۲۱ شهریور

ایرادگیری از بدعت‌ها و خرافات!

زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی این مطلب، فقط: < 1 دقیقه

سلام
با توجه به این حدیث، چطور می‌توانیم از عزاداری و عزاداران مولانا الحسین علیه السلام اشکال بگیریم؟
امام رضا علیه السلام فرمودند: هر کس به نحوی از عزاداران جدم حسین(ع) ایراد بگیرد، حتی اگر شیعه باشد، از محبین ما نیست. (بحارالانوار، جلد ۳، صفحه ۱۷)
با تشکر

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالی

سلام علیکم
اولاً: «نقد سالم» با «ایرادگیری» و «اشکال‌تراشی» فرق دارد. آنچه پسندیده و موجب بالندگی‌ست، «نقد سالم و سازنده» است. و «ایرادگیری» و «اشکال‌تراشی» موجب تخریب شده و هیچ اصلاحی را در پی ندارد. پس همیشه باید سعی کنید از «ایرادگیری» بپرهیزید و با «انتقاد سالم»، موجب بهتر شدن جریان‌های مفید گردید.

ثانیاً: جملاتی که به عنوان حدیث، نقل کرده‌اید، جعلی است و در هیچ منبع معتبر و غیر معتبری، اثری از آن نیست. پس بپرهیزید از این که دیدگاه‌های خود را بر احادیث جعلی بنا نهید.
کسی که این حدیث را جعل کرده، خواسته است راه نقد سالم را بر خرافات و آئین‌های عزاداری ببندد. دوستان نادان یا دشمنان دانا، می‌کوشند با جعل کردن اینگونه سخنان و نسبت دادن آن به اولیای دین، زبان محققان و عاشوراپژوهان را بریده و قلمشان را بشکنند.
امید است خدای متعال، به احترام خون حضرت سیدالشهداء (علیه‌السلام) که برای نجات مردم از جهالت و سرگردانی و گمراهی ریخته شد، جامعه‌ی شیعی ما را از تزویر و دروغ، محافظت بفرمایاد.

موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , ,

6

 
 
 
4 نویسندگان
2 پاسخ‌ها
1 دنبال‌کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
4 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
ميترا سعادت

سلام
خیلى زیبا و مستدل بود

ناشناس

سلام علیکم
داشتم فایل صوتی حاج فردوسی در بابت همسر مومنه گوش میکردم که حاج فردوسی میگفتن خیلی اسرار نکنید خودش به موقع می آید همسر مومنه و شکر گزار نعمتهایتان باشید وخودتون اذیت نکنید وشاد باشی اگر همسر مومنه برای تو نعمت باشه می آید .سوال من اینه در قسمت التماس دعا یعنی دیگه دعا درخواست ندم منظور چند بار واسرار دعا نکنم چون هنوز پیدا نشده حاج فردوسی برام دعا کردن قبلا
این مهره مار ودعا کردن داره کلافمون میکنه خیلی بهم نمی آیند چون اگه من بابت یه اتفاق بد مثلا من مریض باشم ودعا کنم که خوب شوم پس اتفاق بد همون مریضی جالب نیست وناخوشاینده و خیر درونش نیست طبق دعا ولی بسپارم به مهره مار این مریضی دیگه باید دعا نکنم چون حتما مریضی برایم خیره وشکر میکنم
لطفا روشنمان کنید ممنون

ناشناس

سلام علیکم از روایت زیر استفاده می شود و عزاداری ها و جشن ها را با آن توجیه می کنند . لطفا در این باره توضیح دهید
در حدیث ریان بن شبیب از امام رضا علیه‏السلام نقل است که آن حضرت فرمود: «ای پسر شبیب! اگر می‏خواهی که به درجات اعلای بهشت رسی، با ما باش! به غم ما غمگین باش و به شادی ما شاد! و بر تو باد ولایت ما! که هر کس سنگی را دوست داشته باشد، خداوند در روز قیامت با آن محشورش کند».

ناشناس

سلام علیکم . لطفا ارسال پاسخ دیدگاها به ایمیل رو دوباره فعال کنید . مدتیه که پاسخ دیدگاه به ایمیل ارسال نمی شود

fa فارسی
X