۴ شهریور

استجابت در اولین زیارت!

زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی این مطلب، فقط: < 1 دقیقه

سلام علیکم و رحمه الله

عرض ادب و احترام خدمت بنده خوب خدا حاج فردوسی عزیز
ان شاءالله که در سایه‌سار عنایات و توجهات خاصه مولایمان حضرت ولی عصر (علیه السلام) زندگی سرشار از محبتی را بگذرانید و ما را نیز از دعای خیر خودتان فراموش نفرمایید.
یکی از برادران دینی سؤالی را مطرح نموده بودند در باب صحت و سقم یک حدیث که بنده بهتر دیدم تا از جنابعالی من باب آن سؤالی داشته باشم.
ایشان می‌فرمودند حدیثی هست به این مضمون که هر کس برای اولین بار ضریح امام حسین رو ببینه هر چی بخواد بهش میدن. آیا این حدیث صحت دارد؟
در صورت صحت، آیا شرایطی هم برای برآورده شدن آن خواسته و حاجت، موجود است یا خیر؟
از اینکه وقت گرانبهای جنابعالی را با سؤال خود گرفتم پوزش می‌طلبم و از خداوند منان در خواست می‌کنم که ان شاءالله به خاطر پاسخ به این بنده گنه‌کار، اجر و پاداشی بس گرانبها نصیبتان گرداند.

الحمدلله رب العالمین
بنده گنهکار خدای رحیم
(عین ـ الف)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالی

سلام علیکم
چنین حدیثی نه برای حضرت سیدالشهداء (علیه‌السلام) و نه برای هیچ‌یک از ائمه‌ی طاهرین (علیهم‌السلام) وارد نشده است. ولی بر طبق روایت معتبر، دعا در زیر قبه‌ی شریفه‌ی حضرت سیدالشهداء (علیه‌السلام)، مستجاب است.
البته توجه داشته باشید که استجابتی که قرآن کریم به آن وعده داده و در برخی روایات، به آن اشاره شده است، قطعی است ولی به معنی رسیدن به همان چیزی که خواسته شده، نیست.
گاهی همان را می‌دهند و گاهی بهتر از آن را و گاهی بلایی دفع می‌کنند و گاهی برای آخرت، ذخیره می‌شود. پس نباید با این ذهنیت باشید که وقتی در روایت معتبر آمده که استجابت در زیر قبّه‌ی منوره است، حتماً همان چیزی که می‌خواهید را به شما خواهند داد.
کسانی که با چنین ذهنیتی به زیارت حضرت سیدالشهداء (علیه‌السلام) یا سایر ائمه‌ی طاهرین (علیهم‌السلام) رفته‌اند، معمولاً جواب مورد نظرشان را دریافت نکرده و همین، موجب سست شدن اعتقاداتشان شده است و زیارتی که قرار بود مایه‌ی کمال و سعادت و دلگرمی باشد، مایه‌ی سقوط و دلسردی نسبت به دین گردیده است.

موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , , , ,

7

 
 
 
4 نویسندگان
3 پاسخ‌ها
0 دنبال‌کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
5 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
سحر علی زاده

سلام.آقا مادرم هر دکتری میره فایده دردشو هیچ دکتری نمیفهمه ،شما را بخدا مادرم را دعا کنین شفا پیدا کنه

سحر علی زاده

سلام آقا شما را بخدا من را دعا کنین من شرایطم خیلی سخته وسواس فکری شدید دارم نمیتوانم به پزشک مراجعه کنم آقا شمارا به بخدا منرو دعا کنین من یه دختر تنها که خدا فقط بدادم میرسه .

مهدی منهاج کوش

خدارا شُکر که حاج فردوسی وقت میگذارد وبه سوالاتِ برادران وخواهران مسلمان وجویای حقیقت پاسخ میدهند. خدایا پدر ومادر حاج فردوسی را در بهشت فردوس قرار دهد به برکت صلوات بر محمّمد وآل محمد

یا غافر ذنب

سلام بر حاج فردوسی
این حدیث رو دیدم اصلا از آمرزش خداوند نامید شدم خودش میگه صد بار توبه شکستی باز آی لطفا کمکم کنید.
از ابن بکیر از امام صادق که فرمود: هر که تصمیم به گناهى بگیرد، نباید انجامش دهد. چه بسا بنده گناهى مى کند و پروردگار تبارک و تعالى او را مى بیند و مى فرماید: به عزت و جلالم سوگند پس از این، دیگر تو را نخواهم آمرزید.
اصول کافى، ج ٢،ص٢٧٢

fa فارسی
X