۱۶ خرداد

شرعه‌ی فردوسیان (۲۱)

«شرعه‌ی فردوسیان» پاسخ‌های «حاج فردوسی» مؤلف نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان به سؤالات اصحاب منهاج فردوسیان است. این پاسخ‌ها در قالب سریال تصویری، ارائه می‌شود. این مجموعه‌ی ویدیویی، شرح مفصلی بر نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان و مکمّل تصویری آن است.
حاج فردوسی در این قسمت، به این دو سؤال پاسخ دادند:

۲۸. آیا در تمام نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان از احادیث معتبر و قوی استفاده کرده‌اید؟
این قسمت از شرعه‌ی فردوسیان را ببینید:

این قسمت از شرعه‌ی فردوسیان را بشنوید:

توجه: صدای این قسمت، در کانال تلگرامی «رادیو منهاج فردوسیان» به نشانی: «MenhajRadio@» و کانال شرعه‌ی فردوسیان در سایت شنوتو نیز منتشر گردید.

دانلود از آپارات

کلمات کلیدی:

10

 
 
 
5 نویسندگان
5 پاسخ‌ها
1 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
4 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
ناشناس

آیا گفتن جمله ی مهلا مهلا یابن الزهرا و انتساب دادنش به حضرت زینب کبری سلام الله علیها در روز عاشورا مشکلی ندارد؟

ناشناس

سلام علیکم

حاج فردوسی دراین شرعه در قسمتی گفتند دربابت گریه خیلی نپردازین به اون اسناد دقیق تو روضه چی میگن
سوال من اینجاست مثلا حضرت رقیه که اکثرا همه شنیدن که حضرت رقیه که وجود نداشتن در صحرا کربلا و الان تبدیل شده به یکی از روضه های تاپ و گریه سوز سوال اول آیا میشه با این روضه های دروغگین گریه کرد در حالی که واقعا حال گریه می آوره در صورت جواب مثبت شما منم از الان یه شخصی رو با یه ترفندی ولی زمان میخواد قشنگ جا میندازم تو صحنه کربلا تا برای نسل های بعدی قشنگ جا بیوفته از این حرف ها و ملت رو به گریه بندازم
من در خواستم حاج فردوسی اینه منهاج فردوسیان امده تا این کاسه کوزه های دروغ رو جمع کنه واصلش رو جایگزین کنه اونوقت شما میگی خیلی حساس نباشی
عجب

بهروز

سلام
در سال 1386 همزمان با فوت آیت الله فاضل لنکرانی در قم زلزله ای شد که باعث ترس مردم شد و در سال 1396 نیز همزمان با فوت آیت الله حائری شیرازی باز چنین زلزله ای رخ داد.
آیا می توان این زلزله را به مرگ یک عالم دینی ربط داد؟

محسن

سلام علیکم درباره نماز جماعت سوالی داشتم بدین شرح:
1-آیا وقتی در نماز جماعت مثلا نماز ظهر به پایان رسیده آیا می توانیم در نماز عصر جماعت آن را دو نماز کنیم که از رکعت دوم جماعت بقیه را سریع فرادا خوانده و بعد به رکعت سوم جماعت رسیده و نماز دوم را اقامه کنیم؟ آیا ثواب جماعت را دارد؟ خصوصا اینکه ما نیت داریم در قنوت رکعت دوم از جماعت خارج شویم و در رکعت سوم مجدد به جماعت وارد شویم؟
2-آیا وقتی ما در رکعت مثلا سوم یا دوم هستیم و امام جماعت رکعت چهارم است و با سلام نماز به پایان می رسد آیا برای اینکه ثواب جماعت را داشته باشیم آیا باید تا انتهای تشهد و سلام نماز بنشینید و منتظر باشیم و بعد بلند شویم و یا همان لحظه ابتدای تشهد می توانیم به ادامه نماز خود بپردازیم؟

امیر عباس

سلام علیکم
برخی مفسرین دو سوره فلق و ناس را جز قرآن نمی دانند و برخی دیگر هم که آن را جز قرآن می دانند اما می گویند هر دو سوره یک سوره است. حالا با این دو نظریه خواندن یکی از سوره های فلق و ناس در نماز چه حکمی دارد و آیا به عنوان یک سوره حساب می شود؟

fa فارسی
X