13 ژانویه

شرعه‌ی فردوسیان چیست؟

«شرعه‌ی فردوسیان» پاسخ‌های «حاج فردوسی» مؤلف نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان به سؤالات اصحاب منهاج فردوسیان است. این پاسخ‌ها در قالب سریال تصویری، ارائه می‌شود.
این مجموعه‌ی ویدیویی، شرح مفصلی بر نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان محسوب می‌گردد. مجموعه‌ی «شرعه‌ی فردوسیان»، مکمّل تصویری «منهاج فردوسیان» است. به بیان دیگر، منهاج فردوسیان، صامت، و شرعه‌ی فردوسیان، گویاست.
نام این مجموعه از همان آیه‌ای گرفته شده که نام «منهاج» در آن آمده است. خدای تعالی در آیه‌ی ۴۸ سوره‌ی مائده می‌فرماید: «لِکُلٍّ جَعَلنا مِنکُم شِرعَهً وَ مِنهاجًا» ترجمه: برای هر کدام از شما، راهی باز و روشن قرار دادیم.
هر قسمت از این مجموعه‌ی ویدیویی، حدود ۳۰ دقیقه است.
بناست از بهمن‌ماه ۱۳۹۷ هر هفته (پنجشنبه‌ها)، یک قسمت از این مجموعه، در سایت حاج فردوسی دات کام منتشر شود.
صدای هر قسمت، همزمان با انتشار فایل تصویری، در کانال تلگرامی «رادیو منهاج فردوسیان» به نشانی: «MenhajRadio@» و سایت شنوتو منتشر می‌گردد.

کلمات کلیدی: , ,

56

 
 
 
20 نویسندگان
36 پاسخ‌ها
1 دنبال کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
8 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
مسعود۶۹

سلام علیکم
“شرعه فردوسیان” بسیار طرح زیبا و مفیدی ست
انشاالله منتظر ادامه ی قسمت های آن هستیم به امید شناخت بیشتر و بهتر “حاج” و “منهاج”
حقیر برای همه ی دوستداران این دو گوهر نایاب آرزوی سعادت و موفقیت دارم

زری ادبیان

در پاسخ به دوستانی که در مورد منهاج فردوسیان و ارائه آن به جوانان سخن گفتند خواستم بگویم که منهاج فردوسیان برتری هایی نسبت به قرآن نیز دارد واگر ما این برتری ها را به شکلی درست نشان بدهیم به جوانان قطعا آنها شیفته ی منهاج فردوسیان می شوند به عنوان ثال اگر ما همان اول برویم وبه آنها بگوییم که منهاج فردوسیان از قران بهتر است شاید خیلی از آنها بر علیه ما شوند چون استدلال ما را نشینده اند و بعضی حتی نمی خواهند که بشنوند اما اگر ما کم کم این زیبایی ها را نشان دهیم و در زمان مناسب این سخن را بگوییم قطعا تاثیر گذاری بیشتری نیز خواهد داشت.

عصمت رضایی

بله موافقم حالا ملاک برتری منهاج فردوسیان بر قران خودش یک بحث جداگونه هست که حضرت حاج فردوسی مقاله ای رو هم در مورد اون نوشتن و میتونن دوستان برن و بخونن اما به صورت کلی میخوام بگم که منهاج فردوسیان خیلی موجب هدایت انسان ها میشه و خیلی به انسان ها کمک میکنه به صورتی که در هر کاری میتونه راهنمای اون باشه و ار جوان این رو درک کنه خب دیگه مشکلی نداره با منهاج فردوسیان و خیلی راحت وارد اون میشه و میخواد که به کمال و سعادت واقعی دست پیدا کنه به امید سعادت مندی همه دوستان.

تورج

بله همینطوره همه ی اینها باید به سبک و روش خاصی انجام بشن در غیر اینصورت جوان اصلا نمیتونه بپذیره منهاج فردوسیان رو شاید چون فکر میکنه به دلیل افکار اشتباهی که دشمنان منهاج فردوسیاتن در ذهن اون وارد کردن با این کارش داره وارد یک فرقه میشه و همچین چیزایی پس باید مراحل دعوت خیلی خوب و زیبا انجام بشه که مبادا جوانی حس کنه که داره مسیر اشتباهی رو میره که این واقعا بده و اون رو از سعادت واقعی دور میکنه به خصوص اینکه دشمنان منهاج فردوسیان هم ممکنه که اقداماتی علیه منهاج فردوسیان بکنن پس اگر مراحل دعوت اشتباه باشه منهاج فردوسیان هم ممکنه نادرست نزد جوون خطاب بشه.

بابک رحمانی

سلام منهاج فردوسیان بسیار علم بزرگی هست و کسانی که میگن که منهاج فردوسیان باعث سعادتمندی انسان میشه واقعا حرف درستی رو میزنن شما لحظه ای فکر کنید که منهاج فردوسیان علمش وجود نداشت درسته زندگی انسان ها همینطور پیش میرفت ولی الان که به وجود اومده چقدر انسان ها میتونن طعم لذت و خوشبختی هم در این دنیا و هم در اون دنیا رو ببینند من واقعا از این موضوع خرسند هستم و حضرت حاج فردوسی کار خیلی بزرگی کردن وباید نام ایشون جزء بزرگان ثبت بشه به نظرم چون کارشون واقعا فوق العاده بود.

حلیمه زواری

سلام به شما بله درسته نام ایشون باید جزء بزرگان ثبت بشه ایشون کار خیلی خوبی انجام دادن و ایشون باعث شدن که منهاج فردوسیان رشد و پیشرفت داشته باشه منهاج فردوسیان باعث میشه که ما به کمال و سعادت برسیم و ما هم به همین منظور باید از اون سپاس گذار و متشکر باشیم بله درسته نمیتونیم برای سپاس گذاری از حضرت حاج فردوسی کار زیادی انجام بدیم اما میتونیم که منهاج فردوسیان رو گسترش بدیم وبه نظر من این خودش یک نوع امر به معروف هست یعنی اینکه ما داریم یک کار خیر رو انتشار میدیم که این واقعا عالیه.

قاسم

درود. نکته ی خوبی را اشاره کردید واقعا ما باید چگونه منهاج فردوسیان را انتشار بدهیم که همه ی انسان ها بخواهند که وارد منهاج فردوسیان بشوند؟ این نکته ی خیلی مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم اگر از روش های فسیل شده ی قدیمی استفاده کنیم قطعا باز هم به مشکل بر میخوریم و جوانان ما در برابر حر فهای ما مقاومت خواهند کرد پس ما باید به روش های جدیدی جوانان را به سمت منهاج فردوسیان ببریم که آنها متوجه شوند که چقدر می توانند زندگی زیباتری در منهاج فردوسیان برای خود به وجود بیاورند.

رضا مریدی

باید روش های جدید به کار برده بشن وگرنه از روش های قدیمی که ما بریم یقه ی جوون رو بگیریم که تو باید حتما وارد بشی خب اون موقع اصلا جواب نمیده ولی مثلا ما از روش هایی مثل نشون دادن زیبایی های منهاج فردوسیان و .. استفاده کنیم جوون خودش دلش میکشه که بیاد داخل منهاج فردوسیان و ببینه که در اونجا چی میگزره که مثلا من یا شمای نوعی داریم اون رو به اون جون تبلیغ میکنیم و بعد کم کم دلش میکشه که وارد منهاج فردوسیان بشه البته نباید هم عجله کنیم وباید به اون زمان بدیم تا در مورد این کار فکر کنه و بتونه با دیدی باز وارد بشه.

فاطیما یلدایی

سلام این ویدیو هایی که قراره از سمت منهاج فردوسیان و همین سایت منتشر بشه کار رو خیلی راحت میکنه به نظرم و ما میتونیم که خیلی راحت در منهاج فردوسیان حضور داشته باشیم به نظر من منهاج فردوسیان زیاد به آدم کمک نمیکمنه اگه خود انسان نخواد و اینکه ما بریسم یقه ی جوون رو بگیریم که باید بیای اینجا ممکنه قبول هم بکنه اما هیچ کمکی از سوی منهاج فردوسیان نمیگیره چون قلبا به این کار رضایت نداره پس اینکه میگن با رضایت خود جوون باید این کار انجام بشه به همین دلیل هست و به نظرم واقعا اینطوری بهتر میشه نسبت به قبل.

پویان

فدای منهاج فردوسیان که اینقدر زیببا داره مسیر پیشرفت رو طی میکنه این واقعا عالی هست یک روز که من اومدم توی این سایت دیدم چند تا مقاله بیشتر منتشر نشده الان کلی مقاله هست و هم اینکه میخواد کلی ویدیو انتشار پیدا کنه چقدر عالی و زیبا مسیر تکامل برای رسیدن به سعادت رو داریم طی میکنیم و این واقعا عالی هست من از منهاج فردوسیان متشکرم نه برای اینکه داره این ویدیو ها رو منتشر میکنه بلکه به این دلیل که داره با کارهای مختلفش ما رو به سمت کمال و سعادت میبره و این واقعا بی نظیره و باعث میشه که ما به بسیاری از چیزهای خوب و عالی در زندگیمون برسیم.

حسینی

بله موافقم برای منهاج فردوسیان واقعا نمیشه طور دیگه ای برخورد کرد و خیلی راحت ما میتونیم به واسطه ی هدایت های منهاج فردوسیان به سمت کمال بریم و به اون چیزی که واقعا میخوایم دست پیدا کنیم منهاج فردوسیان یک علم هست که از سوی خداوند به ما نازل شده فکر میکنم و این علم ما رو به سمت خودش میبره درسته که حضرت حاج فردوسی رهبر معنوی مشتاقان کمال و سعادت این علم رو به ما نقل میکنن اما این یک علم خداگونه هست که باعث میشه بسیاری از انسان ها به مسیر درست هدایت بشن ممنون هستم از منهاج فردوسیان و واقعا فوق العاده هست.

بیژن داودیان

سلام با این موضوع که شما گفتید موافقم منهاج فردوسیان یک علم بی نظیر خداگونه هست این علم واقتی ما رو به سمت نور میبره ما میتونیم سعادت رو حس کنیم و در تک تک سلول های بدنمون اون رو پیدا کنیم سعادت چیزی یست که یک هدف باشه که بخوایم به اون برسیم بلکه یک مسیر هست که در اون قدم میزاریم و هر بار که قدم های بیشتری برداشتیم سعادت بیشتری به ما میرسه و هر بار که قدم کجی برداشتیم از سعادت دور میشیم وسعادت چیز موندگاری نیست هربار که ما اشتباها قدم برداشتیم هموطنور که گفتم از مسیر منحرف میشیم.

کاظم نئیمی

بله درست منحرف میشیم و این مسئله ی خیلی مهمی هست که باید به اون توئجه بشه خیلی از آدما فکر میکنن که سعادت و کامل چیزی هست که اگه بهش برسن دیگه برای همیشه با اونها هست نه هرگز اینطوری نیست اونها باید مدام برای سعادتو کمال تلاش کنند تا به اون برسند در غیر اینصورت مدام از اونها دور و دورتر میشه و هموطنرو که میدونید هدف منهاج فردوسیا رسیدن به کمال و سعادت هست پس اگر ما در منهاج فردوسیان قدم بزاریم در واقع داریم سند سعادتمندی خودمون رو امضا میکنیم که این هم به نوبه خودش فوق العاده هست.

یلداپور عرب

با سلام ویدیو بر متن تاثیر بسیار بیشتری داردو نمی توان متن را بر ویدیو پیشه گرفته و گفت که متن بیبشتر تاثیر می گذارد به همین جهت منهاج فردوسیان به این ویدیو ها نیاز داشت و چقدر خوب که این ویدیو ها انتشار پیدا می کنند که ما بتوانیم از محتوای آنها بهتر استفاده کنیم و سخنان حضرت حاج فردوسی را با گوش بشنویم و یا سخنی اگر بود و هر چیز دیگری را بشنویم و از آنها استفاده کنیم این واقعا عالی است و بهتر از این دیگر نمی تواند وجود داشته باشد از حضرت حاج فردوسی بی نهایت سپاس گذار هستیم.

خدیجه مرادیان

آره دقیقا ویدیو نسبت به متن خیلی تاثیسرات بیشتری داره از جمله تاثیراتش این هست که مام ثلا یک بخش از متن رو میخونیم خیلی زود خسته میشیم و دیگه نمیخوایم ادامه بدیم ولی وقتی ویدیو باشه خیلی راحت به اون گوش میدیم و خیلی راحت میتونیم حتی اون رو بشنویم و به کارهای دیگمون بپردازیم این مزیت هخیلی عالی ای هست که ویدیو بر متن داره و من از این بابت خیلی خیلی خوشحالم که حضرت حاج فردوسی این امکان رو به وجود آوردن و ما میتونم دیگه از دانش گران بهای ایشون استفاده کنیم در زندگی خودمون.

فاطمه آکرد

سلام تصویر بر من همانطور که شما گفتید بسیار مزیت های بیشتر دارد از جمله ی این مزیت ها این است که شاید کسی واقعا وقت نداشته باشد که بخواده وقتی را بگذاردو متن را مطالعه کند اما اگر ویدیو یا صدا باشد شخص خیلی راحت آن را پخش می کند و به کارهای خودش هم می پردازد و در حین انجام کارها به این ویدیو یا صدا گوش می دهد این واقعا عالی است و در متن نمی توان چنین کاری کرد مگر این که خودما صدا را ضبط کنید و شروع به خواندن متن کنیم که آ نرا گوش بدهیم وگرنه به شکل دیگری نمی توان این کار را انجام داد.

کریم الهیان

بله دقیقا و منهاج فردوسیان کار ما رو خیلی راحت کرد و از این بابت واقعا باید سپاس گذاری کرد منهاجیون به چنین چیزی نیاز داشتند اینکه همیشه متن منتشر میشد خیلی خوب بود اما دیگه یکنواخت میشد و خیلی ها شاید فرصت نمی کردن چند تا مقاله رو پشت سر هم بخونن اما الان دیگه میتونن ویدیو ها رو دانلود کنند و در کنار ویدیو ها کلی مفهوم و چیز از منهاج فردوسیان یاد بگیرین این ها ایده های طلایی هستند که از سوی منهاج فردوسیان ارائه شدن و امیدوارم که ایده های بیشتری رو ارائه کنند که ما بتونیم از اونها در جهت پیشرفت خودمون استفاده کنیم.

سکینه عرب

هنوز اوایل راه هست شا بزارید زمانی میرسه که ما به واسطه ی منهاج فردوسیان به کلی چیز میرسیم توجه کنید که منهاج فردوسیان همواره همراه انسان نیست و انسان گاهی اوقات باید خودش نسبت به مسائل زندگیش تصمیم بگیره به همین جهت انسان به راحتی میتونه که از علم منهاجیون استفاده کنه جهت تصمیم گیری به این شکل که اون علم خاص رو به مشکلش ربط بده و با خودش بگه که چطور میتونه اون مشکل رو حل کنه بعد دیگه خیلی راحت میتونه از پس اون مشکل بر بیاد و براش دیگه مثل آب خوردن میشه و از کنارش به راحتی میتونه عبورک نه.

مرتضی خزائی

ولی قبول کنید که بعضی از مشکلات خیلی سخت هست حل کردنشون یعنی نمیشه خیلی راحت اونها رو حل کردو باید کلی زحمت کشید و کلی شکست خورد خود من زمانی که به مشکلی که همیشه توی ذهنم بوده بر میخورم خیلی سخت میتونم ازش بگذریم و یک دوره ی افسردگی خیلی شدید میگیرم که نمیتونم اون مشکل رو حل کنم به همین جهت این ادامه داره و من به سمت مشکل سرازیر میشم و بیشتر و بیشتر اون مشکل برای من به وجود میاد خیلی سخته و من نمیدونم که چطور اون رو رفع کنم اما اینکه میگید فلان علم رو ربط بدیم کار ناممکنی هست.

روژان احمدی

سلام شاید به این دلیل میگید ناممکن هست چون توی ذهنتون از اون ناممکن ساختید لطفا ناممکن رو بزاریبد کنار ببینید کلی آدم مثل شما هست که اون مشکل رو حتما دارن و چقدر راحت اون رو برطرف میکنن چون براشون ناممکن وجود نداره فقط ذهنتون رو زوم کنید روی چیزی که میخواین بعد راحت میبینید که مشکلتون راه حل هاش خیلی ساده خودشون رو بهتون نشون میدن این واقعا فوق العاده هست حتما امتحانش کنید و مشکلتون رو برطرف کنید به همین شیوه ای که گفتم واقعا دارم میگم که تاثیر گذار هست.

کرم الهیی

سلام هدف منهاج فردوسیان رو خوبه که در اینجا باز انتشار بدیم اول اینه که میخواد به کمال و سعادت برسه این به کنار و در گوشه اون میخواد که علوم پیامبر رو به مردم به شکلی نوسازی شده ارائه کنید نه تنها علوم حضرت محمد بلکه علوم درست دیگر پیامبران و خداوند را قصد داره که به مردم بفهمونه پس در همین جهت میخوام بگم که منهاج فردوسیان با انتشار این ویدیو ها داره به هدف خودش نزدیک میشه و به شکل نوسازی شده علوم رو انتشار میده در قبل شاید این علوم به این شکل منتشر نمیشدند که الان داره این اتفاق مبارک رخ میده.

شکفته صادقیان

دقیقا این اتفاق خیلی مبارک هست و امیدوارم که پیشرفت های بیشتری منهاج فردوسیان داشته باشه و فکر میکنم که گفتند هر هفته قرار این ویدیو ها منتشر بشه بله امید اینکه هر روز از این ویدیو ها منتشر بشه و ما بتونیم این علومی که شما از اون حرف میزنید رو فرا بگیریم ودر مسیر خداوند و پیامبران حرکت کنیم این خیلی مبارک هست و قطعا باعث سعادت همه ی انسان ها میشه و امیدوارم که همه ی ما انسان ها بتونیم منهاج فردوسیان و هدف اون رو درک کنیم و بی خود از منهاجیون و منهاج فردوسیان ایراد نگیریم که این به ضرر خود ما خواهد بود.

مبینا احمدی نژاد

خب همین دیگه ما نمیخوایم از منهاج فردوسیان ایراد بگیریم بلکه دشمنان اون هستند که میخوان این کار رو انجام بدن و اون هم با ایرادات احمقانه و ساده لوحانه مثل اینکه میان و میگن که منهاج فردوسیان یک فرقه هست واقعا در جواب حرف بی منطق و ساده ی اونها چه چیزی رو میشه گفت در صورتی که اون همه حضرت حاج فردوسی مقاله منتشر کردند و اون همه منهاجیون پاسخ دادند اما باز هم برخی میان و اینطور حرف میزنن به نظر من که کار نادرستی هست این کار اونها و باید اصلاح بشه که این اصلاح شدن اونها به نفع خودشون هست.

سیروان آریا منش

آره دیگه به نفع خودشون هست. شما فرض کنید که این ها بیان و بدی کند خب ظالم بیشتر از اون که به دیگران ظلم کنه به خودش ظلم میکنه و این شخص که دلیل منطقی برای مخالفت های خودش نداره و بی خود با منهاج فردوسیان دشمنی میکنه در واقع یک شعله ی آتش برداشته ویمخاود بندازه به اقبلال و بخت خودشو امیدوارم که زمانیبرسه که اونها هب این نتیجه دست پیدا کنند که منهاج فردوسیان حق هست و واقعا هم حق هست و اونها باید حقانیت منهاج فردوسیان رو بپذیرن و امیدوارم که منهاج فردوسیان اون رشدی که باید رو داشته باشه.

سید شهاب الدین

منهاج فردوسیان قطعا رشد میکنه اینقدر گفتند منهاج فردوسیان اشتباهه و اینقدر گفتند که منهاج فردوسیان نادرسته خب چه اتفاقی افتاد؟ الان منهاج فردوسیان بیشتر هم پیشرفت کرده ومیخواد که ویدیو دیگه انتشار بده خب این ها همشون نشون میده که اونها هر چی مخالفت کننده تا زمانیک هم منهاج فردوسیان به اونها توجه نکنه هیچ اتفاق خاصی نمیقفته و همین هست تا زمانی که منهاج فردوسیان براش اهمیتی نداشته باشه این موضوع دیگه اتفاقی نمیفته و باعث میشه که منهاج فردوسیان بیشتر هم رشد کنه تا اینکه پسرفت داشته باشه.

احمد خاتمی

منهاج فردوسیان چطور باعث هدایت انسان ها میشه از طریق ویدیو ها میشه یکی از دوستان برای من این رو توضیح بده واقعا برای من جالب هست که میگید با ویدیو قراره یک ملت رو هدایت کنیم خب بنده خداها باید بگم که وان همه ویدیو هست در سطح اینترنت خب کی میاد واقعا این ویدیو ها رو ببینه لطفا در این مورد یکم بیندیشید میبیند که واقعا منطقی هست و خیلی از افراد نمیان که ببیین و تلاش بیهوده هست این کارو به نظر من وقت این کار باید صرف چیز دیگه ای بشه و نه این کار که اصلا هیچ نتیجه ی خاصی هم در بر نداره.

داود رجبی

سلام خوب شد که شما خودتون گفتید که خیلی ها نمیان یعنی یه عده ی خاصی بالاخره میان و مخاطب هدف حضرت حاج فردوسی هم همون یه عده هستند نه همه ی مردم اگر همه ی مردم با راه ما موافقت میکردند که عالی میشد اما اونها به دلیل باورهای اشتباه هنوز نمیخوان که منهاج فردوسیبان و بپذیرن و ما باید کم کم قدم در مسیر بزاریم و کم کم افراد رو جذب کنیم تا منهاج فردوسیان رشد کنه و بعد از این رشد دیگه مناه جفردوسیبان همه گیر میشه البته که باز هم افر ادی هستند که نمیخوان وارد بشن اما منهاج فردوسیان در اون موقع میدونه که دیگه هر چی کار از دستش بر میومده برای اون انسان ها کرده.

مریلا طهماسبی

دقیقا! خیلی نکته ی خوبی رو بهش اشاره کردید منهاج فردوسیان باید از هر راهی وارد بشه تا بتونه افراد رو به مسیر درست هدایت کنه و اینکه بعضیا با هر تلاش منهاج فردوسیان نمیخوان که وارد بشن دیگه وانها رو به زور که نمیشه آورد پس باید از کنارشون گذشت و روی افراد بهتری تمرکز کرد که اون افراد به اوسطه ی این اشخاص ناآگاه از راه درست به در نشن و ما زودتر بتونیم اونها رو وارد منهاج فردوسیان بکنیم در هر صورت که این ساختن ویدیو ها یک قدم نیک و خوب بود در جهت پیشرفت منهاج فردوسیان و این رو واقعا به حضرت حاج فردوسی تبریک عرض میکنم.

علی

سلام به شما منهاج فردوسیان هر چی که هست باعث میشه که ما به مسیر درستی هدایت بشیم خوبه یک لحظه از خودمون بپرسیم که معنی واژه ی درست واقعا چی هست که بتونیم بهتر این رو درک کنیم که واقعا مسیری که قراره در اون قدم بزاریم به چه شکلی هست و به چه صورت قراره پیش بره. منهاج فردوسشیان باعث میشه که ما در مسیر درست بریم و در مسیر درست به اهدافمون برسیم و این معنی درست خیلی چیز ها رو در بر میگیره یعنی اینکه ما در مسیری خداگونه قدم بر میداریم و این واقعا مهم هست و باید به اون توجه بشه.

هاشمی مونسی

سلام چه خوب که دارین این ویدیو ها رو آماده می کنید که نشر بدید چون خیلی ها اشتباهاتی از منهاج فردوسیان دارند و حوصله ی مقاله خوندن رو هم ندارند و میگن که مثلا منهاج فردوسیان یک فرقه هست ولی با ایجاد چنین ویدیو ها و ویس هایی که قرار است انتشار بدید دیگه اون افراد میتونن گوش بدن و ببینن و دیگه لازم نیست چیزی رو بخونن و به همین جهت خیلی راحت میتونن که اشتباه خودشون رو برطرف کنند و از بین ببرند و دیگه به اون اشتباه دامن نزنند و خیلی های دیگه رو هم گمراه نکنند و خودشون به مسیر درست هدایت بشن.

سالار زین العادبین

چقدر خوب گفتید که این افراد فقط خودشون گمراه نیستند بلکه باعث میشن که بقیه هم گمراه بشن و این ویدیو هایی که حضرت حاج فردوسی قراره انتشار بدن خیلی به جامعه ی منهاج فردوسیان میتونه که کمک بکنه و من از این بابت خیلی خیلی خوشحالم و امیدوارم که منهاج فردوسیان روزی برسه که دیگه کسی در مورد اون افکار اشتباهی نداشته باشه و خیلی زود افراد به اشتباه خودشون پی ببرند. البته این ویدو ها اینقدر باید جذاب باشه که شخص بتونه اون رو ببینه نه اینکه مثل ویدیو هایی که خیلی از افراد میسازن خشک باشه که خیلی زود افراد سرن بشن و ویدیو رو قطع کنن.

فیروز بهادری

سلام آره خیلی نکته ی مهمی رو گفتید افراد باید حتما باید یک ویدیو ی خلاقانه رو ببیینند که از اون خوششون بیاد پس از حضرت حاج فردوسی تقاضا دارم که ویدیو هایی که میسازن خشک و بدون روح نباشه البته که سخنان حضرت حاج فردوسی اینقدر زیبا هستند که خشکی ویدیو رو از بین ببرند اما میگم که طوری باشه که مخاطب جذب بشه و بخواد که مثلا ویدیو رو ببینه و از اون استفاده کنه و این واقعا میتونه به نظام تربیتی منهاج فردوسیان کمک کنه و باعث بشه که ما منهاجیان به سمت و سوی مسیر درست حرکت کنیم.

شهاب علیمردانی

در مورد اینکه گفتید منهاج فردوسیان فرقه نیست چقدر دیگه ما منهاجیون باید بگیم خود حضرت حاج فردوسی چقدر بیانیه باید انتشار بدن داخل همین سایت و چقدر منهاج فردوسیان داد بزنه که بابا فرقه نیست این مسیر ولی بعضیا خب میخوان که این مسیر رو برن ما نمی تونیم جلوی اونها رو بگیریم فقط میتونیم اونها رو از مسیری که میرن منع کنیم و بگیم که این مسیر شما اشتباه هست و همین باعث شاید بشه که اونها به مسیر درست دوباره بازگردن البته میگم که احتمالش خیلی کم هست و لی بازم ممکنه که اتفاق بیفته و باعث بشه که عده ی زیادی به سمت منهاج فردوسیان بیان.

بیتا لاهیجانی

سلام بحث سر همین هست الان که ما با انتشار ویدیو هایی در سطح فضای مجازی میخوایم که منهاج فردوسیان رو به بقیه معرفی کنیم به عنوان مثال شما فرض کنید که حضرت حاج فردوسی الان اولین ویدیو رو نشر دادن ما منهاجیون باید تلاش کنیم که این ویدیو ها رو در فضای مجازی پخش کنیم وبا هشتگ حاج فردوسی و سایر هشتگ ها اون رو به اشتراک بزاریم که تموم مردم بتونن این ویدیو ها رو مشاهده کنند و با حقانیت منهاج فردوسیان آشنا بشن و بتونن که منهاج فردوسیان رو در کنند و در مسیر درست قدم بردارن.

احمد ناری

سلام به امید پیشرفت روز افزون منهاج فردوسیان! در منهاج فردوسیان هر چیزی که نادرست است و در زشتی و پلیدی به سر می برد سر کوب شده و اتفاقا حکومت ناب خداوندی جایگزین آن شده است و ما به واسطه ی آن چه منهاج فردوسیان به ما می آموزد می توانیم به درجات بالای سعادت و کمال نائل شویم و همچنین شایان ذکر است که بگویم اکنون که ویدیو هایی قرار است از سوی منهاج فردوسیان منتشر شود باید منتظر اتفاقالت خیلی خوب و عالی ای از طریف منهاج فردوسیان باشیم. حضرت حاج فردوسی محترم از این بابت از شما بسیار سپاس گذارم.

سحر منهاجی

منهاج فردوسیان با پلی که به سوی خداوند برای ما ایجاد می کند باعث می شود که ما در مسیر درست قرار بگیریم وبه سوی کمال و سعادت حرکت کنیم .با منهاج فردوسیان ما به هر آنچه که لایق ماست می رسیم و باید بدنایم که درجه ی لیاقت ما را میزان ایمان ما وضع می کند یعنی هر چه باور بیشتری نسبت به خداوند داشته باشیم به همان میزان لیاقت ما افزایش پیدا خواهد کرد و ما شایسته ی بهترین ها خواهیم شد و در نظام خداوند برای بهترین چیزها بهترین پاداش ها در نظر گرفته شده است و این به واسطه ی مهربانی خداوند نیز می باشد.

پوریا رفیعی

منهاج فردوسیان هرگز کسی را اجبار نمی کند که وارد آن شوند و همچنین با راهنمایی هایی که دارد باعث می شود که افراد خودشان به سوی منهاج فردوسیان بشتابند وبه خاطر داشته باشیم که نظام منهاج فردوسیان باعث می شود که انسان به مسیر درست هدایت شود اما اینکه شخصی بیاید و در مورد نظام منهاج فردوسیان سخن اشتباهی به زبان بیاورد فقط و فقط به خودش ظلم کرده است و نه به کس دیگری چرا که خود را از مسیری سرشار از سعادت و کمال محروم ساخته و خود را به عوامل فریبنده ی دینوی دلخوش ساخته است.

فریال

منهاج فردوسیان باعث هدایت جامعه ی بشری می شود و امیدوارم که روزی برسد که همگی ما بتوانیم منهاج فردوسییان را آنقدر برای دیگران توضیح ندهیم چرا که همه در مورد منهاج فردوسیان اطلاع دارند و اگر این روز برسد یعنی آنکه مسیر منهاج فردوسیان درست بوده و چون دیگران از ان نتیجه گرفتند پس آن را به دوستان خود پیشنهاد دادند و چون دوستان آنها نتیجه گرفتند پس آنها هم به دوستان دیگرشان پیشنهاد دادند و همینطور این مسیر ادامه دارد و به پیش می رود و موفقیت های بیشتری به وجود می آورد.

مرضیه توکلی

بله دقیقا و چه روز خوبی بشود آن روز که منهاج فردوسیان را همه قبول داشته باشند و همه بخواهند که در مسیر منهاج فردوسیان قرار بگیرند. هدایت جامعه ی بشری کار مشکلی است چرا که هر کسی ساز مخالف می زند اما منهاج فردوسیان برای هر ساز تدبیری اندیشیده ومی داند که چطور انسان ها را به سوی خود جذب کند به همین جهت می خواهم به شما دوستان بزرگوارم ذکر کنم که از مسیر مناهج فردوسیان هرگز نا امید نشوید و با قدرت به پیش بروید باشد که مورد هدایت خداوند قرار گیریم و به سوی او حرکت کنیم.

یاری

کاش همینجا به سوالات ما پاسخ میدادین اینجوری راحت می نوشتیم و شما جواب میدادین. خیلی راحت و زیبا بود.

منهاجی

لطفا به هم احترام بزارید و با هم مهربان باشید. هرکس به حاج فردوسی تهمتی بزند یا دیگران را نسبت به او بدبین کند خداوند خود او را مجازات می کند. پس عزیزان منهاجی صبور باشید و به خداوند وا گزار کنید

ستار

سلام دوستان مگر تلگرام حرام اعلام شده که اینجوری میگید!؟؟

صدرا

نه عزیزم ولی یک عده کاسه داغ تر از آش شدن و زودتر از مراجع تقلید و حاج فردوسی تلگرام رو حرام اعلام کردن. ظاهرا خودشون علامه ان و فتوا صادر می کنند

Sahar

شمایی که الکی حرف میزنید باید بگم که آیت الله مکارم شیرازی گفتن : اگر یقین دارید که سود آن متعلق به صهیونیست هاست باید از آن اجتناب کنید در غیر این صورت چنانچه خلاف مقررات نباشد و یقین داشته باشید استفاده نامشروعی از آن نمی شود مانعی ندارد.

فریبا

چه اشکالی داره با برنامه دشمن برای اسلام تبلیغ کرد!؟؟ کجای دین ما این کار رو حرام اعلام کردن اخه؟؟؟ چرا این قدر ظاهر بین هستین و دنبال خراب کردن منهاج فردوسیان و شایعه پراکنی در مورد حاج فردوسی؟!!!!

احمدرضا

واقعا برای یک عده متأسفم که فقط دنبال نکات منفی و شک بر انگیز می گردن و به اصلاح دنبال مو توی غذا میگردن. این همه نکات مثبت و خوب رو نمیبینن فقط به همون نکته گیر میدن که خیلی هم مهم نیست.

افسر

مگه شما کانال تلگرامی هم دارید؟؟؟؟ تا اونجایی که من میدونم و بقیه می گن تلگرام یک برنامه بیگانس و زیر نظر دشمنه. خیلی عجیبه که حاج فردوسی کانال تلگرامی دارند و آن را تبلیغ می کنند

ابراهیم _ اس - gilan

سلام حاج فردوسی کجا تبلیغ تلگرام کردند دوست عزیز؟
کانال های مختلف و گوناگون مرتبط با منهاج فردوسیان در اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف توسط دوستداران و هواداران هست و اینکه فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی قانونی هست و استفاده از اون ها اشکالی نداره

مجید

آرزوی سلامتی برای حاج فردوسی رهبر معنوی نظام تربیتی ما منهاجی ها که اینقدر به ما توجه می‌ کنند و سوالاتی که ذهن ما را درگیر کرده بی پاسخ نمی گزارند.

سبحان

سلام . شرعه یعنی چی؟؟؟ چقدر سخت مطلب می زارید. یه کلماتی استفاده می کنید که آدم متوجه معنی نمیشه

ابراهیم _ اس - gilan

نام این مجموعه از همان آیه‌ای گرفته شده که نام «منهاج» در آن آمده است. خدای تعالی در آیه‌ی ۴۸ سوره‌ی مائده می‌فرماید: «لِکُلٍّ جَعَلنا مِنکُم شِرعَهً وَ مِنهاجًا» ترجمه: برای هر کدام از شما، راهی باز و روشن قرار دادیم.

مدرسی

چقدر کار زیبا و قشنگی انجام دادین. من اگر به عنوان یک منهاجی بخام از شما سوالی بپرسم چی؟؟؟ سوالات من رو هم منتشر می کنید؟؟؟ لطفا راه بر قراری ارتباط و ارسال سوال هامون رو بگین

ابراهیم _ اس - gilan

سلام
باتوجه به نوع سوالتون در انجمن مربوطه در سایت می تونید سوال بپرسید یا در زیر مطالب سایت همینجا که نظر می‌دیم بپرسید به امید دریافت جواب.

قطعا حجم سوالات از حاج فردوسی بسیار بالا هست و با اولویت بندی ای که دارند به سوالات تربیتی و مرتبط با منهاج فردوسیان پاسخ می دهند

حدیث نظری

یعنی فایل ها توی این سایت منتشر نمی شود؟؟؟؟ ما چجوری باید به اون ها گوش بدیم؟؟؟

ابراهیم _

سلام
از طریق هاتگرام یا تلگرام طایی وارد آی دی زیر شوید
@MenhajRadio

ابراهیم _ اس - gilan

سلام الله علیکم
بسیار خبر خوب و مسرت بخشی بود ان شاء الله خداوند بر توفیقات حاج فردوسی و رفقا و اصحاب منهاج فردوسیان روز به روز بیافزایاد.
بی صبرانه منتظر اولین قسمت از شرعه‌ی فردوسیان هستم. یا حق

fa فارسی
X