قدمی به خواسته خود نزدیک کند بسیار بسیار امری مهم و ضرروی است و انسان می بایست که به آن توجه کامل و وافر داشته باشد که در آینده دچار مشکل نشود و همچنین داشتن استادی که به شخص مسیر را نشان دهد می تواند به میزان موفقیت فرد بیفرزاید .
از جناب حاج فردوسی بزرگوار متشکرم که به عنوان استادی ارزشمند برای ما عمل می کنند و همچنین با محصولاتی که از خود بر جای می گذارند باعث می شوند مشعلی که برای راه رسیدن به کمال روشن کرده اند برای همیشه باشد و انسان های نسل بعد هم بتوانند از این مشعل استفاده کنند و به سوی کمال بروند.

سعیده صابری

با عرض سلام و خداقوت خواستم در مورد استاد کامل کننده نظر خود را بگویم که یک امر نیاز و مهم است اما حتمی نیست که حتما باید آن وجود داشته باشد در غیر اینصورت شخصی که در جایگاه انسان است از رسیدن به کمال عقب می ماند که اگر اینگونه بود پیامبر اسلام به تنهایی مسیر کمال را نمی توانستند طی کنند یا همینطور حضرت ابراهیم و دیگر افراد و کامل صحیح است که آنها در جایگاه رفیع قرار داشتند اما من در مورد ذات انسان ها سخن می گویم که همگی به یک شکل هستند در ابتدا و اگر انسانی بخواهد می تواند خود را به عرش برساند بدون آنکه از کسی راهنمایی دریافت کند و همینطور برعکس اگر کسی نخواهد که به کمال برسد و جایگاه فعلی او وی را فریب داده و در خوابی عمیق که نتیجه اش گمراهی است فرو برد هیچکس نمی تواند او را وادار کند که قدم از قدم بردارد به همین جهت وجود استاد به صورتی بایدی نیست بلکه در جایگاه خود اهمیتی بالا دارد.
و البته که اگر شخص فردی به عنوان استاده کمک بگیرد و کامل کننده او باشد بسیار به نفع او خواهد بود چرا که دانش و تجربه شخصی که از او به عنوان استاد یاد می شود باعث می شود که دیگر این شخص مسیر پر پیچ و خم را طی نکند و بتواند از یک مسیر کاملا صاف و هموار به مقصد خود برسد . و همچنین تجربیاتی که ان استاد در گذشته داشته است و اشتباهاتی که داشته است باعث می شوند که دیگر این شخص آن اشتباهات را مرتکب نشود و هم از لحاظ زمانی زودتر بتواند به هدفش برسد و هم اینکه موانع راه برای او خیلی کم خواهند شد.
برایتان آرزوی موفقیت می کنم و از خداوند میخوام که در جایگاه فردوس در بهشت قرار بگیرید.

کاظمی

ما با کمک شما دو رکن از سه رکنی که معرفی کردید برای رسیدن به کمال و سعادت را داریم و با توکل به خدا و تلاش سومی رو هم کامل میکنیم مرسی از تلاش هاتون موفق باشید

جلیل

با توکل به خدا و با کمک منهاج فردوسیان و حاج فردوسی عزیز انشاالله راه راست رو پیدا میکنیم

کاتب

چرا در ابتدای متن گفته شده ((این کتاب برای آنان که می‌خواهند دیدگاه‌هایشان را اصلاح کنند))؟؟ مگر دیدگاه منهاج فردوسیان جدا از اسلام است؟

کریمی

ببخشید از بچگی گفتن ندانستن عیب است پرسیدن عیب نیست. اگر میشه معنی و منظور تون از مبانی نظری رو بگید

سینا پناهی

در بخش مبانی نظری، به‌منظور روشنگری مفاهیم نظری و هویت مفهوم، با برشمردن ویژگی‌ها و ابعاد آن، اقدام به ارائه این بخش می‌نمایید. بدین نحو که مفاهیم اصلی و بنیادی مربوط به پژوهش خود را مشخص نموده و با بهره‌گیری از آثار و نوشته‌های اندیشمندان و نویسندگان مختلف و حتماً با استناد و با رعایت نظمی معقول، به توصیف و تشریح این مفاهیم در چارچوب علمی می‌پردازید. توجه داشته باشید که چارچوب نظری به طوری که از نام آن پیداست، با مفاهیمی که به نوعی با هم ارتباط مشترک دارند، اطلاق می‌شود.

کمالی

نظریه یا تئوری یا نگره به تفکر آهنجیده (انتزاعی) یا تعمیم‌ دهنده به شکل اندیشمندانه یا منطقی یا به نتیجهٔ چنین تفکری اطلاق می‌شود. بسته به متن، ممکن است نتایج آن تفکر مثلاً توضیح کلی چگونگی عملکرد طبیعت را هم شامل شود. نظریه چار چوبی توضیح‌ دهنده برای یک مشاهده فراهم می‌آورد و با فرض صحت آن توضیحات، فرضیه‌ های محتملی از پی‌اش می‌آیند که می‌توان آزمودشان و به صحت یا سقم نظریه پی برد. مبانی نظری به معنای قوانین این نظریه هاست که مبنای یک علم را مشخص میکند

دیبا

مگه این کتاب هنوز به چاپ نرسیده؟؟؟ کی قراره بین مردم نشر پیدا کنه تا همه بتونن استفاده کنن؟؟

علی کیایی

ما هم منتظر نشر این کتابیم و تا جایی که بتونیم اونو به همه معرفی میکنیم

احمد

خیلی عذر میخام دوست عزیز اگر متن رو با دقت بخونید متوجه میشید که کتاب چاپ شده و موجود میباشد نسخه کامل کتاب به همراه مستندات ظاهرا در دست اقدامه برای منتشر شدن. التماس دعا

دیبا

اها درسته مرسی از توضیحتون الان متوجه شدم.

کسری

انسان می تواند با پیمودن مراحل لازم (مراحل ذکر شده درمنهاج فردوسیان) هم در دنیا و هم در آخرت به کمالاتی نایل شود. کمالات انسان در دنیا مقدّمه رسیدن به کمال در آخرت (کمال نهایی) است.

عسکریه

بهشت جايي است كه خداوند براي نيكوكاران آماده ساخته و همه نعمت ها در آن يافت مي شود. در قرآن مجید به بخشی از اين نعمت ها اشاره شده است. هدف از ذكر آنها تنها اين است كه به قدر ممكن، بهشت را براي انسان ترسيم كند، زيرا نعمت ها و خوشي هاي بهشتي با نعمت هاي اين دنيا تفاوت بنيادي دارند و تعابير اين جهاني، توان تفسير حقايق بهشتي را ندارند، چنان كه جنين در رحم مادر توان درك واقعيت هاي دنيا را ندارد.

رضا فرد

در منهاج فردوسیان و زیر سایه حاج فردوسی قطعا میشه فردوس رو لمس کرد

شاهد

 از جمله آرزوهای مهمی كه همیشه در زندگی و ذهن بشر وجود داشته است آرزوی جاودانگی و بقاء است و به همین جهت سالیانه ده ها فیلم با این موضوع در كشور های مختلف ساخته می شود و موضوع اصلی این فیلم ها چیزی نیست مگر اینكه انسان ممكن است به معجونی دست پیدا كند كه بتواند حیات او را برای همیشه جاودانه و پابرجا كند . در دین ما تنها راه جاودانه شدن بهشت است که خداوند وعده داده است اما از چه راهی؟به چه روشی؟ یکی از بهترین و سریع ترین راه ها منهاجی شدن است که میتواند به بهترین شکل راه را به ما نشان دهد

سراب

موجودات زنده تغییر پذیر هستند و این اصلی تردید ناپذیر است که علم نیز آن را اثبات نموده است .اگر در بیراهه دچار تغییراتی منفی شده باشیم بازهم امید هست که برگردیم و با کمک کسانی مانند حاج فردوسی و آثارشان تغیرات مثبت را نظاره گر باشیم

جانان

مطالب یه مقدار سنگینه واسه کسی ک میخاد شروع کنه یکم سخته

زینب

سلام من تازه با منهاج فردوسیان اشنا شدم خیلی کتاب کاملیه اینم اضافه کنم که کتاب برا منی که کم کم داشتم گمراه میشدم واقعا مثل چراغی شد برام و جواب خیلی از سوالامو تو این کتاب گرفتم .خداروخیلی شاکرم که با منهاج فردوسیان اشنا شدم

fa فارسی
X