۱۱ شهریور

ازدواج‌های پیامبر

زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی این مطلب، فقط: < 1 دقیقه

سلام علیکم به نظر شما دلیل اینکه پیامبر اجازه ازدواج با همسران خود را پس از وفات خویش به کسی ندادند چیست و دلیل ازدواجهای ایشان که تا سیزده ازدواج هم آمده چه میتواند باشد در حالیکه تا چهار ازدواج برای عموم مردم بوده و خود ایشان اینرا فرمودند و سوم اینکه فقط مردها میتوانند تا چهار زن اختیار کنند و در اینجا تکلیف زنها چه میشود این سوال آخر را خانمی پرسیدند و من نتوانستم پاسخ قانع کننده ای به ایشان بدهم ایشان میگفتند که این تبعیض بین مرد و زن هست و چرا زنها نتوانند و اگر بحث جنسی مردها در اینجا مطرح میباشد مگر زنهاییکه به شوهر خود قانع نیستند از نظر جنسی و تامین نمیشوند چکار کنند دراینجا مرد راه شرعیش باز است ولی زن چه کار کند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

باسمه تعالی

سلام علیکم
جواب ۱: اجازه‌ی ازدواج همسران پیامبر با دیگران بعد از ایشان، خواسته‌ی پیامبر نبوده، بلکه حکم خداست و حکم خدا، چون و چرا بر نمی‌دارد. شاید برای احترام خاصی که رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) در نزد خدا دارند، باشد.
جواب ۲: برای ازدواج‌های پیامبر خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) دلایل مختلفی نقل کرده‌اند؛ ولی از آنجا که این مسائل، ثمره‌ی تربیتی ندارد، به آن نمی‌پردازیم.
جواب ۳: برای این سؤال که چرا مردها می‌توانند تنوع جنسی داشته باشند ولی زن‌ها نمی‌توانند، پاسخ‌های مختلفی بیان شده است؛ ولی باید توجه داشته باشید که این حکم، حکم خداست و نباید از چرایی احکام الهی پرسید. اگر انسان، علت احکام الهی را بداند، بنده‌ی عقل و علم خودش می‌شود نه بنده‌ی خدا. مسلمان زمانی مسلمان است که تسلیم امر خداوند باشد و احکام الهی را بپذیرد، هر چند مخالف عقل و دانش و تجربه‌اش باشد.

موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , , ,

5

 
 
 
3 نویسندگان
2 پاسخ‌ها
0 دنبال‌کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
5 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
ناشناس

سلام علیکم
ببخشید حاج فردوسی برای دعای فردا برای هر شخصی که التماس دعا ثبت کند باید خود شخص هم روز بگیرد تا دعای مستجاب شود

مهدی منهاج کوش

پاسخِ بسیار خوبی بود.چه بگم خدایا خدایا تا انقلاب مهدی علیه السلام حاج فردوسی را نگهدار

احمد زاده

آقا ممنون که برای حاج فردوسی دعا میکنی خدا حفظت کند

ابراهیم اس

سلام علیکم
پاسخ بسیار خوبی بود بخصوص قسمت سوم جواب
جا دارد حاج فردوسی (حفظه الله) در آینده یک بخش از شرعه فردوسیان را به تبیین مسلمانی اختصاص دهند و اساسا بفرمایند؛ مسلمان کیست و مسلمانی چیست؟! چرا که احساس می شود بخش زیادی از اشکالات جامعه‌‌ی اسلامی در این است که هنوز و کامل اسلام نیاورده است و فقط اسم مسلمانی را به دوش می کشد که اگر مدعیان مسلمانی آنطور که باید و شاید اسلام آورده بودند قدم بزرگی برای تحقق جامعه‌ی دینی مد نظر حضرت بقیه الله ارواحنا الفدا برداشته شده بود و ظهور حضرتش محقق می شد. الله اعلم.

fa فارسی
X