۲ شهریور

ازدواج بر اساس چشم برزخی!

زمان مورد نیاز برای مطالعه‌ی این مطلب، فقط: ۲ دقیقه

سؤال: یک سال پیش با جلسه‌ای آشنا شدم که استادش را می‌گفتند چشم برزخی دارد و با امام زمان ارتباط دارد و … در مورد خدا صحبت می‌کرد. بچه‌ها در مورد کوچکترین کارهایشان با ایشان مشورت می‌کردند. بنده هم در مورد کارهایم مخصوصاً ازدواج، با ایشان مشورت می‌کردم. حدود دو ماه پیش، جایی رفتیم و ایشان گفتند: سریع خانم فلان را عقد کن. شیاطین می‌خواهند که این کار انجام نشود. خلاصه، ما هم یک ماه نشده عقد کردیم. الان پشیمانم. مادر زنم را اصلاً دوست ندارم و … چکار کنم؟

جواب: به سه نکته توجه نمایید:

نکته‌ی اول: هیچگاه به واسطه‌ی این شایعه که فلانی، چشم برزخی دارد یا با حضرت صاحب الامر (ارواحنا فداه) در ارتباط است، عقل و شرع را تعطیل نکنید و خود را بی‌نیاز از مشاوره با عالمان دینی ندانید.
هر گاه شنیدید که کسی دارای قدرت خارق العاده است، حتماً از خودش بپرسید و به گفته‌های این و آن، بسنده نکنید. اگر خودش تأیید نکرد و رد نمود، معلوم می‌شود سخنانی که در باره‌اش گفته‌ می‌شود، اساس ندارد و دروغ است. پس به واسطه‌ی سخن دروغ، خود را تسلیم چنین شخصی نکنید.
ولی اگر از او پرسیدید که چنین توانایی‌های خارق العاده‌ای دارد و او هم تأیید کرد که مثلاً چشم برزخی دارد یا با حضرت صاحب الامر (ارواحنا فداه) در ارتباط است و می‌تواند آن حضرت را ببیند و سخن ایشان را بشنود و پیام ایشان را برای شما بیاورد، از او فرار کنید، همانند فرار کردن از شیر درنده و افعی گزنده. چنین شخصی، بدون شک،‌ راهزن راه معرفت است و همنشین شدن با او و راهنمایی گرفتن از او، سراسر خطر است؛ هر چند در جلساتش از معنویت و خدا بگوید و ظاهر الصلاح باشد.

نکته‌ی دوم: ملاک‌های انتخاب همسر، در روایات معتبر، برای ما بازگو شده است. مهمترین ملاک، داشتن اعتقادات درست و عمل صالح است. هر گاه زنی، ایمان درست و عمل صالح داشته باشد یعنی اهل نماز و روزه و حجاب و عفاف باشد، ثروت و زیبایی‌اش چندان مهم نیست و به مرور پیدا می‌شود. پس به همسر خود بنگرید، اگر دارای اعتقادات صحیح و اهل تقوا و طهارت ظاهری و باطنی است، خدا را شکر کنید و بر کمبودهای احتمالی، صبر نمایید. ولی اگر چنین نیست، یعنی همسرتان اهل اعتقادات صحیح و اعمال صالحه نیست و اصرار بر کبائر و صغائر دارد، برای اصلاحش دعا کنید و با کمک روحانی دلسوز و آگاه، در تغییر اعتقادات و اعمالش تلاش نمایید، امید است نتیجه‌ی مطلوب برایتان حاصل شود.

نکته‌ی سوم: اصل در زندگی مشترک، مرد و زن هستند و خانواده‌ها، در مرحله‌ی دوم قرار دارند. پس اگر از همسرتان راضی هستید، باید اطرافیانش را تحمل کنید و دوست نداشتن مادرزن، دلیل محکمی برای ناراضی بودن از زندگی مشترک نیست.
در هر حال، این ازدواج صورت گرفته و پیمانی بسته شده و نمی‌توان به سادگی، آن را نادیده گرفت. آنچه از اکنون، تا آخر عمر باید به آن فکر کنید، ترمیم و اصلاح است.

امیدوارم در مسیر تکامل و سعادت، موفق باشید
حاج فردوسی

کلمات کلیدی: , , ,

6

 
 
 
3 نویسندگان
3 پاسخ‌ها
1 دنبال‌کنندگان
 
مرتب کردن بر اساس بیشترین بازخورد
مرتب کردن بر اساس داغ‌ترین دیدگاه
5 نویسندگان برتر
  مشترک شوید  
اشتراک برای:
جواد نعمتی

با سلام
در خصوص نکته اول اگر فرد نفی نکرد که به خدمت حضرت رسیده (حتی یکبار) و تایید هم نکرد و مثلا گفت از این سوال بگذرید یا به این سوال جواب نمی دهم. تکلیف چیست ؟ چون در احادیث ذکر شده “مدعی” ارتباط با حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) را تکذیب کنید. پس هر کس که اندکی در متون دینی مطالعه داشته باشد ، هرگز چنین ادعایی را صریحا نخواهد کرد چون در اینصورت جواز تکذیب خود را صادر کرده است. حال فرضا کسی اگر واقعا به حضور حضرت مشرف شود و کسی از او سوال کند که آیا ارتباط داری ، از طرفی مجاز به ادعای ارتباط نیست و از طرف دیگر جایز نیست به دروغ اعلام کند که ارتباط ندارم! در اینصورت تکلیف ما چیست ؟
ممنون

مهدی منهاج کوش

الحمدالله رب العالمین که عالمی است که زود به‌ سیل سوالات مردم جواب دهد آن هم جوابِ خوب وقانع کننده خدایا شُکرت خدایا تمامِ خادمین به دین واسلام بویژه حاج فردوسی را به سلامت بدار

عیسی اکبری

سلام علیکم
مگر نمیشود کسی با صاحب زمان در ارتباط باشد به صورت کلامی؟ منظورم مگر چنین چیزی طبق روایات یعنی امکان پذیر نیست که در صحبت فوق گفتین که اگر چنین فردی هست که چنین ادعای میکند از او فرار کنید. حاج فردوسی گیچ شدم از جوابتان یه خورده برامون واضح کنید. شایدم من اشتباهی مطلبو گرفتم.
ممنون

fa فارسی
X